Jak dál?

Od: Datum: 19.06.13 09:46 odpovědí: 10 změna: 26.06.13 00:08

Do optimální váhy bych měla zhubnout 10 kilo. Problém mám jeden. Nehubnu. Cvičím pravidelně, jím 5-6 malých porcí denně, nepiji, nekouřím, nepiju kávu. Piju vodu... Dřív asi před 3 lety jsem tímto způsobem shodila nějaká kila naprosto bez problémů a je mi dobře. Spíš mám pocit, že si tělo zvyklo a už dál nehubnu.

Jak dál? Přidat fyzickou aktivitu? Jím tak akorát, hodně zeleniny, jídelníček je vyvážený. Nic nechybí a nepříbývá. Jen mám špatné spalování, to už je v rodině, ale chci se vyhnout nemocem a dalším problémům.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lentilkao*
Datum: 19.06.13 10:09

Ahoj,

podle toho, co píšeš, děláš vše poměrně dobře. Ano, fyzická aktivita by tomu možná napomohla, i když píšeš, že cvičíš (-Jak? A co?). Zkus zahřát organismus běháním a poté si třeba někde v přírodě zacvičit - může Tě to bavit a splní to účel.

Hezký den!

Ohodnoceno: 1x

Od: overname*
Datum: 19.06.13 12:01

Týden mám rozdělen. :) Je tam zařazen běh, stepper, denně pilates, ale to je spíš kvůli mé bolesti zad. Dřepy, obyčejné cvičení (lehy sedy, protahování se), delší procházky.

Od: pt®
Datum: 19.06.13 10:13

Pokuste se jíst tak, abyste jedla na každý kg své váhy 80 kj. Pokud vážíte např.60 kg, příjem je 4800 kj. Tabulky nutričních hodnot potravin jsou na internetu. - pt

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.06.13 11:58

Zní to složitě. :D Ale zkusím. :)

Od: paw®
Datum: 19.06.13 10:50

Zalezi co jiste. jidel by to chtelo tak 6 porci denne s vyvazenym pomerem bilkovin a sacharidu. cele to bude asi jen o jidelnicku. Kdyz tak po SZ

doplněno 19.06.13 13:02:

Kdybyste napsala, kolik vazite, a co vse jite, tak se da odhadnout, kolik toho mate za den zbastit.

Datum: 23.06.13 17:21

Vážím 80 kilogramů na 167 cm. A bohužel nemohu napsat nějaký zcela pravidelný jídelníček, sama nevydělávám, takže se musím přizpůsobovat rodičům.

Datum: 25.06.13 16:44

Tak to byste mela denne snist cca 78g bilkovin, 20g tuku a 132g sacharidu. To vse rozlozeno do 6 jidel denne. Nemusite hled plne vydelavat, staci i jidlo, ktere rodice nabizi. Ale je treba je presvedcit, ze pro zhubnuti potrebujete kvalitni potraviny - tedy kureci sunku, tvaroh, bile jogurty, libove maso apod. Nejde toto udelat s tim, ye budete kupovat spekackz ya 40kc/kg.

Datum: 25.06.13 18:29

Špekáčky ani nejím.. :D Naopak jím zdravě, ale spíš málo. Jsem spíš ten typ, co trpí podvýživou a myslí sí, že jí hodně, což je špatně.

Datum: 26.06.13 00:08

No tak to vidite. Hlavni je jist co 2-3 hodiny a on se rozjede metabolismus a pujde to.

Datum: 19.06.13 23:57

Vít Chaloupka (pomáhal sportovcům i známým osobnostem se životosprávou a hubnutím) radil v takovém případě organismus ošálit např. kouskem másla. Organismus získal pocit, že nemusí "střádat na horší časy" a metabolismus znovu nastartoval ...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.