Česká profesionální vlasová kosmetika

Od: Datum: 05.10.13 16:01 odpovědí: 3 změna: 07.10.13 09:48

Kadeřnice mi dost často nabízí ke koupi své profesionální výrobky.Ne že by byly špatné,leccos jsem už vyzkoušela.Jenže já ráda používám českou kosmetiku.Z drogérie i z lékárny české značky znám,ale marně pátrám po české profi kosmetice co se používá v kadeřnictvích.Znáte nějakou českou vlasou profesionální kosmetiku?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.10.13 09:09

Nikdo nic? Mně napadá jen Subrina,ale jistá si nejsem jestli je česká.

Datum: 07.10.13 09:31

Rakave, česká kosmetika, stejně tak, jako česká elektronika, český textil, česká obuv, český nábytek a české jánevímco, prostě neexistuje. Nic není vyrobeno ze všech komponentů vyrobených v Čechách. Vždycky je část z dovozu. Firmy nejsou už dávno české. Vždycky tam je nějaká účast ze zahraničí.Stejně tak jako KIA, ikdyž je smontovaná v Dobré, přesto není česká. Každý kousek, ze kterého je auto sestaveno, byl dovezen bůhví odkud. ;) Napadlo mně, že snad maličké firmičky dokáží vyrobit českou kosmetiku. Ale: nikde není psáno, že něco z komponentů nepřivezli zvenku a také nikde není psáno, že ve výrobku je tolik a tolik něčeho, jak deklarují na obale. Např. když mi dr. doporučil konopnou mast, řekl, ať ji koupím v lékárně, kde je zaručeno množství účinné látky. U domácího výrobce množství je velmi nestabilní a kolísá u jednotlivých šarží. Navíc, malí výrobci vymýšlejí a zkoušejí to, co už někým bylo vymyšleno a otestováno. A za to zaplatilo množství zvířat životem. Takže výrobce kosmetiky, ikdyž na zvířatech netestuje, vychází z jednou už ověřených zkušeností. *sok* Neexistuje čistě český výrobek! Snad domácí sýr, vyrobený na statku, kde pasou své krávy na svých loukách. Ale zabalí ho do dovezeného obalu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.10.13 09:48

Pojem profesionální kosmetika je pro mě už nějaký čas málo srozumitelný. A to ve smyslu, proč by měla být ta profesionální o něco lepší než běžná.

Dovedu odlišit profesionálního zedníka od ochotného souseda. Rozdíl je v ceně a pak někdy třeba i v možnosti reklamace atd. Poznám rozdíl mezi profesionálně vyrobeným pudingem a tím, co si uvařím doma. Ale profesionální kosmetika prodávaná v kadeřnictvích a kosmetických salonech - pokud si ji odnesu domů, je podle mě rozdíl jen v tom, kdo na prodeji mírně vydělá.

Babkazov má ohledně českých výrobků velkou pravdu, nicméně některé výrobky jsou přece jen víc české než jiné. Takže na závěr doporučím vyzkoušet (poměrně dost český) šampon Susymil s chmelovým extraktem.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.