1xPozitivně naladění i v seniorském věku

Od: Datum: 10.08.13 21:58 odpovědí: 20 změna: 08.10.13 10:36

Ženy - seniorky máte na netu nějaké oblíbené stránky,kde si chodíte popovídat? Ale kde se nepíše o nemocech a dalších strastech! Chodím na Lide.cz,ale mám dojem,že tam to upadá.Pak taky nakukuji na Omlazeni.cz-tam jsou zase převážně mlaďoši.Já bych ráda stránky,kde chodí starší,ale pozitivně naladění.Díky!


doplněno 07.10.13 15:22:

Děkuji všem za nápady.Asi je to u mne tak jak psala Ivulenka.Chci zde čerpat nápady pro období klidu.Koníčků mám dost-různé kroužky,knihovna,hodím na různé přednášky,kamarádky,ale jsou chvíle kdy chci být sama.To se zavřu v pokoji a jsem ráda,že po mně nikdo nic nechce a já mohu surfovat po netu to mě totiž moc baví.Na netu je hodně zajímavých lidiček,blogérek,hledám na netu různé informace.

Při čtení odpovědi od Babyjagy jsem se nasmála.Radí mi totiž abych si našla děděčka.To by mi ten můj dědeček dal co proto .-) !

Takže díky a pište dál,nápady budou čerpat určitě i ostatní.Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.08.13 03:49
avatar

nejsem jeste senior, ale tady? ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.08.13 09:49

Tak tady chodím taky ale přece to jen není komunikace,ale jednotlivé odpovědi na otázky

Datum: 11.08.13 09:55

Já jesm na Week.cz.Mužeš si vybrat téma které chceš a věk se neuvádí.Také jsem KONEV.CZ.jE TO VEB O ZAHRÁDCE.

doplněno 11.08.13 10:03:

a NA FACEBOKU SI TAKY MUŽEŠ VYBRAT.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.08.13 12:20
avatar

Ráda chodím právě sem, nemám ráda slučování nemocných co řeší jaké kdo má léky... Na dobrý pokec jsou nejlepší dobří kamarádi a u nás na chalupě zajít večer na pivko.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: davidp*
Datum: 11.08.13 12:42

Dobrý den,

zkuste stránky www.svetsenioru.cz . Nevím, kolik tam chodí lidí, ale podle prvního dojmu to vypadá, že se tam potkávají lidé jako Vy. Heslo toho serveru je "staří věkem, maldí duchem".

David

doplněno 13.08.13 16:02:

Po přečtení rad od dalších rádců se rovněž přikláním k názorům, že není nutné hledat zábavu ve své věkové skupině, ale především tam, kde Vás to baví.

David

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ramona
Datum: 07.10.13 14:01

Jsem pro : aktivní 60-nice ...,kde se mohu seznámit s mužem ,který umí také jazyky nejr.NJ( pár dnů pod Alpami by nás seznámilo lépe )...žádné babičkovské akce neberu ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.08.13 11:00
avatar

Chvíli jsem také takové diskuze hledala a i nějaký klub důchodců. Ale nechala jsem toho. Byli tam všude staří lidé. Já vím, že už mám hodně roků, ale stará se cítím jen někdy a s nimi bych zestárla mnohem rychleji. Jsem ráda tady. Občas někomu poradím, někdo poradí mi, někdo mi dá ťafku, abych se vzpamatovala. Jsou tady lidé různého věku, různých profesí, s různými zkušenostmi. Mám o čem přemýšlet, čemu se usmát nebo zasmát. Už nehledám jinde ;)

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 12.08.13 14:38
avatar

Pro "babkazov"

- no a to je i můj problém. Vyjádřila jste to naprosto přesně - občas si potřebuju "pokecat" o nějaké otázce, která mne napadne - ale která by mohla zaujmout i jiné lidi, takže si ráda vyslechnu jejich názory.

- nevadí mi ani "sprdunk" od rádců - ale ráda bych taky měla možnost svůj názor obhájit, aniž by mne vymazali. To je fakt blbý.

- možná se většina nedorozumění zakládá na nesprávně a nesrozumitelně položené otázce, anebo na blbě pochopené odpovědi. Jinak mi tento web taky vyhovuje a chodím sem ráda (i když mne už vyhodili) - taky jsem už senior, ale stará se taky ještě moc necítím. Tak ahoj. Marcela.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ron*
Datum: 12.08.13 11:06

Dobrý den.

Já bych nehledala stránky pouze pro seniory. Jste sice senior, ale to neznamená, že si dobře popovídáte pouze s lidmi stejné věkové kategorie. Zaměřte se na stránky, které se zabývají věcmi a problémy, které Vás zajímají. Tam si můžete dobrý a smysluplný příspěvek přečíst od zúčastněného každé věkové kategorie. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: asiasi*
Datum: 12.08.13 14:17

ron - přidávám se k vašemu názoru. Přeci tím, když jde člověk do důchodu nepotřebuje nezbytně nutně přesedlat na jiný druh zábavy a zájmů, které by existovaly notabene na stránkách seniorů. Je spousta stránek s online časopisy, webové stránky žen s různými zájmy, kde je možné si vyměňovat poznatky a zkušenosti z dané oblasti /vaření, ruční práce, zahrádka atd./. Mladší ročníky jsou nápaditější, mají jiný přehled a umožňuje to těm starším jít takzvaně s dobou - být v obraze. Jsou i diskuzní fóra z oblasti společenského, politického a kulturního života. Specielně je snad výhodné hledat na stránkách pro seniory v případě akcí popř. slev, které se týkají jen seniorů. Jinak senioři mohou pokračovat tam a v tom co měli rádi a navíc s větším množstvím času.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ivulenka*
Datum: 06.10.13 21:44

