Bezmléčný dort

Od: Datum: 30.05.13 13:20 odpovědí: 8 změna: 01.06.13 11:19

Dobrý den. Mám syna s nemléčnou dietou - taky s alergií na sóju. Ráda bych mu k narozeninám upekla dort - korpus je v pohodě, ale nevím jak s náplní. Samotná marmeláda je o ničem, jinak mě napadá jen puding (samozřejmě, že ne z kravského mléka), ale nejsem si jistá, jak dlouho puding udrží svůj tvar. Máte ještě jiné nápady? Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: sarkaona*
Datum: 30.05.13 14:13

Puding by byl v pohodě... místo mléka použijte poloviční dávku vodu a až začne pomalu chladnout, tak do něho vmíchejte heru a vyšlehejte.

doplněno 30.05.13 14:13:

K

doplněno 30.05.13 14:17:

Taky mě napadlo, že můžete do toho pudinku přidat třeba kousky ovoce, které má vaše dítko rádo

Ohodnoceno: 0x

Od: bonie*
Datum: 30.05.13 15:22

U nás se taky mléko nesmělo, vařila jsem puding z kozího mléka, byl v pohodě.

Od: pb®
Datum: 30.05.13 15:45

Na korpus bych dala ovoce a polila želatinou.

Datum: 30.05.13 16:45

Minulý týden jsem jedla moc dobré řezy. Na korpusu byla červená vrstva- namixované jahodové kompoty, zavařené s pudinkem. A na tom byla vrstva mascarpone a ozdobené nastrouhanou čokoládou.. ;) Vy byste to mohla vylepšit tak, že namixujete čerstvé jahody, prosypete cukrem, necháte pustit šťávu a odhadnete množství vody a pudinku. Místo mascarpone půlky jahod zalité do želé. ;) Jestli jste z Ostravy, tak vám dám spojení na: www.jedledekoracegorolova.webnone.cz. Paní má v lednici kyblíčky s takovým jakoby želé s ovocem, ale úžasné, profi! Cena není příliš velká.

Od: pekarka
Datum: 01.06.13 08:07

Děkuji všem za odpovědi - ale musím upřesnit. Hera, jakožto i všechny ostatní tuky na pečení, v sobě mají sušenou syrovátku - takže je nesmíme. Puding vařím z mléka kokosového (nesmíme ani ovčí a kozí). No a fanda do ovoce můj brouček taky moc není - navíc chce dort do tvaru vláčku.

Nevíte náhodou, jak dlouho udrží puding svou konzistenci? Moc díky za odpověď.

Od: mmmmmm*
Datum: 01.06.13 09:49

Zkuste použít na krém Delakids creme je bez laktozy a domnívám se ,že by neměl vadit. Jukněte na složení.

Růžová krabička s s dětským motivem tuším tyrkysové víčko k dostání v síti Albert Tesco.

Datum: 01.06.13 10:10

Puding svou konzistenci neztratí. pokud bude čistý, tak dříve spíš vyschne, pokud bude na vzduchu. Asi bych do něj po vychladnutí zkusil zašlehat trochu mandlového, či ořechového oleje (jsou jemné a nevadí v chuti), aby se lesknul a byl tvárnější, ale přiznávám, že jsem to nezkoušel. Ale tvar vláčku, bez pořádného lepidla (krému) to je výzva. Také můžete použít některé rostlinné tuky, které neobsahují laktózu, např: Perlu Tip, Floru Light, či floru omega 3a6. Na ozdobení by šlo použít pravý marcipán a čokoládu. Dobré stránky na složení potravin.

Ohodnoceno: 2x

Od: pekarka
Datum: 01.06.13 11:19

Děkuji za odpověď - mám v plánu udelat jen tři vrstvy - dvě pudingové a jedna marmeládová a potáhnout pravým marcipánem. Mandlový olej jsem nikdy nezkoušela - ale určitě zkusím a moc díky za ty stránky - určitě je v budoucnu několikrát využiji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.