Lze obejít genetické dispozice?

Od: Datum: 09.10.13 22:58 odpovědí: 13 změna: 14.10.13 00:13

Dobrý večer, celý život se trápím se svou postavou. Rodiče jsou posedlý perfektní postavou a od malinka se snažili, abych byla štíhlá. První dietu s podporou rodičů jsem držela v 10 letech a nikdy se nestalo, že bych byla se svou postavou spokojená. Proto se chci zeptat a znát vaše názory, lze obejít genetické dispozice, pokud mám přirozeně silná lýtka, budou někdy hubená? Když nejsem modelkovsky štíhlá, lze toho stavu dosáhnout. Mluvím samozřejmě v teoretiké rovině, ale pokud bych zhubla 15 kilo, lze být modelkovsky hubená, nebo stále zůstanou mé genetické rysy? (pouze pro informaci nejsem obézní - 174cm 65 kg a celý život vrcholově sportuji, ale jako každá žena nejsem spokojená a pár kilo bych si přála dát dolů, ale to není předmětem diskuze!)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.10.13 23:40
avatar

Obcházení genetických dispozicí řesí výhradně psychiatr. Vřele doporučuji.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pearmonik*
Datum: 10.10.13 08:29
Geny jsou jen vymluva, to musi byt clovek moc nemocny aby nezhubl. Vhodnym vytvalostnim treninkem se daji lytka zhubnout. Kdo ma denne pohyb, odmala napr. hraje fotbal nebo tanci, tak ma nastartovany metabolismus a je stihly i kdyz hodne ji. Nekdo tomu rika geny ale jiny sportuje a zdrave a pravidelne ji a spi
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.13 18:38
avatar

Mám kamaráda, kolem 140 kg/178 cm, oba rodiče obézní. Nejí sladké (ne z povinnosti, ale nemá rád), ani sladké pití, jí poměrně málo, žádné polotovary, vaří si většinou sám. Bohužel často bez snídaně, to je fakt (není čas, a to není výmluva). Jinak hodně zeleniny, masa, alátů apod. Chodí na dlouhé vycházky, jiný sport nelze buď kvůli váze (kolo apod.), nebo kvůli nedostatku místa v panelákovém pokoji (a do posilky ho nikdo nedostane, a když, stejně je mu posilování k ničemu). Oba rodiče jsou vcelku obézní, matka opravdu hodně. On byl i za výživovým poradcem, kde při speciálně upraveném jídelníčku a sestavených cvicích zhubl 0,5 kg za půl roku. Přirozeně se na to pak vykašlal, protože je fuk, jestli má 140kg při normálním režimu, nebo 139,5 kg při "hubnoucím". A to se ten půlrok fakt snažil, byl hodně zklamaný.

Opravdu jsou tedy geny jen výmluva?

doplněno 11.10.13 09:55:

Stirecku, s tvým kamarádem je fajn, že shodil, ale ten můj nejí nezdravě, právě naopak. Žádné klobásy, žádné tučné, sladké, smažené. Taky jsem mu vysvětlovala, že musí hodně jíst, boužel je mistr automechaniků a musí u kluků stát pořád, aby něco nezkonili a nespletli. Nemůže na 10 minut odejít do jiné místnosti, a v dílně se jíst a pít nesmí. Mikrovlnku v práci třeba má, ale má zákaz ji používat, aby kvůli starým rozvodů, nevypadly pojistky. To samé s varnou konvicí. Takže půl dne jen studená strava. Děs a hrůza, naštěstí už tam končí.

