Domácí chleba - vymazat formu?

Od: Datum: 24.08.13 11:39 odpovědí: 4 změna: 24.08.13 14:14

Zdravím,

už párkrát jsem pekla omácí chleba (recept na rychlý chleba bez hnětení) a dávám ho do skleněné zapékací mísy.
Vždy ji vysypu moukou, ale minule se mi chleba i přesto chytil po stranách a nešel ven (musel se vylámat) :(
Můžu formu i vymazat nebo to bude mít "negativní" vliv na těsto? Mouka totiž na stranách samozřejmě nedrží.
Jinou formu ani pekáč nemám (pouze titanovou mísu, ale ta je moc velká, takže chleba se "rozteče" do stran a pak je moc nízký = samá kůrka, houby střídka :-D ).
Má někdo zkušenosti?

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nukika
Datum: 24.08.13 12:10
...co pečící papír?
Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.08.13 13:00

Pokud pečeš chleba pravidelně, vyplatí se automatická pekárna. Je to bezpracné, spolehlivé, pohodlné.

Ohodnoceno: 1x

Od: ron*
Datum: 24.08.13 14:09

Dobrý den,

já používám domácí pekárnu, kde je nepřilnavá forma, která se vymazávat nemusí. Než jsem si pořídila pekárnu, chleba jsem pekla občas, vytvarovala jsem pecen a dala na obyčejný nízký plech. Nic se mi nerozjelo, možná máte špatný recept. Forma na chleba se správně vymazávat nemá, ale pokud to opravdu jinak nejde, tak ji vymažte tenkou vrstvou tuku nebo kupte nepřilnavou formu (nedávno jsem takové viděla v Lidlu a nebyly drahé).

Datum: 24.08.13 14:14

Když jsem pekl chléb v troubě,dával jsem těsto do ošatky na chléb,aby se mi vytvaroval,pak na plech a šup do trouby.Časem jsem koupil domácí pekárnu a tam je to skoro bez práce.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.