Figle na cokoladovou polevu

Od: Datum: 03.09.13 21:43 odpovědí: 14 změna: 06.09.13 08:23

Zdravim vespolek.Jelikoz jsem prave dopekla korpus na dort a trochu si lamu hlavu,jak jej ozdobit synovi 12,k narozeninam a predstava smeruje polit dort cokoladovou polevou a nejak dozdobit kremem. a zele bonbony s prirodnimi barvivami.Rada bych se poradila jak nejlepe na coko polevu,nikdy mi moc nesly a nejsem az tak zdatna cukrarka.Nekdo umi polevu rychle rozetrit,nebo ji davate po lzickach a rozmazavate?Ja se toho trosku bojim,tak mi rychle ztuhne a nadelaji se nerovnosti a nemam ani nejaky supr recept,o ktery bych chtela take poprosit.Budu rada i pro inspiraci,muzete vlozit foto s nejakym lehkym zdobenim,ikdyz na netu je toho mnoho.Korpus jsem delala svetly,bezlepkovy a priznam se,ze poprve,neni jednoduche peci ,nektere bezlepkove veci.Korpus se mi tedy obzvlast povedl a tak bych to nerada zkazila,dale.Dekuji vsem za pomoc.Zdravi Juglans

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 03.09.13 22:42

"juglans", našla recepty na mimibazaru, třeba si vybereš: http://www.mimibazar.cz/recepty.php

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.09.13 16:01

Pt -dekuji,proctu,treba i neco na priste,dort jsem musela ted na rychlo udelat.Diky moc i ostatnim.Urcite vyzkousim recept na polevu z kakaa,jak je v odkaze.Nakonec,kvuli uspore casu,jsem roztavila cokoladu a tuk.Dobra rada,namazat nejdtriv marmeladou,kvuli nerovnostem.Dnes jsem navstivila cukrarnu,abych zakoupila nejake ozdubky a nalepila na dort.Nic jsem si nemohla vybrat a nakonec koupila cokoladovou motorku s oranzovym,zelenym a zlutym zdobenim.Sice se mi nelibi,ze je motorka prez cely dort,kdyz je kulaty,chtelo to jen neco mensiho doprostred.Ale vyuzila jsem barev motorky a cely cokoladovy dort pokladla ve stejnych barvach zele bonbony,Uvnitr dortu je kremu dost,takze na vrch jen zele posazene do cokolady a motorka uprostred.Kdyz se mi podari zitra dort prenest na tac,zapomela jsem dat pod korpus pasy papiru,tak sem vlozim fotku.normalni dort bych se nebala prenest,ale bezlepkac,je opravdu krehky.Dekuji vsem za rady.

Datum: 04.09.13 16:13

"juglans", hlavně, že se dort povedl a motorka se synovi na 100% bude líbit. Tak ať si pochutná a hezkou oslavu přeju. - pt

Ohodnoceno: 0x

Od: ron*
Datum: 04.09.13 20:05

Juglans, jsem ráda, že se dort povedl, tak ať Vám všem chutná. Synkovi přeji krásné narozeniny.

Datum: 04.09.13 06:02

Dobrý den.

Pokud chcete opravdu jednoduchou polevu, tak rozpusťte ve vodní lázni čokoládu na vaření s kouskem tuku (Lukana 100%).

Korpus potřete nedříve marmeládou, tím zarovnáte nerovnosti, polevu vylijte doprostřed dortu a příborovým nožem opatrně roztírejte až do okrajů. Okraje dozdobíte máslovým krémem (nasříkáte hvězdičky a do každé druhé dáte želé bonbon). Velice jednoduché.

Tak ať se dílo podaří.

Od: asiasi*
Datum: 04.09.13 18:32

ron - polevu dělám obdobně, jako tuk používám 100% Omega, oboje pokrájím na kousky, dám do misky a chvíli nechám v mikrovlnce. Potom promíchám a použiji na dort ale i na cukroví. Poleva je nelámavá a lesklá.

Datum: 04.09.13 20:03

asiasi - ano,poleva je lesklá a dobrá. Já mám jen špatnou zkušenost s tou mikrovlnkou, už dvakrát jsem tam polevu přiipálila. Tak postaru rozpouštím ve vodní lázni.

Datum: 04.09.13 21:02

ron - v tom máte pravdu, když jsem začínala tak se mi to málem také povedlo. Proto to připravím na malé kousky, aby to šlo lépe a musím to hlídat. Mám na to malou misku z varného skla. Když to trochu povolí, tak s tím zamíchám a je to OK. Jo a taky to nedávám na vysokou teplotu.

Datum: 04.09.13 09:53

Dobrý den,

také s polevami bojuju, ať už s kupovanými nebo domácími. Ale minulý týden jsem našla tuhle http://www.toprecepty.cz/rece…54-cokoladova-z-kakaa-poleva/ a nemůžu si ji vynachválit :) Tak třeba zaboduje i u Vás. Pěkný den.

Datum: 04.09.13 22:05

neni se cim chlubit,ale syn je spokojeny a snad se do doby jeho narocnosti vice vytrenuji.

Datum: 05.09.13 20:30

"juglans", tak ten se povedl, s tou motorkou je moc pěkný a fakt klučičí.*placni* - pt

Datum: 05.09.13 23:29

Pauli,nechval,fakt neni co.jsem ale rada,ze je synek spokojeny.Motorku vyrobili v cukrarne,takze neni co resit.Ale dekuji,tesi mne vase zajem.Slavit budem teprve zitra,az se vsichni sejdem,presto ze mel synek narozky dnes.
Datum: 06.09.13 00:19

jakozto obycejny stravnik muzu rict ze zadna domaci coko poleva neni dobra ba naopak (resp s cokoladou nema nic spolecneho) prava cokoladova poleva je bohuzel kupna

doplněno 06.09.13 00:20:

dort supr *palec*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.09.13 08:23

to joudic - vždyť to není na najezení, je to jenom na ozdobu, chuť v tak malém množství / při konzumaci pár kousků/ ani téměř nepoznáte. A poleva ze samotné čokolády při krájení "praská", láme se

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.