Je tlustý, co ho znám, asi od 10 let, a vždycky snědl jen o něco víc, než já (a že já nejím zrovna málo*smich*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.13 09:29
avatar
Martino mnoho lidí si pod pojmem dieta představuje hladovění, ale to tak není. Jenže lidi v dobrém úmyslu ze nebudou večeřet si taky myslí, ze tímto shodí a to taky není pravda. Ve skutecnosti učí tělo šetřit energii na horší časy, takže člověk ještě více přibírá. Nejhorší co člověk může udělat je, nenasnidat se! Čas není výmluva. Tělo po osmi hodinách přechází na úsporný režim, kdekdo si myslí, i zde na poradně to zaznělo, že tělo bez snídaně spaluje po ránu tuky, ale ve skutecnosti se tělo nachází v katabolickem stavu a tělo čerpá energií metabolismem bílkovin. V podstatě to znamená, ze tělo bez snídaně přechází do usporneho režimu, šetří tuky, a energii čerpá s bílkovin. Jinak řečeno, sval požírá sám sebe, člověk ztrácí svalovou aktivní hmotu, čímž ještě více metabolismus zpomaluje a šetří tuky. Takové tělo po prvním jídle, je jedno, jestli je to zdravá strava, uloží veškerou energii do tukovych zásob ,takže člověk nic neshodi . Úbytek svalové hmoty nahrazuje tuky. Jenže tuky jsou lehčí objemove nez svalová hmota, tak těch tuků je daleko víc. Ja mám kamaráda, který vážil 150 kg, nestravoval se vubecrzdrave. Vyzkoušel ty me jidelnicky a váhala dolů tempem 1- 1.5 kg týdně. Začalo se mu to líbit a na stravu si tak zvykl, ze tučné klobásky které mel tak rád mu nyní nechutnaji a je mu z nich na zvracení uz při pohledu. Nedávno jsme ho potkal a nepoznal jsrm ho. Nyní váží necelých 90 kg při 190 výšce. Jediné na co si stěžoval, ze musí furt jíst. Sní kvanta jídla a nepribira . Ja jsrm tady uz psal, ze jsrm taky shodil dvacet kg, ale taky musím furt jíst. A vecerim třikrát... Jak je to možné? Metabolismus jede na plné obrátky, veškerá energie se spotřebuje na samotné trávení.
doplněno 11.10.13 09:36: Ja tvrdím, ze genetika může člověka ovlivnit nebo i ovlivní, ale člověk touhle může svou vůli a vytrvalosti změnit. Není možné se vymluvit, ze kdyz byla babička tlustá, budou všichni po ní, i praprapravnuci , protože se to dědí...
doplněno 11.10.13 20:22: Martino právě proto, ze v práci nemůže, mel by se nasnídat. To je velká chyba, ze v práci vlastně od večera nejí. Jeho metabolismus je zastavený, jak uz jsem psal výše. Studená strava taky nevadí, na svačinu stačí banán, ovoce ,na to si snad minutu najde. Teplé jídlo není nutnost, ale je nutná pravidelnost, tělo si pak zapamatuje, ze dostane v určitý čas najíst a dovolí si víc plýtvat energií. Hubnutí je snadné, jen je nutné dodržovat určitý režim.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 10.10.13 08:34

Souhlasím s Erniem. Tohle vyřeší psychiatr a vzhledem k tomu, že jsi první dietu podstoupila za účasti rodičů v 10ti letech, tak bych doporučil jeho návštěvu i jim. Možná by se vyplatilo sehnat takového, který by docházel přímo k vám do domu a vzal vás všechny hromadně při jedné cestě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.13 09:01
avatar

Já si myslím, že by bylo mnohem lepší, kdyby člověk, nejen vy, místo hledání nedostatků, začal hledat své přednosti, pozitiva, poznal svou vyjímečnost, svou originalitu a byl na ni pyšný. Pochopil, že nikdy, nikdo z nás nebude dokonalý. Dokonalý může být výrobek, ale člověk ne. Člověk je krásný svými odlišnostmi od ostatních a HLAVNĚ, je krásný tím jak se pohybuje, mluví, gestikuluje, mimikou. Tím, jak jedná s ostatními, jak se staví k životu, jak je rád na světě. Jak dokáže pomoci druhým, byť jen úsměvem a chvilkou, kterou někomu věnuje. Tím, že neotravuje svět svým stesky nad číčovinami a nad svými pokroucenými pohledy a negativním hodnocením sebe i druhých. V tom je krása člověka. Na ve štíhlých lýtkách, v malých uších, v nosu pršáčku a štíhlém pasu. ;) Znám lidi, kteří mají ke klasické kráse hodně daleko, ale jsem s nimi velmi ráda, mají můj obdiv. Znám také pár krásných lidí, kteří jsou nejkrásnější na fotce, protože se jim vyhýbám a několik lidí také, protože pobyt s nimi, nespokojenci a negativisty, to je utrpení, muka, pošramocené mé sebevědomí a jistota, jak je všechno naprd. ;) Růžičko, život není o štíhlých lýtkách a dokonalé postavě. Štěstí je úplně, ale úplně někde jinde. A tobě ho přeji hodně. Ale musíš ho přivolat úsměvem a spokojeností. Štěstí má rádo spokojené a usměvavé lidi. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mariarosa
Datum: 10.10.13 10:37

