Šťáva z květů černého bezu - konzervace

Od: Datum: 25.05.13 12:08 odpovědí: 5 změna: 25.05.13 20:22
avatar

Dělám po dlouhé době letos šťávu z bezu, a mám trochu dilema, jak ji dlouho uchovat, aby se nezkazila? Když byly děti malé, tak se vždy rychle spotřebovala. Sterilizovat ji nechci, abych nezničila vše dobré varem. Tak mě napadlo dát do PET lahví a zamrazit. Máte s tím někdo zkušenost? Nepraskne to v mrazáku? Nebo poraďte jiný způsob. Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.05.13 12:55

v mrazáku to nepraskne

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.13 19:09
avatar

Atramo, mrazím šťávu z rybízu i malin, také jablkový mošt a nikdy v mražáku v PETce nepraskl. Jen je nutné nechat pod víčkem tak 4-5 cm volno na mrznoucí tekutinu, která nabyde... Vydrží rok v pohodě, pak vyndat z mražáku na talířek a povolit či odšroubovat víčko. Do druhého dne je to připraveno k pití...Dobrou chuť

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.05.13 19:50
avatar
Nevím jak dlouho, jaké množství a jak úsporný mrazák máte, ale celkem snadno takhle vyrobíte velmi drahé pití aniž si to uvědomíte. Mrazák je super, ale na dlouhé skladování drahý.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.05.13 20:07
avatar

Mrazák mám stejně většinou zapnutý celý rok , mám v něm zeleninu ze zahrady i maso, a místo v něm mám, tak mi to nevadí. Mě jde o to, že tu šťávu chce vyrobit hlavně dcera a ta přijede až o prázdninách, tak aby se to nezkazilo. Díky za rady, zkusím to do toho mrazáku dát.

Od: uska®
Datum: 25.05.13 20:22

Také mrazím v PETkách. V době dělání šťávy z bezu bývá mrazák poloprázdný a do podzimu šťáva uvolní místo masu.*smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.