Jak se zbavit akné bez antikoncepce?

Od: Datum: 06.09.13 22:45 odpovědí: 20 změna: 19.01.14 09:13

Zdravím,

můj problém se týká akné: Dřív, zhruba, když mi bylo 15 jsem vypadala vážně strašně měla jsem pupínky po celém obličeji a i na zádech, pak jsem ale začala brát antikoncepci a do roka jsem byla v pohodě, semtam se mi sice pupínek udělal ale oproti tomu, co jsem měla dřív... to bylo jak nic. Jenže, já už skoro rok neberu antikoncepci, protože jsem usoudila, že ji nepotřebuji, no a, co čert nechtěl, akné je zpátky. Mám zase záda osypaná jako dřív, až se bojím chodit venku v tílku. No a na obličeji... čelo mám v pohodě i tváře ale kolem pusy a na bradě... vážně se na sebe ani nemůžu dívat, pupínek vedle pupínku a nechtějí zmiznout, vymáčku on zmizne ale milimetr vedle se objeví druhý.

Zkusila jsem na doporučení kožařky různé masti ale to vždycky je na chvília někdy to ani nezabírá, kosmetiku: garier, bioderma a aknesto od ryoru( ten jediný trochu zabral...) dokonce už 6 týdnů pijy kyndlovu čistíci směs, která je taky poměrně drahá ale prý účinná, no nevím na koho na mě asi ne, přijde mi, že se nic nezměnilo...

Jsem obeznáme s tím, že prý problém bude vevnitř, ale jak asi sakra mám zjistit kde?... mě nic není, nemocná nejsem, tělo funguje jak má v podstatě (pochybuji, že křečové žíly ovlivňují akné...)

Nevíte někdo náhodou o nějáké účiiné ,,léčbě?" (včera mi byl doporučen jároshův roztok - lékarny si ho prý míchají sami)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rnk*
Datum: 06.09.13 23:04

Hormonální antikoncepce nebo těhotenství. Můžete si vybrat.


doplněno 18.10.13 09:41:

Ačkoliv to kožní lékaři popírají, na akné mají velký vliv hormony a sexualita. Lékařům jde dnes hlavně o prodej mastiček a přípravků. Kdo má spokojený sexuální život, tomu akné zmizí. nejhorší je neukojená touha. To se vyrazí akné hned. Ne nadarmo se tomu lidově říká "jebáky". Ještě před světovou válkou doporučovali lékaři mladíkům s akné návštěvu nevěstince.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.09.13 23:39
avatar
ja mela plet vzdycky jak panenka...a po tricitce vypada moje plet jak kdybych byla v puberte...hruza
vypozirovala jsem.ze to mam hlavne v obdobi.kdy jsem ve stresu...jakoby se telo procistovalo...nevim
Ohodnoceno: 0x
 
Od: machturbo*
Datum: 07.09.13 00:45

Ale notak, tlačíte jí do hlavy nesmysly a ještě navíc úplně mimo mísu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: andrea1*
Datum: 07.09.13 00:02

Toto téma se tady už několikrát řešilo. Přikládám odkaz. Snad něco objevíte. nebo najdete radu.

#akne

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh11
Datum: 07.09.13 00:51

Popsala jste to kožařsce?

Možná nějaká hormonální léčba?

Akné po odeznění puberty většinou zmizí samo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: monika1373*
Datum: 07.09.13 23:46

Kožařce? Bože, kdepak to nemá smysl, každý doktor mi něco předepíše ale nikdo neřeší PŘÍČINU toho, proč to tak je a z toho plyne, že to ani nemůže vyléčit (leda na chvíli...). Vždycky, když jsem šla na kožní tak si mě prohlédli, vzali si tu svojí knížku aby to porovnali s tím jak vypadám a pak mi něco předepsali někdy se dokonce ani pořádně nepodívali a nezeptali... tím poukazuji na to, že se mi ještě nestalo, že by mě třeba vzali na nějáké testy nebo tak něco, aby zjistili PROČ.

Ve dvaceti pubertu? Snad ne!

Hormonální léčbu? No, já teda s antikoncepcí přestala schválně a nevidím důvod proč začínat, protože to mě nevyléčí to mi to jen jaksi ,,oddálí" ale až jednou ty prášky brát přestanu, tak to bude možná ještě horší.

Od: machturbo*
Datum: 07.09.13 00:51

A skusila jsi se zamyslet nad životosprávou, jak moc kvalitní/nekvalitní, zdravé/nezdravé věci jíš a piješ? Navíc bych se, zamyslel i nad tou alchimistickou produkcí, co "testuješ". Osobně jsme na sobě pocítil zvýšenou produkci pupínků po požití velkého množství sladkého pití s kofeinem (coly a energetických drinků).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: monika1373*
Datum: 07.09.13 23:38

Což o to, co jím nebo piji... předpokládám, že když předtím jsem neměla nic a a najednou mám tak asi ve stravě moc problém nebude, spíše naopak, stravuji se o něco zdravěji než dříve.

