Mouchy v troubě

Od: Datum: 15.07.13 10:48 odpovědí: 10 změna: 14.08.13 09:15

Dobrý den, stalo se mi to, co dosud nikdy. Včera jsme měli pečené maso, něco zbylo, dala jsem ho s nepřikrytým pekáčkem na noc do trouby a tu dobře zavřela. Ráno troubu otevřu, maso vyndám - a ve š´távě okolo masa bylo utopených asi 5 tlustých much. Hned to všechno letělo ke slepicím. Přece mouchy nevyndám a maso nesníme! *blee* No fuj! Zajímalo by mě ale, jak se mouchy mohly dostat do uzavřené trouby. Mám kombinovaný sporák, hořáky plynové, troubu elektrickou. Vzadu je takový větrák pro pravidelnější rozvod tepla při pečení. Je to možné, že by se mouchy dostaly dovnitř tímto větrákem? Dosud nikdy se mi nic podobného nestalo a to do trouby dávám jídlo poměrně často. Nemáte nějaké zkušenosti s multifunkční troubou? To byl pohled, hnus fialovej, pekáč už jsem vydrhla pískem asi 5 x a přemýšlím, jestli ho taky nakonec nevyhodím! *blee*To jsou mrchy! Jaga.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zuuza*
Datum: 15.07.13 13:52

je možné, že když jste troubu větrala, nějaká moucha tam nanesla vajíčka...

Ohodnoceno: 1x

Od: pepr®
Datum: 15.07.13 16:55

No jasně!

Moucha nakladla jen pět vajíček (přitom klade po stovkách) a do rána se stihly vylíhnout larvy, zakuklit a přeměnít na dospělce. (normálně to trvá pár dní) Nebo se z nich vylíhlo pět už rovnou tlustých much? *smich*

...

Jinak že by prolezly zadem, pokud máte originál kryty je málo pravděpodobné. Ventilátor není lehce přístupný a že by prolezly tím "labyrintem" se mi moc nezdá.

Neměla jste předtím tu troubu otevřenou? Že by už tam byly předem?

Případně nebylo toho masa ráno míň? Že by měl děda večer hlad a mouchy tam vletěly při tom uždibování *smich*

doplněno 16.07.13 16:34:

Troubu na krátkodobé skladování klidně používejte dál. Stačí jen aby bylo jídlo přikryté. Děláme to tak běžně a ještě se nestalo jídlu ani nám nic.

doplněno 16.07.13 21:43:

Mickeymouse: Vy se z těch bakterií jednou poto.

Tělo musíte trénovat, pak si na něj nějaká baktérie nepřijde.

Celý život občas jím maso uložené přes noc jen v troubě a nevím, že by mi z toho někdy bylo špatně.

...

Ale když tomu budete věřit, tak vám určitě bude zle i kdyby tam žádné bakterie nebyly.

doplněno 16.07.13 21:46:

Jo a mimochodem, otázka je o mouchách. (ne o baketriích) Na to jsem taky doposud reagoval. Včetně dnešního doplnění v 16:34h.

Ohodnoceno: 2x

Od: mickeymouse*
Datum: 16.07.13 18:54

To mě docela rozesmálo, vy myslíte, že když se to jídlo přikryje, a navíc je ´schované´ v troubě, tak ho bakterie ´nenajdou´?

Ohodnoceno: 0x

Od: mickeymouse*
Datum: 15.07.13 17:57

Proč nedáváte maso do ledničky? V mase se rychle množí bakterie, i když je tepelně upravené. Já bych teda maso, které stálo někde přes noc v teple, do huby nedal, ani kdyby na něm mouchy nebyly.

Od: axus®
Datum: 15.07.13 18:09

5 stavnatych soust navic zdarma a Vy to vyhodite vsechno...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 15.07.13 21:42

Jago, myslím, ze trouba není tak dokonale utěsněná, když se zavře, aby se moucha neprotáhla, když jí tam něco voní... já raději maso dávám do lednice...

Ohodnoceno: 2x

Od: zabu
Datum: 15.07.13 23:31

Každá trouba má vzadu odvětrávací komínek. Je ukončen pod tou mřížkou vzadu za hořáky. Vetšinou.

Datum: 16.07.13 05:28

Díky za odpovědi. Troubu udržuji v čistotě, kdyby tam nějaká mrcha i nakladla vajíčka, ta by se musela spálit při předchozím pečení. Tak opravdu nevím. To dědovo uždibování je rozumná úvaha - znáte ho asi stejně dobře, jako já! *smich*Tak to mohlo být. Jídlo už budu raději opravdu dávat do lednice, je to pitomý zvyk z dětství, kdy jsme jako hladové děti přilítly domů a mamky nám říkaly: Jídlo máš v troubě. Občas jsem to udělala taky tak a nikdy se mi nestalo, že by tam něco přibylo /5 šťavnatých soust/. *smich* Už si na to dám pozor. Člověk se učí holt celý život. Tak vám všem děkuji za odpovědi. Jaga.

Od: pani*
Datum: 19.07.13 12:29
My mame elektrickou troubu a taky se nam uz párkrát stalo, ze se tam na jídle objevili mouchy. Asi tam musi byt nějaký pruduch, kterým se dostanou dovnitř.

Datum: 14.08.13 09:15

Dobrý den, milí rádcové, tak jsem DNES NA TO PŘIŠLA! Já mám totiž propálenou troubu. Ne moc, jen takové 2 dírky tam u rantlu, ale moucha tamtudy klidně proleze! Zvláště, když cítí, že jí v troubě něco voní. Tak to tedy bylo. Manžel se kasá, že mi sporák zavaří jiným kusem plechu, ale moc mu nedůvěřuji a vypadá to, že si budeme muset zajet pro nový sporák. tak jen abyste věděli. A díky za to, že jste si namáhali hlavy. Vidíte - a zavinily to 2 pitomé dírky v troubě. Ty muší potvory si dokáží najít všechno. *bzum* Jaga.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.