Zavařujete v elektrické troubě?

Od: Datum: 22.08.13 15:37 odpovědí: 3 změna: 23.08.13 08:34

A jak? Na plechu s vodu? Kolik vody? Na kolik stupňů? Jak dlouho? Prosím, poraďte neználkovi. Děkuji Uška

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.08.13 15:46

Zavařuju v myčce, program na 70°C (protože víc moje myčka neumí)

Ohodnoceno: 0x

Od: viky®
Datum: 22.08.13 23:27

Dobrý den. Pomáhala jsem u sousedů se zavařováním okurek a cibulek, tak předám informace dál. *placni*

Okurky se šroubovacím víčkem se dají na vysoký plech, ( plech s vyšším okrajem) kde je daná utěrka. Zalije se vodou asi 3 cm. Horkovzdušná trouba se dá na 250 stupňů. Malé skleničky s cibulkou se dělají 10 minut. Velké sklenice se dělají 13 minut. Během zaváření se dolévala voda. Okurky se vyndají a otočí víčkem dolů, nechají se do dalšího dne. Další den se mohou okurky jíst, jsou krásně křupavé. Tento postup jsme dělaly se sousedkou. Okurky už jíme a jsou výborné. Jen můj názor. Viky

1/Horkovzdušná trouba - teplota na 250 stupňů.

2/ Malé skleničky Moravanka, Majonéza apod. zavařujeme 10 minut.

3/ Velké sklenice zavařujeme 13 minut.

4/ Voda, která se dolévá na plech, musí být vřelá.

5/ Zavařené sklenice se nechají otočené na víčko, do dalšího dne.

Ohodnoceno: 2x

Od: ron*
Datum: 23.08.13 08:34

Dobrý den.

V elektrické troubě zavařuji už roky. Na plech s okrajem narovnám sklenice, doleju teplou vodou - množství co nejvíce, ale aby se voda nepřelila. Troubu - obyčejnou elektrickou mám vyhřátou na 180 stupňů. Ovoce, které vařím do měkka předem v hrnci (hrušky, dýně), nechávám v troubě max 5 minut - jen aby chytla víčka a ovoce se mi nerozvařilo. Ovoce za syrova - švestky, třešně, mirabelky nechávám v troubě 15 minut. Zeleninu (okurky, papriky) 15 - 20 minut. Sklenice jen vyrovnám, víčkem dolů je nepřevracím.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.