Salátové okurky - co s nimi?

Od: Datum: 01.08.13 06:49 odpovědí: 8 změna: 02.08.13 07:08

Máme větší množství salátových okurek, /letos se urodilo/, salát klasický se zálivkou, či rajčaty a cibulí, anebo se šlehačkou dělám stále. Poraďte mi, co dalšího lze dělat z okurek? Dají se připravit i tepelně, třeba podobně jako cukety? Mají více vody... Budu vděčná za každý nápad a recept. Za syrova je jíme také stále a menší zavářím jako řezy. Děkuji všem za nápady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.13 07:30

Můžete udělat tzatziky, studenou polévku tarator, ...

zkuste je nakrájet na špalíky, vydlabat ,naplnit masovou/sýrovou směsí a zapéct . Nebo se podívejte tady: http://www.labuznik.cz/ingredience/salatova-okurka/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.08.13 07:42

Dobrý den -posílám recept na sterilovaný okurkový salát:)

1l vody+200m octa+40g soli + 60g cukru z toho svaříte nálev.

V nálevu povařit 6 nastrouhaných okurek (větších)+ 1 cibuli nastrouhanou na kolečka+ 6 kul.pepře.

Dáte do skenic a deset min. zarexujete.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.08.13 11:01

Nezkoušela jsem to ale soused je nastrouhá a dá do uzavíratelného sáčku do mrazáku, říká, že v zimě jsou jak čerstvé.

doplněno 01.08.13 18:33:

Jaguš, mě se to moc nezdálo a samotnou by mě to nenapadlo ale soused na chalupě říká, že rozdíl nepoznat.

Datum: 01.08.13 13:54

Milá Liduš, to jsem také dělala a v zimě byly jako hadry. Já je zavářím jako "hady", i když to dá dost práce. Okurky oloupat, nakrájet po délce asi na 10-12 cm kousky, o tloušťce asi 2 cm. Ten vnitřek s jádry tam nedávám, spíš jen ty stěny. Klasicky zavařuji v Deku a octě, přidávám kopr, křen, mrkev a cibuli na chuť. Dost lidí už tvrdilo, že je to lepší, než klasické sterilované okurky. Jaga.

Od: pt®
Datum: 01.08.13 13:58

"atramo", už tu někde psala "ivzes", že salátové okurky nakrájí na kolečka a naloží normálně, jako nakládačky. Já to chci totiž vyzkoušet. *nevi*

Datum: 02.08.13 01:09

Pt, už jsem si několikrát všimla, že píšete ivzeS. To je schválně?

Ty okurky chutnají stejně jako klasické nakládačky, akorát mám dojem, že jsem je zavařovala trochu kratší dobu (snad o 5 minut méně).

Od: pt®
Datum: 02.08.13 07:08

"ivzez", já si toho ani nevšimla, jak to píšu. Špatně vidím a u PC sedávám bez brýlí, kdybyste mně neupozornila, tak bych to ani nevěděla.

Od: ron*
Datum: 02.08.13 07:00

Výborná lehká večeře či svačina: salátové okurky nakrájíte na kolečka, tence potřete libovolnou pomazánkou (u nás vede česneková s tvarohem či tuňáková), dozdobíte třeba petrželkou, pažitkou, kouskem papriky. Dáte zchladit a podáváte (třeba s kouskem čerstvého či rozpečeného pečiva).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.