Je pečivo s droždím hůře stravitelné než bez?

Od: Datum: 28.09.13 19:53 odpovědí: 5 změna: 29.09.13 14:10

Vždycky jsem jedl jen pečivo bez droždí, ale teď máme doma nějaký chleba s droždím tak chci ochutnat. Mám ale hodně citlivý žaludek, tak se bojím, co to se mnou udělá, aby mi nebylo špatně. Je pečivo s droždím těžce stravitelné, hůře než pečivo bez droždí? Je rozumné jíst ho na noc?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.09.13 19:57

Droždí je strašně zdravé. Pečivo s droždím bych pro jistotu pro začátek nejedl na noc, ale aspoň bych ho opatrně zkusil, opatrně, když máte citlivý žaludek, a taky ne rovnou čerstvé. To je sice nejlepší, ale mohlo by nafukovat množná.

Ohodnoceno: 1x

Od: xixi*
Datum: 29.09.13 08:37

Klidně pečivo s droždím zkuste. Pokud se bojít, dejte si kousek ráno v den , kdy nemáte nic důležitého. Mě třeba vadí třeba kynuté buchty když se neudržím a dám si je teplé, to mi pak žaludek stávkuje. Ale stačí počkat až vystydnou a je to bez problému.

Ohodnoceno: 0x

Od: jaruskashestak*
Datum: 29.09.13 10:06

Zdravím, Je dokázané že každé tělo na potravinu reaguje jinak.. Takže pokud jste zvyklí na pečivo bez droždí asi bych u toho zůstala a ještě pokud máte citlivý žaludek tak to není dobré pokud ho chtcete ochutnat tak jen po malých dávkách a určitě ne na noc..

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.09.13 11:30

Droždí se dáva do pečiva pro nakypření.Kvásek tvoří živé kvasinky,ale ty po upečení zahynou.Zbudou nějaké denaturované bílkoviny,které už nemají na stravitelnost vliv.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 29.09.13 14:10

Propánajána, ochutnej a uvidíš. Po kousku pečiva tě určitě nepovezou z domu nohama napřed. Nevím jakou zvláštní nemoci trpíš, že nemůžeš droždí. Ty jsi nikdy v životě nejedl knedlík? A nebo buchty? Tam je také droždí.

Pro mne je daleko horší stávit něco s kypřícím páškem než s kvasnicemi. Navíc kvasnice jsou zdravé a dobrovolně bys se jich neměl vzdávat.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.