Měsíčky v bazénu

Od: Datum: 18.07.13 12:03 odpovědí: 13 změna: 13.08.13 14:48

Dobrý den.

Mám menstruaci, ale s kamarádkou jdu do bazénu. Jenže já "s tím" budu v u vody poprvé. Tampon si zavést umím (sice mám na kalhotkách vždycky třeba pár - dvě tři - kapičky krve, ale to je spíš tím, že jsem se špatně utřela po malé), však bojím se, že až budu sjíždět tobogán, tak se ten tampon nějak uvolní. Nemůže se to stát?

A ještě se chci zeptat, jak často si tampon u vody měnit... Já totiž fakt nevím. Bylo mi řečeno, že vždy, když vylezu z vody. Ale to když třeba půjdu na ten tobogán a budu tam stát frontu (cca 5 lidí, je prudký, tak tam moc lidí nechodí), tak si ho taky musim vyměnit? Nebo když budu chodit z bazénu do např. výřivky... To stačí jen když půjdu z vody na delší dobu, že ano?

Menstruaci už moc silnou nemám, mám to čtvrtým dnem.

Je mi 14...

Děkuju za rady, tipy... :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 18.07.13 12:18

Ahoj.

A nemůžeš koupání v bazénu odložit? Mě připadá nevhodné se v době menstruace koupat ve společném bazénu, i kvůli infekci, kterou můžeš ve vodě chytit. A pokud je to koupání tak nutné, pak bych tobogán vůbec neřešila, bez toho se přece obejdeš. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 18.07.13 12:29
avatar

Ahoj:)Jak již zde bylo řečeno,je možná jakákoliv infekce,ale pokud z ní obavy nemáš,tak jdi.Ovšem,ten tobogán bych nedoporučovala.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.13 12:33

Myslím, že s tamponem bys to 4 den už nemusela tak řešit , vše bude v pohodě - užij si den .Než půjdeš z koupáku tak si ho vyměň a pohoda.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 18.07.13 12:48
avatar

Mám stejný názor, není proč se omezovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.13 12:48
avatar

Přesně tak. Tampon stačí vyměnit, až půjdeš z koupáku. Neboj se ani tobogánu. Klouzat budeš po plavkách a šňůrka by musela být dle mě docela dlouhá, aby sis na ní nějakým způsobem sedla a tím se ti tampon vytáhl ;)

Pamatuju si, jak jsem kdysi naučila používat tampony mojí mamku..byla vždycky proti a abych je raději nenosila... dneska už si měsíčkama taky nenechá kazit koupání ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 18.07.13 13:43

Šňůrka nemusí nikde čouhat, je to i nepraktické. Stačí jí smotat a zastrčit jen na kraj, tak aby byla lehce nahmatatelná. Pak nikde nekouká a žena si na ní nečůrá.

Jinak také nevidím důvod, proč se v době menstruace omezovat. Vždyť proto také byly tampony vynalezeny, protože ženy musely i v době menstruace normálně fungovat. Copak on se někdo ptá plavkyně, jestli náhodou nemestruuje a může trénovat? Nebo na Olympiádě, žena se připravuje dlouhá léta, dostane se do kvalifikace a pak pardón, mám menstruaci, takže nepůjdu do bazénu, příští šance za 4roky. Vždyť je to padlé na hlavu, není jediný důvod, proč neplavat nebo nejít na tobogán.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 18.07.13 19:22
avatar

Na takové případy existují léky, pro oddálení menstruace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 18.07.13 21:42

Ne, na takové případy byly právě vynalezeny tampóny. Copak lze menstruaci oddalovat do nekonečna, při každodenním trénování?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.13 14:04
avatar

Myslela jsem tím tu Olympiádu, nebo závody, nikoliv trénování.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.07.13 20:34
avatar

Jednou jsem si nechala předepsat Norethisteron, měli jsme jet na dovolenou, ale tak špatně, jak mi tenkrát bylo, a celou dobu užívání takové křeče, že už jsem to nikdy potom neudělala. A nedovedla bych si představit v takovém stavu sportovat - já jsem nemohla ani chodit a chtěla jsem umřít, ale hlavně že jsem byla u moře s oddálenou menstruací *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lili*
Datum: 13.08.13 11:22

Něco podobného jsem řešila nedávno. Dilema, venku 35 ve stínu, tak že jedině na koupálku nebo sedět doma. Třetí den menstruace, tak že hodně rozběhnutá. Vzala jsem si největší tampon, hodně často kontrolovala, ale v poho, dá se to..Pro zakladatelku. Stačí měnit po 2 h na wc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 13.08.13 11:34
avatar

Holky si teď v letních měsícíh hodně pochvalují kalíšek - místo tamponů - nemáte s tím někdo zkušenost? : )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gsdhdr
Datum: 13.08.13 14:48

S kalíškem zkušenost mám... je super, stačí měnit po delší době než tampón, problém je, najít správnou velikost a výrobce. Já měla ladycup, ten menší, protože podle návodu k výběru to měl být ten pravý, ale bohužel nebyl. Byl malý, takže se protáčel a podtékal a jelikož stojí kolem 500, tak je to celkem drahá sranda zkoušet, který padne správně...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.