Cviky pro lýtka

Od: Datum: 09.06.13 17:35 odpovědí: 4 změna: 18.06.13 16:15

Dobrý den, mám silná lýtka a nevím co s tím. Hlavně v zimě je to těžké, zvlášť když mám ještě 42. Na kole moc často nejezdím, bohužel si na něj nejsem schopná najít čas. Neznáte někdo nějaké cviky na doma? Zase na ně nechci nabrat svaly...

Předem moc děkuji :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 09.06.13 18:21

http://diskuse.doktorka.cz/jak-zhubnout-lytkach/

doplněno 11.06.13 16:16:

Doufám,že tyto cviky jsou dostačující;)Jinak,ještě krom toho každý den dřepy,ty jsou nejen na stehna,lae i na zadek,bříško i záda;)http://doma.nova.cz/clanek/st…ere-je-bezpecne-zformuji.html

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.06.13 11:27

Pěkné kalhoty? Delší sukně? Kratší zrcadlo? ;) Usmát se a vyprdnout se na trápení s lýtky;) Život není o štíhlých nohách!

Ohodnoceno: 1x

Od: hraczka*
Datum: 12.06.13 21:38

Pokud jste v posilovně, můžete využít speciální stroje. Existují v zásadě dva druhy a oba jsou určeny k vykonávání výponů pod zátěží. U prvního stroje sedíte, zátěž nesou stehna, a provádíte výpony na špičky. U druhého stroje provádíte výpony vestoje a zátěž nesou ramena. Naložte si pouze takovou zátěž, abyste byli schopni uskutečnit 15 – 20 výponů ve 2 – 3 sériích.

Nejsou-li k dispozici stroje, můžete výpony provádět s velkou činkou na ramenou anebo s jednoručními činkami.

Pokud nemáte k dispozici ani činky, můžete cvik ztížit prováděním na jedné noze (je vhodné mít se čeho přidržovat) anebo například na okraji schodu, kde je možné hlubší propnutí a cvik se stává obtížnějším.

Velmi také záleží na postavení nohou při výponech. Směřují-li špičky více k sobě, jsou zatěžovány vnější strany lýtkových svalů, směřují-li od sebe, zabírá více strana vnitřní. Při výponech vsedě je významněji zatížen sval soleus odpovědný za mohutnost partie. Vestoje se zapojuje převážně pouze vnější lýtkový sval, který určuje lýtkám tvar.

Ideálním řešením je různá postavení a varianty cviků kombinovat, aby docházelo k rovnoměrnému rozvoji. Různící se rozložení zátěže také mnohem více stimuluje vývoj svalů, než ustrnutí na jednom cviku a jediném způsobu provádění.

Zdroj: http://www.bezhladoveni.cz/jak-zhubnout-lytka/

Ohodnoceno: 0x

Od: lenulinka456
Datum: 18.06.13 16:15

A zkoušela jste se podívat na internetu? Já cvičím třeba se stránkou fitnesstv.cz, kde jsou instruktážní videa (či jak to nazvat) rozdělena buď podle partií či podle druhu cvičení a najdete tam od všeho něco. Mně konkrétně tenhle přístup velmi vyhovuje, protože si můžu vyzkoušet cokoli a pak na základě toho, co mě bude bavit nejvíc, si mohu případně najít ten který sport někde poblíž s instruktorem pro lepší motivaci :)

Ohodnoceno: 0x

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.