Bezinkový sirup, recept

Od: Datum: 20.05.13 17:47 odpovědí: 8 změna: 16.07.13 21:53

Neznáte někdo recept na syrup z bezinkových květů? (nikoliv víno, nikoliv z plodů).

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.05.13 17:52

Takhle ho dělá skorošvagrová http://www.magdalenka.cz/rece…-bezinkovy-sirup-z-kvetu.html:)

doplněno 20.05.13 17:53:

A ještě dodám, že doslazuje hnědým cukrem - ale absolutně netuším, jestli to má na něco vliv. Zajímalo by mě, jestli se doslazovat o medem...?

doplněno 20.05.13 17:54:

"i medem"

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.05.13 17:57

Dělám perlivou limonádu. Pětilitrovka sklenice, 5 květů bezu, cukr dle chuti, půlka citronu na plátky, půl kávové lžičky sody. Nechám týden na parapetu, sleju, vychladím a ještě ten den je vypito.

doplněno 09.07.13 15:58:

Já to jen překryju papírem.

doplněno 14.07.13 22:04:

Že by moc sluníčka? Netuším, nic podobného se mi nestalo ale někdy když je moc horko, vypijeme ji už za 4 dny. Maminka ji dělá také ale ona vše za 3 dny přecedí a přidá tenké plátky zázvoru, nechá na okně 2 dny a pak vychladí.

Datum: 09.07.13 13:12

když to je na tom parapetu, má to být nějak zavřené, nebo jen tak volně?

doplněno 13.07.13 19:29:

Tak to ještě včera vypadalo nadějně, pěkně to vonělo... dneska (po 4 dnech) to celé splesnivělo *plac*. Kde se stala chyba?

Datum: 20.05.13 18:01

1 ks citrónu
2 l vody
20 ks bezového květu
5 dkg kyseliny citronové
2 kg cukr
Citron důkladně omyjeme a nakrájíme na kolečka.
Svaříme je s vodou a necháme zchladit. Přidáme kyselinu, kolečka citronu a vše dáme do lahve na 24 hodin uležet.
Druhý den bezovou šťávu přecedíme přes čistý hadřík a přidáme cukr, který jen rozpustíme občasným mícháním. Přidáme 1 sáček konzervačního prostředku proti plísni, ale nemusí být, pokud šťávu vypijeme včas.
Květu můžeme dát víc, pokud máme - nic tím nezkazíme. Cukr přidáváme v poměru 1:1 na 1l vody. Citrónovou kyselinu můžeme nahradit větším množstvím čerstvého citrónu. A s konzervanty musíte vychytat poměr cukru a vody, aby se Vám šťáva nezkazila.

Od: wamp®
Datum: 20.05.13 18:17

Hahanaj*palec*Přesně tak ho dělávala má babička:-PBezkonkurenční lék!

Datum: 15.07.13 07:58

Dobrý den, Magdone, dám sem recept od kamarádky. Sama jsem diabetik, proto jsem ho nikdy nedělala. Je to prý dobrý recept. Tak ho vyzkoušejte a uvidíte. Jenže letos jsou už voňavé bezové květy beznadějně pryč. /nejdou mi odstavce, snad se v tom vyznáte/ 40 bezových květů, 3 1/2 balíčku kyseliny citrónové, 1 balíček Gelfix, 3 l převařené vody, 3 kg cukru krupice či krystalu. Bezové květy opláchneme, dáme do velké láhve či hrnce. V převařené chladné vodě rozmícháme kys. citrónovou a Gelfix a nalijeme na květy. Nádobu přikryjeme a květy v nálevu necháme 48 hodin uležet. Pak přecedíme, přidáme cukr a necháme rozpustit. Šťávu plníme do láhví, dobře uzavřeme. Ředíme pitnou vodou, přidáme led. Je to bez těch odstavců děsný guláš, ale snad se v tom vyznáte. Jaga.

doplněno 15.07.13 08:00:

Vzpomínám si na své dětství. V jedné strašně staré kuchařce jsem našla opravdu slovosyrup. Dnes je to pro nás neskutečné, podle starých pravidel to bylo běžné.

Datum: 15.07.13 08:05

Dík za další recept.

Co se týká toho slova syrup, mám pocit, že jsem ho s tím y ještě četl jako kluk na etiketách lahví.

doplněno 15.07.13 08:13:

tohle sice není zrovna český výrobek, ale je vidět, že to ani s tím y není zcela mimo.

Od: knyska
Datum: 16.07.13 21:53

já ji dělám též a je cenná hlavně protože je nevařená a tím plná všech dobrých látek.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.