Zuzeni nohavic

Od: Datum: 10.07.13 23:43 odpovědí: 3 změna: 11.07.13 12:22

Ahoj

Prosim o radu, jak zuzit kalhoty od kolen dolu...? z takzvanych zvonacu udelat rovne kalhoty..? nemaji zadne prositi svu z licove strany, jako to je u dzin..Nechci, aby se mi pretacely nohavice a nevim jak si poradit, kdyz je zadni dil vetsi nez predni..poradte mi jak na to.. dekuji bera

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bonie*
Datum: 11.07.13 07:31

Vždy je u kalhot zadní díl širší než přední, nejemnší rozdíl bývá v půlce stehna. Rozpárala bych nohavice zřejmě až k tomuto místu (těžko říct přesně když nevidím co to je a z jakého materiálu ani směr vlákna a bude se to lišit u vnitřního a vnějšího švu) a poté bych kalhoty stehovkou spíchla v místech, kde uvažuji že bude budoucí šev. Už ve chvíli, kdy rozpárané kalhoty budou ležet na stole, bude vidět poměr rozdílu šíře mezi zadním a předním dílem. Ten by bylo třeba poměrem zachovat, u úzkých kalhot to bývalo cca 2 -3 cm - dle materiálu a velikosti.

Také je potřeba vyznačit si na obou dílech kolmou středovou osu a ta musí sedět u obou dílů. Přešívání je horší než šití nového. Jeden trik je - rozpárané díly přetáhnout napařovací žehličkou, aby se látka "srovnala" nejde ale o pomočkání ale o srovnání vláken.

Jinak to není žádná věda - rozpárat a musí to sedět při položení.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.07.13 10:58

Já bych postupovala úplně stejně jako Bonie. *palec*

Ohodnoceno: 0x

Od: bera*
Datum: 11.07.13 12:22

Dekuju za radu Takze rozparat a vyzehlit... a kdyz prelozim predni i zadni dil napul, tak tim ziskam stredovou osu? od ktery muzu odmerit do stran o kolik cm se bude zuzovat..?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.