Dědění ochlupení

Od: Datum: 05.07.13 09:47 odpovědí: 5 změna: 07.07.13 00:14
Ahoj maminy zrovna dneska se mě můj syn zeptal takovou docela vtipnou věc a to jesti bude stejně chlupatý jak děda :-D Tak jsem se tak zamyslela a vůbec nevím :-D abych byla přesnější můj manžel je blond a spíš holátko, má jenom několik chlupů na břichu a na hrudi. Takové chmýří :-D Na zádech zcela nic a na nohách jenom trochu. No jenomže syn je asi z jiného těsta protože tyhle gény patrně nepodědil po tátovi. Mladší dcera je blond a podala se na tátu. Synovi je 12, má černé kudrnaté vlasy a takovou bledší pokožku. Je tedy spíš po mě i když já jsem patrně víc dohněda (manžel má bledší pokožku). Syn má zatím jenom takové méně výrazné chloupky na nohách a trochu i na břichu které jsou spíš černé než li blond. A teď tedy k jádru :-D je možný aby byl syn chlupatý po dědovi (mém otci)? Můj otec tedy vůbec není holátko nejspíš naopak (hodně chlupů má i na zádech a na břichu a hrudi) a má bledší pokožku a kudrnaté vlasy jako můj syn. A vůbec je možný aby ty gény tak nějak přeskočili? Co pak říct synovi? :-D Jak to máte u vás doma? Byly některé vaše děti taky tak "obdařené" s víc ochlupením? Děkuji strašně moc za názory a rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 05.07.13 09:56

Dobrý den, jenom obecně - ano, je možné, že se geny projevují přes generaci. A zřejmě je to i dost běžné. Může to být fyzicky (např. podoba) nebo i rozumově (např. genialita). U toho ochlupení to asi bude také tak (ale nemusí). Zdravím!

doplněno 05.07.13 10:03:

Někdy to může přinášet do rodiny i různé problémy a vysvětlování. A údajně snad Puškin měl černošské rysy (nějak přes babičku).

Ohodnoceno: 1x

Od: wogoos*
Datum: 05.07.13 09:56

Záleží po kom syn podědil geny. Většinou je to ob jednu generaci, takže má velkou šanci být jako děda. U nás je to zase tak, že všichni chlapy máme celý život vlasy. Táta páčo jako indián i po osumdesátce, já žádné problémy ani po pdesátce.

Datum: 06.07.13 07:38

Byl váš táta vřdycky chlupatý? Můj táta začal chlupatět až věkem. Smál se a říkal, že chlapům padají vlasy do gatí. Ubývalo mu vlasů a více mu rostly na ramenou, na hrudi a břiše a i na zádech, kde je nemíval. :D Jasně že geny mohou přeskakovat, vlastně se projevit až v další generaci. Kamarád z Kuby vyprávěl, že u nich doma, jsou bílí jen židé, protože skrz náboženství si neberou nikoho jiného, než zase židy. Že když je člověk na návštěvě, u blondýnky s modrýma očima a zabloudí, když hledá tualet, příjde do kuchyně a tam sedí babička černá jako viks. Tak to říkal Rody.:D Spousta nemocí se také dědí nepravidelně. Tedy přes generaci. Je to alchymie života.

Od: technoman*
Datum: 06.07.13 10:33

Taky myslím že to je ob generaci. Táta není a já docela dost*frajer*Dědu si moc nepamatuju ale ten myslím byl.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.07.13 00:14

Je nutné rozlišit ochlupení dané geneticky a ochlupení dané vnějšími vlivy. Kdysi v začátcích internetu jsem na toto četl zajímavou studii v angličtině, ale nevěřím, že bych ji ještě dnes dohledal. Pamatuji si jen útřžky, tak je to možné brát spíš jako nápad k zamyšlení. Principem bylo zkoumání jednovaječných dvojčat - ty mají naprosto stejnou genetickou výbavu. Zjistili, že když jednovaječná dvojčata žijí ve velmi rozdílných prostředích, jejich vzhled a celková fyziologie se začne zásadně lišit. Dokonce tak moc, že některé může být chlupaté jako medvěd a plešaté a to druhé vůbec. Z té studie celkem jasně vyplynulo, že na vzhled má zásadní vliv životní styl a především to, co člověk jí. Proto také třeba starší muži začnou být najednou více chlupatí a plešatí - způsobuje to prý nevhodná strava, která jim oslabuje orgány a navenek se to projevuje zvýšeným ochlupením a pleší - tohle jsem četl zase někde jinde a rozhodně netvrdím, že to musí být pravda. Dokonce tam i rozebírali, že ochlupení na určité části těla znamená problém vždy s určitým orgánem, stejně jako různé druhy pleše mají souvislost s různými zdravotními problémy. Tenkrát jsem tímto směrem začal trochu okolí pozorovat a snažil se zjistit, jestli je ta teorie aplikovatelná a někdy to fungovalo. Třeba holka, se kterou jsem tou dobou chodil, si stěžovala na ledviny, bolely ji občas kolena a na zádech v oblasti ledvin měla trochu víc chlupů, než je normální :) Vím, že tenkrát do té teorie přesně zapadala :)

Takže abych odpověděl - pokud bude mít syn stejný životní styl jako děda, pravděpodobně bude mít i stejné zdravotní problémy a také ochlupení bude mít stejné jako on. Pokud bude žít a jíst úplně jinak, asi bude i jinak vypadat.

Ohodnoceno: 0x

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.