Jak tu píší přede mnou: záleží, co Vás zajímá, baví. Tady je jeden odkaz na blog důchodkyně, která ráda tvoří: http://jezura.blog.cz/. A vlevo po straně má pak odkazy na jiné blogy, které ji zajímají. Pokud ráda čtete různé povídky inspirované životními příběhy, tak ty dle mého názoru krásně píše třba Ruža z Moravy: http://ruzenka.blog.cz/. Nebo kdybyste se třeba chtěla zapojit a štrikovat ponožtičky nedonošeným miminkům, nebo dělat přáníčka jejich maminkám, aby tu velice náročnou situaci, kdy neví, zda malinký, třeba kilový uzlíček přežije, lépe zvládly: http://nedoklubko.cz/, to založila maminka nedonošeného človíčka: http://edithhola.blog.cz/. Snad si něco vyberete a prožijete plně i důchodový věk tím, co Vás bude bavit a třebas budete tak užitečná, že ani nemáte tušení, kolik talentů ve Vás čeká na projevení. Mnoho krásně prožitých let . Ivča

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 07.10.13 01:58

To jsou tedy rady pozitivní naladění čučet do monitoru a číst zprávy od nějakých sedmilhářů. To my dnes vyrazili do tanečních já sice po desáté, takže pro mne nic nového, partnerka poprvé a nadšená. Neříkám, že polovina byli senioři, ale takových pět párů taktéž okolo věku 69/67. Aktivní naladění a né pasivně sedět u PC.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ivulenka*
Datum: 07.10.13 12:38

Jenže ty blogařky jsou aktivní, mohou paní aktivovat do nějaké činnosti a jak tam píši: třebas i napomoci maminkám s nedonošeným uzlíčkem "nedoklubka", být aktivní seniorkou. Každého nebaví tanec, někdo tak jiný onak, a všichni mohou být čilí, aktivní spokojení. Zde paní načerpá nápady. Aspoň já to tak vnímám

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 07.10.13 15:59

Blbost ale beru to. Když něco jiného tak se přihlásit na U3V to má význam.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.13 07:03
avatar

Myslím si, že nikdo z nás nemůže čekat, že ho někdo jiný bude bavit, že ho bude pozitivně nalaďovat. To musíme holt každý sám. Pokud se zastavíte se staršími ženami ráno u sámošky, dozvíte se asi, co kterou v noci trápilo, co ji bolelo, škubalo, pálilo... a to není dobrý vstup do nového dne. Měla byste být především sama pozitivně naladněná, to se snadno přenese i na druhé lidi. Pokud máte pejska - vycházky s ním. Uděláte něco pro své zdraví, potkáte další pejskomily a pejskaři nemluví o ničem raději, než o svých čtyřnohých miláčcích. V městečku nedaleko od nás je klub turistů. Z 90% v něm jsou lidé nad 60 let. A jak jsou čiperní, příjemní, svou pozitivitou a tělesnou zdatností vypadají daleko mladší. Tam někam se zapojit. Ze sousední vsi jezdí důchodci pravidelně do divadla a 1 x měsíčně do pěkné stylové hospůdky pobavit se a zatančit si. 3 muzikanti jim hrají písničky jejich mládí. A poslední rada. Najděte si k sobě dědečka. Proč? Kamarádka ovdověla, bylo jí málo přes 50. Stala se z ní protivná naříkavá žena, pořád se sledovala, pozorovala, měřila teplotu a tlak, neustále jí něco bylo. Hovořit uměla barvitě o svých výměšcích, kolik a jaké a jestli to tak má být. Nikdo s ní nechtěl mluvit, i když jinak je velice hodná. Když přišla na návštěvu, můj manžel se zavíral do garáže a tam kutil. Prý toho hypochondra poslouchat nebude. Uběhlo několik let. Paní se v lázních seznámila s pánem, vydrželo jim to a jsou spolu už několik let. Paní se úplně změnila, zahodila všechny nemoci, je veselá, vtipná, užívá si života. Tak to má být. Seznamujte se s lidmi svého věku naživo, osobně, třeba jen na popovídání, kamarádění, posezení u kávy. Źádný portál Lide či Omlazeni Vám nenahradí kontakt s živým člověkem. Je to jenom bedýnka a nemá to hlavní - srdce! Jaga.

doplněno 08.10.13 07:00:

POZOR, POZOR, VELIKÁNSKÁ OMLUVA: Omlouvám se moc za toho nabízeného dědečka. Domnívala jsem se totiž, že jste sama, je Vám smutno, nejste pozitivně naladěná a nějaká ta spřízněná dědečkovská duše by Vám mohla pomoci. Tak ještě jednou omluva, nechci tu být za nějakou kuplířku! To je tak, když člověk čte až moc mezi řádky.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.13 10:36

Babojago ale Vaše odpověď splnila účel.Rozesmála mne a to je velmi pozitívní

 

Od: ramona
Datum: 07.10.13 13:00

Mě by pozitivně naladil )

jen nějaký volný vrstevník 60-ník,který má záměr se seznámit - auto,kolo,pěšky,dovolená,ale běžné akce ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 07.10.13 13:37

Ramóna nádherný waltz. Taky běžná akce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ramona
Datum: 07.10.13 13:56

Když mě ho naučíte nebo připomenete ...tak jj

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 07.10.13 15:56

Neznat to je jak analfabet. Skoro každý tím prošel a že zapomněl, jeho problém.No třeba za nedlouho můžete koukat na Stardenc a třeba taky tiše závidět.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.