No upřímně diskuze nebyla ani o tom, zda mi pomůže psychiatr ani o tom, jestli jsem dobrý člověk byť se silnými lýtky, ani to, že nemůžu zhubnout, jen mi zajímalo, že pokud má člověk daná silnější lýtka či boky, zda při zásadním úbytku tělesné hmotnosti lze tyto věci potlačit. Jelikož sportuji na vrcholové úrovni těžko přestanu jíst či se zbavím svalové hmoty na lýtkách..diskuze se měla odehrávat pouze v teoretické rovině CO KDYBY. Pokud chce někdo přispět, tak prosím k tématu, ostatní řeči jsou mimo čas a prostor!

Datum: 11.10.13 00:01
avatar

No to se nedivte, když píšete, že v deseti letech jste držela dietu a nejste spokojená, zda obejít genetiku, zda budou lýtka hubená, jak lze dosáhnout modelkovsky (co to je za termín?) štíhlou postavu, zda nezůstanou genetické rysy... Vy se trápíte postavou a... rodiče jsou posedlí vaší postavou?

Co je to za vrcholový sport?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.10.13 15:55
avatar

Podle mého selského rozumu se genetika obejít nedá,co mám geneticky dané toho se asi nezbavím.(Možná operací,nebo plastikou)

Pokud mám silná lýtka po rodičích,určitě nikdy hubená nebudou a určitě nebudu jezdit na kole,abych je měla ještě silnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.10.13 23:54
avatar
Nemáte pravdu s tím kolem...ono je to přesně naopak.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: claire*
Datum: 10.10.13 17:46

Pokud máte mohutnou kostru, širokou pánev nebo hrudní koš, tak modelkovsky hubená prostě nebudete. Na někom můžou chrastit kosti, ale 90cm v bocích mít nebude kdyby se zbláznil, protože má prostě tak stavěnou kostru. Geneticky je dáno i osvalení, pokud máte přirozeně silná lýtka a navíc hodně cvičíte, tak štíhlejší nebudou. Jedině v případě důsledného dodržování diety zn. Osvětim.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.10.13 18:43
avatar

Zdravím, pokud jíš normálně a váhu máš také normální, tak roiče opravdu nechápu. v 10 letech dietu, pokud k tomu není lékařský důvod? To máš teda dost ujeté rodiče.

Moje rada zní - buď taková, jaká chceš být ty sama. Moje máma byla odjakživa malinká a drobná, a protože má hodně času na své koníčky, tak si postavu udržuje. Já jsem od přírody "hrana", mám hodně široká ramena a hrudník z plavání, pádlování, takže jako máma nikdy nebudu. Váhu i výšku mám skoro stejnou, jako ty. A už dva roky, kdy jsem začala přibírat, poslouchám, jak jsem tlustá a kdesi cosi.

Genetika se dá "překecat", kyž najedeš na jiný režim, ale neplatí to vždy (viz kamarád, co píši nahoře), ale ze statné normální holky se jen těžko stane zdechlina, ze které trčí kosti.

Krom toho koncentráku, jak píše Claire.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 14.10.13 00:13
avatar

Moje babička nám vždy říkala,,Až ty tlustý budou hubený,tak hubený budou studený,,! Nandala nám kopec knedlíků,masa a zelí a navrch lívance s hruškovými povidly,vyhnala nás ven si zaběhat,zajezdit na kole,plavat do rybníka,do lesa na houby,maliny,neseděli jsme celé dny doma u TV a PC a žádná dieta se u nás v dětství neřešila.Babička byla ,,silná,,celý život,dožila se 95 let a kdyby neměla úraz,tak je tu doteď.Taky jsme v rodině byli vždy všichni silnější.Člověk se musí naučit mít sebe rád takového,jaký je a netrápit se dietama,když má prostě geneticky dáno,že bude prostě ,,tlustý,,celý život. Někdo je prostě postavou ,,Kemr,, a někdo zase ,,Menšík,,a to je dobře,byla by to nuda,kdyby byli všichni hubení jako tyčky od plotu nebo naopak tlustí jako bečky piva.Takhle je to aspoň rozmanité a každý si může vybrat podle svého gusta.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.