Dlouhé vlasy vs padání

Od: Datum: 09.09.13 10:06 odpovědí: 4 změna: 10.09.13 07:16
Jsem v kvintě na gymnáziu a všímám si, že mi vypadávají vlasy. Často po umytí, ráno anebo když si je prohrábnu. Sice jich je pár ale trochu se bojím. Co se dá dělat?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 09.09.13 10:20

Dobrý den.

Nedávno jsem četla článek, ve kterém bylo uvedeno, že nejvíce vypadávají vlasy v měsíci září. Jinak po umytí, česání vypadávají vlasy každému. Moje kadeřnice mi říkala, že pokud nemám ráno na polštáři plno vypadaných vlasů, pak je vše OK.

Doporučuji s vlasy zacházet šetrně. Nebarvit a nemelírovat je zbytečně často, po umytí jen opatrně přikládáním vysušit ručníkem, fénování vlasy zbytečně vysušuje. Používejte kvalitní šampony + kondicioner. V lékárně prodávají i přípravky na výživu vlasů. Do stravy zařaďte potraviny nebo vitamínový doplněk se zinkem a selenem. Pokud ale vypadávání je opravdu intenzivní, pak doporučuji (pro jistotu) navštívit kožního lékaře.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.09.13 11:19
avatar

Já bych neplašila. Denně člověku vypadne až 120 vlasů, samozřejmě pokud jsou dlouhé a tmavé, je to patrné daleko více, než krátké a světlé.

Vypadávání vlasů závisí i na kondici, na ročním období, míře stresu. Zkuste vlasy podpořit braním zinku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 09.09.13 11:36

Zajděte ke kožnímu lékaři. Léčí to například kryoterapií.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.13 07:16
avatar

Jakmile některé vlasy vypadnou a nové rostou, nic se neděje. Poznáte to nejlépe na hranici vlasů na čele, že rostou nové. Lidské vlasy mají snahu chovat se jako srst zvířete. Myslém tím zimní a letní srst. Takže teď se snaží vypadnout letní porost. Ale jen v nepatrné části.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.