Vůně do skříně

Od: Datum: 13.08.13 20:49 odpovědí: 11 změna: 17.08.13 12:26

Zdravím všechny radily, a mám následující otázečku: co dát do šatní skříně, aby oblečení hezky vonělo? Loni jsme zjistitli, že za skříní byla na zdi černá plíseň, tu jsme úspěšně zlikvidovali, ale oblečení ve skříni je stále mírně cítit zatuchlinou:( Jak by se to dalo zlikvidovat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pinkulinka*
Datum: 13.08.13 21:58

1) Místo kde se plíseň nacházela vystříkej savem protí plísním (nejprve samozřejmě vyndej oblečení *smich*).

2) Misku naplněnou jedlou sodou dej do skříně (aspoň na 3 dny) a měj ji zavřenou (pokud již nebude cítit savo, můžeš tam dát i oblečení)

3) A pokud chceš aby skříň voněla, stačí tam dát pevné mýdlo.

To je celá věda

doplněno 13.08.13 23:16:

Odpověď od @asiasi je asi přesnější. Pokud ale nechceš větrat, můžeš použít misku s jedlou sodou (dokud nestvrdne, pak vyměnit). Funguje totiž jako pohlcovač pachu.

Ohodnoceno: 0x

Od: asiasi*
Datum: 13.08.13 22:06

Plíseň a zatuchlina je z vlhka. Nejdříve je nutné skříň vyklidit, pořádně ji vymýt vodou se saponátem a nechat ji otevřenou několik dní, aby vyschla a pořádně vyvětrala. Obsah skříně, asi šatstvo pokud je to možné vyprat, jinak nechat venku rozložené nebo rozvěšené, aby naschlo. Prohlédnout jestli na něm nejsou takové bílé flíčky - plíseň. Teprve po několika dnech dát zpět do skříně. Jako vůni můžete použít buď něco z nabídky v drogerii, dobré je mít ve skříni prázdné skleničky od oblíbeného parfému, dobré jsou rozložené krab ičky s voňavým mýdlem.. Skříně je dobré často větrat a hlídat plísně. Vyklizení a vymývání skříní je dobré dělat průběžně, i když plísně nejsou!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.08.13 01:34

Já dávám do skříně na dno zakoupený náhradní prášek na praní a mezi věšáky a do poliček bavlněné pytlíky se sušenou mátou, meduňkou, heřmánkem, levandulí a tymiánem. Teď právě vysypávám staré bylinky a vyměňuji za letošní usušené a voňavé! A když je nejhůř a není nic po ruce, tak na dno skříně jde rozbalit krabička s vonnými tyčinkami, co se zapalují na provonění bytu...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.08.13 09:37

Prášek na praní je super věc, mám ho v miskách za skříní na chalupě a když přijedeme, chalupa celá krásně voní. Do skříně mimo uvedeného dávám i obyčejné mýdlo.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.08.13 11:37

Díky moc všem, určitě zkusím tu sodu a prášek, pak i nějaké to voňavé mýdlo ) Snad to pomůže, prát úplně vše se mi zrovna moc nechce, máme malý byt a sušení je dost problém :(( Písně na zdi nejsou ( kontroluji čas od času, manžel přinesl z práce nějaký přípravek, který vyrábějí právě proti plísním a přidal k barvě, ketro zeď natřel - tvrdí, že plíseň nemá šanci).

Datum: 14.08.13 16:12

Moje maminka, čas od času, když jsme odcházeli z bytu na delší dobu, pozotvírala všechny skříně a i šuplíky. Kredenc také. ;) Dělávám to velmi často, když nejsem dopoledne nebo odpoledne doma. A v noci, když větrám, protože přes den je horko, otevřu okna a všechna dvířka v bytě. Mám síta na oknech, tak žádný hmyz se mi do skříní a skříněk nedostane. :)

Datum: 14.08.13 16:18

Trošku se tu vetřu se svou podotázkou. A co do vysavače aby byt provoněl?

Máme vodní /jen špína jde přes vodu jako filtr, jinak je v podstatě suchý. Ale co do té vody dát? Saponát nelze - pění a různé vonné oleje nic moc a jsou drahé.

Datum: 16.08.13 15:55

ringo, dají se koupit takové tyčinky do vysavače. Ale to do normálního, na suché vysávání. Dá se to k poslednímu filtru. Ale nevím, jestli by to šlo do toho vašeho. Snad jo. Na to poslední místo, odkud fouká vzduch. ;) Příliš o tom nevím, viděla jsem to u kamarádky. Já mám pocit, že stačí dobře vyvětrat a není třeba vdechovat nějakou chemii z vůně, která se za pár minut stejně nějak podivně rozloží.

Od: mahan
Datum: 16.08.13 23:01

Do vody dejte aviváž ta nepění a určitě byt provoní.

Datum: 17.08.13 08:08

mahan, pozor, i aviváž po chvíli vyčichne, vůně se rozloží. Spojujeme čistotu s vůní, ale to tak není. každá vůně časem vyčichne. Vždycky se mi zvedá žaludek, když ve filmech vidím, jak někdo láskyplně čichá k oblečení, které už někdo nějakou dobu nenosil, jak hledá jeho vůni. *haha* Vyzkoušejte. Čichněte si ke kabádu nebo bundě, kterou měl na sobě někdo v zimě. A když půjdete do práce, pozotvírejte skříně! Vyvětrejte je!

Datum: 17.08.13 12:26

S plísní neporadím, já bych vyhodila celou skříň, protože plíseň je už zažraná uvnitř a pocit, že mám oblečení vedle plísně, bych nerozchodila.

Ale oblečení hezky voní, když dáte do skříně pytlíčky s levandulí.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.