Dort Royal s křupinkami

Od: Datum: 30.05.13 08:08 odpovědí: 15 změna: 01.06.13 19:26

Ahoj kolegové

Přítel slaví o víkendu narozeniny a já bych mu ráda upekla jeho oblíbený čokoládový dort "Royal s křupinkami", který se dá dostat v cukrárnách Ovocný světozor. Přemýšlím, jak do toho dortu dostat ty křupinky. Napadlo mě tam nadrobno rozlámat tatranku - ale zůstane to po upečení křupavé?

Díky za zkušenosti, rady a tipy

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: flip
Datum: 30.05.13 09:10

No nevím, nevím - něco podobného jsem zkoušela s bábovkou a v té to tedy změklo..

Jen malý tip - pobočka Ovocného Světozoru na Praze 4, v Počátecké ulici, pokud uděláte objednávku a zaplatíte ji do 14h pracovního dne, tak je na celou objednávku 25% sleva - nějaké výročí této cukrárny :) Tak kdyby náhodou jste si rozmyslela pečení a vyrazila na nákup ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.05.13 09:27

Flip, děkuji, ale mám to do Prahy trochu z ruky. Celý Royal stojí 360 Kč, a když bych připočetla cestu... Ještě uvažuju druhou alternativu, a tou je slaný dort... ale čokoláda je čokoláda

Od: liduli
Datum: 30.05.13 12:17

Myslím, že by se ty křupinky měly dát do krému, kterým dort plníme, alespoň tak jsem to pochopila z odkazu na dort - cukrarnatropez.cz

Datum: 30.05.13 13:08

Otázkou ale stále zůstává, CO použít jako ty křupinky. Pokud bych dala tu tatranku do krému, tak zvlhne 100%.

Datum: 30.05.13 13:19

Co nahrubo nadrtit lentilky? Nebo možná cornflakes?

Datum: 30.05.13 14:10

Lentilky by určitě taky šly. Já to postupem času vykoumám co je "to ono"

Od: pt®
Datum: 30.05.13 13:44

Michalko, asi jediné, co křupe a chutná, jsou oříšky nebo mandle a to bych k čokoládovému dortu volila já. Tak ať se to povede. - pt

Od: liduli
Datum: 30.05.13 14:05

...nebo použít MYSLI na zdraví od emco třeba ořechové, medové - trochu je nadrtit, někdy tam jsou větší kousky, L.

Datum: 30.05.13 14:09

Liduli, to bude ono! Koupím čokoládové a přidám oříšky - tip od Pavly Jééé já se těším, potom sem dám fotku

Od: mmmmmmm
Datum: 30.05.13 18:13

Míšo, jen takový nápad.

Co takhle tatranku nebo cokoliv okoupat v agaru a mělo by zůstat neporušené. Poté až oschne zapracovat do krému. V letoviských takto ošetřují ovoce jako dekoraci na zmrzlinu. A trvanlivost ovoce je prodloužena.

Datum: 30.05.13 20:10

Tak to mám teda mezeru ve vzdělání, co to je?

Od: mmmmmm*
Datum: 30.05.13 20:34

http://cs.wikipedia.org/wiki/Agar

://clanky.vareni.cz/zavrhnete-zelatinu-kupte-si-agar/

http://www.vegshop.cz/ingredi…e-k-vareni/185-agar-agar.html

zde i s obrázkem ovoce jen ta zmrzka chybí*smich*

http://www.remimb.cz/katalog/agar-agar/10

Od: mmmmmmm
Datum: 30.05.13 20:36

Tak a´t se povede a je radost veliká. Domácí práce je domácí práce a navíc tvořená s láskou ...

Datum: 31.05.13 11:06

Tak nakonec jsem to přečůrala takto: Koupila jsem vysokoprocentní čokoládu s karamelizovanými kousky kakaových bobů. V těstě to křupalo, teď si to žije vlastním životem v troubě, tak uvidíme. *modla*

Pak sem ještě dopíšu, jak to dopadlo Dík všem

Datum: 01.06.13 19:26

Tak holky: Včera jsem dort slavnostně upekla, byla to kalamita. Měl se péct 1,5 hodiny při 160 stupních, po 50 minutách jsem vytáhla škvarek :-D No nic, to se oškrábe. Nicméně zespod byl dort syrový, a tak následovalo další pečení

Při rozřezávání na pláty se dort tak rozpadal, že je celý dort jedno velké puzzle.

A to nejdůležitější: Ty křupinky tam nebyly :-D
ALE I TAK JE DORT VÝBORNÝ (teda byl)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.