Porucha metabolismu..zkušenost

Od: Datum: 14.06.13 17:11 odpovědí: 6 změna: 14.06.13 22:06

Zdravíčko, mám už od mala problém s metabolismem, nejsem tlustý pouze hubený :( Máme tov rodině. A´T jím kolik knedlíků chci prostě ne a ne přibrat. Vím že spousta lidí říká "ty vůbec nejíš, musíš si dát aspoň 10 knedlíků" ale prostě to nejde. Existuje na to nějaký "vitamín", léky apod? Nějaký trik? :) Děkuji všem za rady!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kapesnicek
Datum: 14.06.13 17:12

Dodávám je mi 17 let kluk.

Od: k2
Datum: 14.06.13 17:15

Poruchu metabolismu Vam diagnostikoval lekar, nebo jste to zvladnul sam pres internet? Pokud lekar, tak Vam k tomu nic nerekl ani nic nepredepsal?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: noltie
Datum: 14.06.13 17:16

Hlavou zeď nepřerazíš a v okamžiku kdy to pochopíš a soustředíš se na řešení věcí které mají smysl a můžeš je ovlivnit, staneš se docela šťastným a jiným člověkem. Nauč se akceptovat se takový, jaký jsi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 14.06.13 17:20

Ahoj.

Sám říkáš, že to máte v rodině. Pokud všichni příbuzní v rodině jsou hubení, není hubenost způsobena poruchou metabolismu, ale geneticky. Prostě jsou lidé, kteří jsou silnější a jí třeba opravdu málo a naopak, i když sníš 10 knedlíků, nepřibereš. Nějaký svalový přírůstek by šel řešit posilováním, ale pod dohledem zkušené osoby, ať si neublížíš. Jinak si myslím, že nemá cenu hubeností se trápit, každý jsme nějaký, to už je ta rozmanitost života.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 14.06.13 18:15

A co chcete přibrat, tuk nebo svalovou hmotu? Měla jsem na střední spolužáka, hubeňour až hrůza, div že se nezlomil. Pak začal chodit do posilovny, k tomu adekvátně jíst a panečku, za chvíli by ho člověk nepoznal. Tudy myslím vede cesta.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.06.13 22:06
avatar

Máme to v rodině, to se často říká, ale ve většině případů nejsou tyto věci podmíněny geneticky. Že vypadají lidé v rodině stejně je dané většinou podobnou životosprávou. Btw. já třeba jsem měl dlouho kolem 60 kilo při výšce přes 180 i když jsem se snažil cvičit. Bylo to asi přílišným příjmem cukru - až později jsem zjistil, že cukr blokuje trávení. Teď jsem na nějakých 70 kilech bez problémů.

Jinak posilování může pomoct, ale se špatnou životosprávou může taky uškodit. Tělo se bude vyčerpávat, začnou chybět důležité prvky a přijdou zdravotní problémy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.