Chloupky na břiše i hrudníku

Od: Datum: 08.06.13 14:55 odpovědí: 4 změna: 09.06.13 12:36

Ahoj všichni, jsem dívka a ani ne za měsíc mi bude 15 let . Pomalu mi začínají růst prsa. Problém je, že mám břicho i hrudník porostlý světlými, jemnými chloupky. Od podbřišku se přes pupík až nahoru, skoro ke krku, táhne silnější pruh chlupů a na bocích také nějaké jsou. Prsa, která už mám trošku vystouplá jsou také téměř celá pokrytá chloupky, ty rostou jakoby dokola. Kolem bradavek potom jsou chloupky delší a vzpřímené. (to jsem ale četla, má to víc žen). Menstruaci už mám dost dlouho. Nevím, jestli mi chloupky vypadají, nebo si je mám po jednom vytrhat (což mi připadá stejně nemožné, jako trhat si pinzetou chloupky na nohách). Nebo mi pomůže vhodná hormonální antikoncepce? Či něco jiného?

Můj tatínek má hodně chlupů po celém těle, je možné, že to mám po něm? (Narozdíl od jiných lidí mám chloupky třeba i na spodní části prstů ruky a na horní části dlaní)

Prosím, poraďte.

Děkuji předem moc,

vystrašená puberťačka :D


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vlasatec*
Datum: 08.06.13 14:58
Počkal bych až dospěješ, mě zase v pubertě začaly růst prsa.
doplněno 08.06.13 15:03: jinak světlý krátký chloupky mi přijdou roztomilý
Ohodnoceno: 3x
 
Od: wamp®
Datum: 08.06.13 15:19
avatar

Ahoj tečko:)Myslím,že nemusíš mít obavy,jelikož jsi pubescentka(a to víš),tak se v tobě zkrátka bouří hormony,nic nenormálního.Genetické dispozice tady také jsou,což je také normální,ale jako tatínek jistě nebudeš-na to nemáš dostatek testosteronů.:D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.13 02:23
avatar

Není možné mít chloupky na spodní části prstů ruky, to znamená zevnitř dlaně, vlasové váčky jsou jen z horní strany. Růst ochlupení není podmíněn geneticky i když se to často tvrdí. Vliv má pouze složení stravy a zdravotní stav organizmu. Proto se taky zvýšené ochlupení nebo pleš objevuje v rámci rodin a je to mylně pokládáno za vliv dědičnosti - je to tím, že stravovací návyky bývají u všech členů velmi podobné. Když byla sledována jednovaječná dvojčata (stejná genetická výbava) žijící od narození zcela odděleně v různých prostředích, jejich vzhled byl v dospělém věku zcela odlišný i když měl být v základních rysech stejný.

Přebytek některých minerálů a bílkovin způsobuje zvýšený růst ochlupení, stejně jako silně kořeněná jídla, extrémní nadbytek cukru. Ochlupení ve zvýšení míře roste také v místech, kde jsou oslabené orgány. U žen s problémy s pohlavními orgány se potom často objevuje jak zvýšené ochlupení, tak třeba i "vousy" pod nosem (to tady asi v tak mladém věku nehrozí). U mužů se zcela nevhodnou stravou roste ochlupení třeba na zádech, prsou a zároveň se objevuje pleš. Jinak řečeno, to jak vypadáme navenek říká celkem přesně jak vypadáme uvnitř. Je to však docela složité, nelze všechny závislosti popsat v pár větách. Produkce hormonů je taky silně ovlivněna stravou, mnoho jídel produkci určitých hormonů vyvolává, jiné je přímo obsahují nebo látky zde obsažené fungují podobně a tělo oklamou.

Znal jsem třeba hoku, které rostly delší chloupky na zádech v oblasti ledvin a zároveň si stěžovala na problémy s ledvinami a bolely ji kolena. Ale že by začala pít taky něco jiného než kafe a alkohol, to ji ani nenapadlo... Jo, všechno souvisí se vším, bohužel.

No ale k otázce - zkus jíst nějak rozumně zdravě, vyhýbej se uzeninám, kořeněným jídlům, extrémně slazeným nápojům, sportuj a bude to v pohodě. Rozhodně se taky nějak moc nepozoruj. Kdo se moc pozoruje, ten potom začne vidět problémy i tam, kde žádné nejsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 09.06.13 12:36
S tím nemůžu souhlasit, brácha žije se mnou jíme stejné jídlo snad každý den a je chlupatej jak medvěd a já ne. K těm hormonům, proč když jsem se zamiloval mi na hrudi narostl desetinásobek chlupů? Stravu jsem nijak neupravil...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.