Nefungující manželství

Od: Datum: 17.07.13 11:06 odpovědí: 1 změna: 17.07.13 11:47

No prosila bych radu za kamarádku, či spíše pro kamarádku. Nějak se v tom plácá... Před časem se podruhé vdala, dříve žila dost dlouho sama s děckem. Vzala si muže, co nevypadal jako šmejd, no ale vypadá to, že se asi hodně přetvařoval. Stal se z něho příšerný lakomec a kamarádka neví, jak to řešit. Situace se hodně změnila, když zůstala na mateřské dovolené, odstřihnuta od vlastního příjmu. Její muž jí dá na domácnost minimální částku ze svého platu, zbytek si nechává. Dcera z prvního vztahu nyní nastupuje na VŠ, ale tu odmítl muž mojí kamarádky na vysoké živit, takže všechno to břímě teď leží na kamarádce. Ono je tomu tak, že kdyby nevypomáhali kamarádce finančně rodiče, tak prostě nemá šanci normálně vyžít. Jejím mužem je jí předhazováno, že druhé ženské při mateřské ještě i pracují. Vlastně to kamarádce přijde tak, že peníze má její muž jen pro sebe a pro svoje děcko, co má s ní. Pro ni ne. Vyčítá jí takové blbiny, no já si to všechno nepamatuji. On je toho druhu chlap, že mu není blbé v obchodě uplatnit slevu ve výši 7 Kč, když má na to nárok. Jinak kamarádce nic moc nekupuje, tedy spíše nic, žádná zábava nebo tak nějak. Mně to nepřijde jako normální život, tak jsem radila, ať se co nejdříve zařídí pro sebe, neradila jsem jí rozvod, ale podle mě to nemůže dlouho vydržet, protože je to hodně nápor na psychiku. Ono je v tom ještě více věcí, já k nim třebas ani nechodím, když je její muž doma. On je to takový pavouk, s nikým se nebaví. Prý je takový i normálně, s rodinou kamarádky vůbec se nebaví, její dcerku z prvního vztahu úplně ignoruje, maximálně ji jen umí pomlouvat a vidí na ní jen chyby. Tak co s tím? Prý jeho rodina je jen ona a jejich společné děcko, dcerka z prvního vztahu do jejich rodiny nepatří... Jo a on si šetří peníze na důchod a tak různě, ale moje kamarádka už nemá z čeho, protože všechno vrazí do děcek,jídla atd. A ani doma muž nepomůže, on skáče, lítá, on si sedí jak paša...No podle mě žije jako ubožačka. Jak jí mám pomoct? Před svatbou byla kamarádka normální holka, nyní je to hromádka neštěstí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.13 11:47
avatar

Majdalenko, kamarádce můžete pomoci jen tak, že jí budete oporou. Vyslechnete ji, sdělíte svůj názor, nabídnete morální oporu. Jinak jí pomoci nemůžete nijak. Jejich manželství se Vás netýká a nevyplácí se do něho někomu plést. Mohlo by se to nakonec obrátit proti Vám. Vaše kamarádka setrvává v manželství dobrovolně, tudíž ví proč. Pokud by jí bylo opravdu tak mizerně a zoufale, vyhledala by pomoc _ třeba manželskou poradnu, advokáta...Jsou i bezplatné občanské poradny, ale myslím si, že by jí tam stejně poradili rozvod a zařídit si život dle svého. Dcera z prvního manželství má přece i otce a ten k ní má též vyživovací povinnost. Tudíž pokud dcera studuje, její potřeby se zvyšují, ať si dcera zažádá o zvýšení alimentů..A současný manžel kamarádky, ať si nastuduje zákon o rodině.atd..Také k ní má povinnosti. Jen kamarádka musí chtít věci řešit. Neudělat vůbec nic je tou nejhorší variantou. Její muž se k ní takto chová proto, že mu to dovolí. Že šel do manželství, kde žena měla již děti, dobře věděl...Každý svého štěstí strůjce, tak ať kamarádka přestane dělat služku a poskytovat hotelové služby, na které jí nedává fin. prostředky..

Přidávám odkaz na bezplatné občanské poradny. stačí si vybrat tu, kterou má kamarádka nejblíže svému bydlišti a zkusit prodiskutovat svůj problém i tam:

http://www.obcanskeporadny.cz/index.php?Itemid=8

doplněno 17.07.13 11:53:

Manžel nemůže tvrdit, že dcera z prvního manželství nepatří do jeho rodiny apod. Např. Viz. Zákon o rodině § 33 říká:

Na výchově dítěte se podílí i manžel, který není rodičem dítěte, za předpokladu, že s ním žije ve společné domácnosti.
Takže dcera, i když je již zletilá, do jeho rodiny stále patří...
Ohodnoceno: 4x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.