Olomoucké tvarůžky A.W

Od: Datum: 31.07.13 19:00 odpovědí: 11 změna: 01.08.13 13:59

Chtěl bych se zeptat, jaké kupujete "Olomoucké tvarůžky"? Já doposavaď kupoval ty od fy. A.W., které jsou běžně na trhu, jenomže se nějak zhoršují, nebo co. Když se tvarůžek rozřízne, tak je celý vnitřek bílý, jakoby tvarohový a jenom povrch je "tvarůžkový". Přijde mi, jako když nejsou dostatečně proleželé. Je fakt, že když si takovýto výrobek koupím, tak se jej snažím spotřebovat ihned a ne až když končí datum spotřeby. Které tvarůžky jsou dnes jako ty původní, které když se rozřízly, tak byly na průžezu celé hnědožluté? Přeci si nekoupím výrobek (když na něj mám teď chuť) a nebudu jej ještě nechávat 14 dnů "proležet"? Navíc na webu je informace, že jim často z venku zeleně plesniví. Které běžně prodáváné tvarůžky jsou již "hotové" a dobré? Máte nějakou zkušenost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ludekbrno
Datum: 31.07.13 19:05

Dobrý den,naprosto stejná zkušenost,dvakráte v poslední době jsem zakoupil v asi podnikové prodejně v Brně,prodavačka mi sdělila ,že jsou zralé,výsledek po rozkrojení bílé.Již nekupuji,přešel jsem na romadůžek,ani jednou nezklamal.Osobně si myslím,že kdyby balíček stál 50,- kč,tak výsledek bude stejný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.13 19:31
avatar

Koupím tvarůžky, dám do sklenice, pokmínuju drceným kmínem a poleju (ne zaleju) pivem, nechám na okně na slunci 3 dny a pak jsou výborné, jinak mám tutéž zkušenost jako vy.

doplněno 31.07.13 20:48:

Dám je do šroubovací sklenice a plíseň tam žádná není, třetí den na okně jsou krásně mazlavé a výborné, kupuji klasické kolečka nebo kroužky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eda*
Datum: 31.07.13 20:24
Takže je vlastně necháváte uležet? V té sklenici je máte jako uvnitř sklenice, nebo je sklenicí "zaklopíte"(aby tam nešel vzduch)? Víte že píšou, skladovat při teplotě 4-8°C? A ta zelená plíseň se Vám nedělá? Ono si jí lze všimnout u některých balení už v obchodě - většinou v místech složeného celofánu, ale naposled jsem ji měl i z venku uprostřed.
Datum: 01.08.13 08:48
avatar

Zelene plisne jsem si nikdy na tvaruskach nevsiml. To asi neni normalni jev. Tvaruzky nejsou preci plesnivy syr.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 08:44
avatar

Dělám to úplně stejně jako Liduš. Šroubovací sklenici dávám nahoru na kredenc a čas od času ji otočím, aby pivo steklo i po těch tvarůžkách, které jsou nahoře a zase ji vrátím do původní polohy.. ;) Koupím čerstvý chleba, máslo a pivo, otevřu okna do průvanu a pak teprve sklenici otevřu. :D Hmmmm, dobrota veliká!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 01.08.13 11:56
avatar

Na některých olomouckých tvarůžkách je (bylo?) napsáno, že nejlepší jsou deset dní před koncem spotřeby. Ještě jsem takové v obchodě nekoupil.

Jednou za pár let se mi povedlo koupit tvarůžky, že se daly jíst hned. Ale stejně pokud nejsou "staré" tak to není ono. Když je mám v ledničce, tak nejlíp na konci spotřeby.

Tvarůžky které se dají jíst hned jsou většinou "Kousky s kmínem" ve vaničce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 01.08.13 11:58

Na kousky s kmínem si pamatuji, ale už jsem je neviděla, ani nepamatuji. A to jsem prakticky z Olomouce.

Jinak zelená plíseň na tvarůžkách opravdu nemá co dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eda*
Datum: 01.08.13 12:54
Tak jen pro pořádek ta zelená plíseň je tady: http://www.potravinynapranyri…archive=actual&listtype=tiles
a děje se jim to i teď v červenci. Je to dnes hrozná doba, všechno aby si člověk dodělával doma sám a v obchodě aby byl ve střehu, jak na arabském bazaaru...
Datum: 01.08.13 13:13
avatar

Nekupuji žádné, protože jsem na tom stejně jako ty. Mám na ně chuť teď a nebudu čekat, jestli se mi doma rozleží nebo ne. Mám v dosahu jenom Albert a Lídl, takže nabídka jednotvárná. Tak jednou do roka se nechám v akci přesvědčit a koupím, ale vždycky se jenom ubezpečím, že se nic nezměnilo. A s Nivou je to stejné. Jedinkrát jsem ji koupil v Lídlu a výsledek - jakási umělá hmota. A celkově sýry, které jako sýry chutnají - Madeland (ne light) a Krolewski.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 13:27

Vnitřek je tvarohový, protože to tvaroh je. To víte, dnes se požaduje, aby to vydrželo přepravu, skladování a prodej, takže se expeduje sýr nezralý, stejně jako třeba exotické ovoce. Zatímco ovoce se nechává dojít v halách, sýr jde ihned do prodejny. U sýru je výhoda v tom, že nakonec dozraje do správné konzistence. To ovoce také dozraje, ale bez slunce to není ono.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.08.13 13:59
avatar

V Globusu prodávají misky s nakrájenými tvarůžky na malé kousky. Jsou již rozleželé a mají je ve 4 příchutích: s kmínem, zeleným pepřem, česnekem a paprikou. Jsou vynikající a dají se jíst hned. Jenže: ta krabička se 100g stojí asi 36 korun.*plac*Jinak když koupím syrečky tvrdší, nechám je v teple dojít. Dám je do šroubovací láhve a dobře zavřu - kvůli mouchám a nechám v teple. Asi za 3 - 4 dny jsou syrečky měkké, jen se táhnou. Nesmíte je tedy jíst hned po koupi /já vím, když je chuť/, ale pár dní si na ně počkat. O to lepší zážitek z nich pak budete mít. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.