Nešťastná láska

Od: Datum: 18.07.13 03:13 odpovědí: 7 změna: 18.07.13 12:36

Dobrý den, potřebuju poradit jeden můj dobrý kamarád je do mě už něco přes rok hluboce zamilovaný ale problém je v tom že já k němu cítím jenom to kamarádství ale nic že bych k němu cítila za strany lásky to ne... Kvůli mě se i řeže a pořád nalézá nové způsoby jak se zabít a všechno jenom kvůli mě nejhorší na tom je že já ho nemiluju a nic kolem lásky k němu necítím... Nutně potřebuju poradit co má dělat prosím už jsem z toho zoufalá prosím poraďte mi... A několikrá jsem mu už řekla že s ním chodit nechci ale on semnouu pořád jo i kamarádky mi říkají abch s ním začala chodit ale oni nechápou v jaký kůži jsem a co tím prožívám... chápu že ho litujou že je do mě zamilovaný až po uši a že já s ním chodit nechci prosím pomozte...!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jh*
Datum: 18.07.13 03:32

Jestli je rozumný pochopí, že už se nesmíte vídat a stýkat. Jestli ne tak život s ním bude peklo a vydírání. Ale to se dá řešit soudně omezením přístupu na dosah .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 18.07.13 06:19

Dobrý den.

Žádný zdravý vztah nevydrží, je-li vynucovaný nebo udržovaný jen ze soucitu. Chápu, že je Vám kamaráda líto, ale nemůžete za jeho chování, pocity a postoje nést zodpovědnost Vy. Pokud si ubližuje, pak má opravdu problém. Možná se jen předvádí, ale možná také ne a pak je zralý na odbornou pomoc. Vy, jako dobrá kamarádka (nic víc) byste mu tuto pomoc měla doporučit.

Na řeči kamarádek nedejte, nesjou ve vaší situaci, tak se jim dobře a celkem i pokrytecky radí. Vy to tak cítíte, vy si za tím stůjte. Kamarádovi žádné falešné naděje nedávejte, jen by mu to ublížilo a Vám taky. Nenechte se od nikoho citově vydírat. Držím palce.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.07.13 07:34
avatar

Víte kdo je to histrion?

http://www.priznaky-projevy.c…rie-priznaky-projevy-symptomy

Ukázkový histrion je například naše skvělá Ivetka Bartošová.

Takže, dobře vám radím, držte se od histriona co nejdál. Návrhy striktně odmítejte, výčitky a sebevražedné divadelní výstupy ignorujte.

Jestli mu dáte šanci anebo s ním rovnou začnete chodit, pak se na vás pověsí. Jak vás zkouší vydírat teď, tak vás bude naostro vydírat i potom. V takovém vztahu budete mít ze života peklo.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.07.13 07:52
avatar

Dobrý den. Vy za jeho povahu nemůžete. Je-li psychicky labilní, ať vyhledá odborníka (psycholog, psychiatr). Vy si nedávejte žádnou vinu, nedejte se citově vydírat. City se vynutit nedají, kamarádky neposlouchejte, ať s ním chodí některá z nich, když je jim ho tolik líto. Proč byste se měla nechat dát nutit do vztahu, když ho nemilujete? Že se zamiloval právě do Vás je smůla, ale měl by respektovat fakt, že Vy k němu lásku necítíte a cítit nikdy nebudete. Promluvte s ním, ať se nesnaží ve Vás vzbuzovat soucit, ani Vás citově vydírat. Je to jeho život, on je zodpovědný za své chování, ne Vy. Měl by se léčit, pokud to nezvládá...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.07.13 07:52
avatar

Miky, poslouchejte co vám říká srdce. A ještě více poslouchejte, co vám říká instinkt, 6.smysl! A utíkejte! Prchejte! Snažte se s tímhle člověkem setkávat co nejméně. Jednou se mu demonstrace a vydírání může podařit a všichni obviní vás, že to udělal pro vás a že vy za to můžete. Kolik lidí se setkalo s nešťastnou láskou? Asi každý z nás. Víte jak by svět byl vylidněný, kdyby ti "nemilovaní" spáchali sebevraždu? Svět by se vylidnil! *nevi*Žena by měla být s mužem, kterého miluje, je pro ni pevným bodem ve vesmíru a měl by být nejlepším otcem jejich dětí. Co z toho platí pro vás? ;) Zdrhejte, než vám zkomplikuje život! A žádné pocity dluhu k němu a pocity provinění! Všechno je svobodná volba každého z vás. Nebudete-li to vy, bude se řezat a sebevraždit kvůli něčemu jinému, u čehož vy nemusíte být. Najděte si jiné přátelé. A jemu doporučte odbornou, psychiatrickou nebo psychologickou, pomoc.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.07.13 12:21
avatar

Nenechte se vydírat! Ani ze strany zamilovaného kamaráda ani ze strany "kamarádek". (je otázka, zda by Vám správné kamarádky radily proti Vašim zájmům).

Chcete-li pomoci kamarádovi, zeptejte se jej, zda by chodil s dívkou, kterou by nemiloval.

Kdyby mu to nedošlo, přerušila bych s ním veškeré styky a kontakty (včetně SMSek, Facebooku, ...).

A ohledně sebepoškozování jej odkažte na odbornou pomoc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.13 12:36
avatar

Holky už ti to všechno napsaly. Já jen dodám tohle: jsou to lidé, kteří jsou zvyklí, že všeho dosáhnou vydíráním, vyhrožováním nebo vzbuzováním soucitu. Pryč od nich. Nejvíc pomáhá léčba šokem, musí prostě poznat, že mu u tebe žádné takové jednání neprojde a na tebe nefunguje. Potom se zaměří na někoho jiného, u koho bude cítit, že to na něj bude fungovat. Přeruš s ním veškeré kontakty. Uvědom si, že každé tvoje slovo, každá SMS, každý pohled, prostě cokoli takového v něm vzbuzuje naději a provokuje ho k tomu, aby to zkoušel znovu a znovu. Vymaž ho ze svých myšlenek, musí to pro tebe být cizí člověk, u kterého je ti naprosto jedno, co bude nebo nebude dělat.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.