Od: ivulenka*
Datum: 02.10.13 15:11

Píšete, že byste se ráda dostala k PŘÍČINĚ. Možná se tělo čistí od toxinů, které ve Vás byly již déle. Podpořit játra: čaj z ostropestřece mariánského. Ona ta očista bývá bouřlivá a mohlo by to souviset s tou zdravější stravou. Třeba po homeopatii se problém naopak zvětší, zviditelní: aby navždy odešel. A pak trvale zmizí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tamae*
Datum: 02.10.13 15:31

Nevím jestli Vám bude moje rada k něčemu ale u nás to fungovalo. Dcera 16 let, měla dost ošklivou pleť, vyzkoušeli jsme různou kosmetiku, nehorázně drahou ale nikde žádná změna. Až mi poradila kosmetička abych jí koupila v lékarně kosmetické mýdlo. Žádná určitá značka , prostě kosmetické. Měli tam jeden druh s výtažky z Mrtvého moře asi za 30 Kč. Tak jsem ho koupila a ještě k tomu krém SUDOCREM (je na akné ale i na opruzeniny :D ) a z drogerie pleťovou vodu s kafrem zn. Amica. Nebudete tomu věřit ale už po měsíci měla dcera pleť skoro v pořádku. Už je to rok a půl a pleť má nádhernou...Nedáme na to dopustit. Když si vzpomenu co jsme za ty značkové přípravky vyhodily peněz a teď pár kaček a paráda.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: monika1373*
Datum: 14.10.13 22:31

děkuji vyzkouším... já jsem pro změnu slyšela, zrovna včera, od kamaráda, který dřívě trpěl akné a to ještě horším než já (měl ho vážně všude...). Včera však přišel kluk s pletí skoro bezchybnou (půl roku zptáky vypadal jak mochomůrka červená...) a tak mě zajímalo co se stalo a on mi řekl, že si prostě koupil v drogérii obyčejné mýdlo (dove, klasické, bez vůně prostě normální mýdlo) a houbu (klidně prý i na nádobí) a k tomu nivea (takový ten modrý krém, taky celkem obyčejný) a dělal to tak, že si večer vydrhnul mýdlem a houbičkou obličej a veškerá postižená místa (defakto ty pupínky prostě ,,vydrbal"), na to použil járošovu vodu a pak se natřel niveou... a nějak to prostě účinkovalo... tak jsem si taky říkala, že by to teoreticky byla možnost

Od: emm
Datum: 18.10.13 07:18

A co vyzkoušet tradiční čínskou medicínu? Ne, že bych na to nějak extra věřila, ale je fakt, že pár lidí, kteří už byli "klasickou západní" léčbou něčeho už tak unaveni, protože nezabírala, zkusili tohle a někdy to i pomohlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: emm
Datum: 18.10.13 07:20

A jde hlavně o to, že čínská medicína se opravdu snaží zabývat PŘÍČINOU a léčit ji a ne důsledky, tedy obvykle léčit zevnitř a ne jen mazat hromadu krému na povrch

Ohodnoceno: 0x
 
Od: papaja*
Datum: 20.10.13 13:49

Ahoj, měla jsem tyhle problémy také. Nevím, tedy jakou máš kožní, ale u nás předepisuje vždy antibitické masti. Silnější nebo slabší, záleží na vážnosti akné. Ale jsou to masti, které jsou skutečně pouze na předpis, žádné "zázraky" z drogérie. No a hlavně životospráva, nekouřit, moc nepít a bacha na kuřecí - v tom je spousta hormonů. Další věc, která na akné pomáhá je UV záření, takže teď na zimu můžeš zkusit chodit třeba do solárka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ankaz
Datum: 21.10.13 10:04

Řešení Vašeho problému je v celkovém pročištění těla a změně stravy. Velmi dobrá a účinná na pleť je také urinoterapie. Podkud máte konkrétní dotaz napište na lanka.szavináč.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivulenka*
Datum: 21.10.13 12:10

Já také dávala svůj mailík, a byla jsem převedena na vnitřní poštu. K tomu je potřeba se zaregistrovat. Je to z důvodu, že administrátor odpovídá za obsah webu a tedy aby věděl, co kdo k danému dotazu píše

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ivulenka*
Datum: 21.10.13 12:13

veškeré problémy jsou duchovního charakteru

Ohodnoceno: 0x
 
Od: prezdivka1234
Datum: 21.10.13 12:14

Ano akne je hormonální poruchou a taky se týká životosprávy. Měl jsem stejné problémy jako vy, nic nezabíralo. Otec mi dělal místo játrových knedlíčků do polívky knedlíčky z kvasnic ( myslím, že se to týkalo vitamínu B ). Vždycky to na čas zabralo a pleť se vyčistila, ale kdo by to pořád jedl, že jo, tak to bylo na houpačce. No ale po odeznění puberty vše odešlo samo, akorát zůstaly jizvy po akne na zádech. Doporučoval bych se vyhnout cukrům, použít spíš Stevii sladkou na slazení, vyvarovat se ostrých a mastným jídlům a více zeleniny a ovoce z našich krajin, nic dováženého a nosit oblečení jen z čisté bavlny, která saje pot. Mýdla a šampóny používat s pH neutrální - pro batolata. No a na závěr - trochu sexu udělá víc než 10 mastičkářů.

Jo když jsme u tý mastičky, zkuste mastičku z konopí, ale ne kupovanou, ale pravou domácí. Jedna moje známá tím akne vyléčila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.13 13:05

Rád bych poradil účinnou léčbu, ale je mi přes 35 let a bojuji stále. Žádná zjevná příčina. Jediné, co zabírá, je slunce u moře. Ono se to sice časem začne vracet zpět, ale ta doba je s každým pobytem u moře delší a delší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaksezbavitakne
Datum: 19.01.14 09:13

máš pravdu, faktorů pro vznik akné je velké množství. Pokud Tě to zajímá, navštiv tematický web, který se na problematiku akné specializuje a stránku popisující vliv jednotlivých faktorů na akné http://jaksezbavitakne.cz/proc-vznika-akne/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.