Nárok na mateřskou

Od: Datum: 14.08.13 13:43 odpovědí: 1 změna: 14.08.13 14:02

Dobrý den,pracovala jsem pres tři roky jako zaměstnanec u firmy,dostali jsme o prázdninách nové majitele a tím i nové smlouvy,novou zkušební dobu, která mi končí koncem září...na PÚ jsem tedy nebyla ani minutu,nová smlouva a nový zaměstnavatel navázal ihned na předešlého..během zkušební doby jsem ted zjsitila že jsem těhotná, mám prosím nárok na PPM i kdybych nepřetáhla třeba zkušební dobu nebo mě propustili? počítá se vůbec předešlé zaměstnání- když jsem na pracáku nebyla a mám placené zdravotní víc jak 270 dní během dvou let?-.jen mám obavy skrz to jestli se to počítá dohromady a mám li nárok na mateřskou -tech 28 týdnů, i kdybych šla třeba za měsíc na rizikové...protože jestli se počítá jen doba posledního zaměstnáíi tak ani s ochrannou lhůtou se zatím na to nedostávám...děkuji moc za radu!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.08.13 14:02
avatar

Do doby pojištění se samozřejmě počítá i předchozí zaměstnání. Tzn., že na peněžitou pomoc v mateřství (PPM, dávka nemocenského pojištění) byste měla mít nárok i v případě, že by Váš pracovní poměr skončil.

Samozřejmě za předpokladu, že byste na PPM nastoupila v ochranné lhůtě.

Jinak tomu může být s mateřskou dovolenou (MD, volno na péči o dítě od zaměstnavatele), na tu mají nárok pouze zaměstnané ženy.

___ Poznámka: Při změně nebývá nutné podepisovat nové smlouvy, při přechodu práv a povinností zůstávají v platnosti původní smlouvy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.