Jak se znovu naučit radovat?

Od: Datum: 14.05.13 19:22 odpovědí: 6 změna: 19.05.13 09:48

Ahojky,můj problém spočívá v tom,že se nedokážu radovat i z obyčejných věcí.Nebudu tady psát o tom jaký život jsem doposud měla.Jen napíšu že procházka růžovou zahradou to nebyla a odnesla jsem si zněj ,že jsem stále vynervovaná,protivná a vzteklá ženská.Zřejmě i to že nenávidím muže a nedokážu se knim chovat mile.Vlastně díky práškum na stres jem se z toho ještě opravdu nezbláznila.Mám přítele,který už mi delší dobu pomáhá mě a mojim dětem přežít,tenhle děsnej život.Vlastně ho miluju,ale nedokážu mu to říkat a chovám se k němu někdy příšerně a pak si to v hlavě vyčítám.Vím, že on za nic nemůže a takovou ženskou si nezaslouží.Věřte mi že se snažím,ale nejde mi to a poslední dobou je to horší a horší.Přitom ten starý život už je dávno zamnou a zůstal jen v mé hlavě.Nevím co dál,vlastně v našem vztahu kazím co se dá:(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: izabella*
Datum: 14.05.13 19:34

Zajedte si někam na dva tři dny.Odpočinete si a potom se to snad zlepší.Pokud nejste v dobr finanční situaci,aspon si udělejte den volno-nic nedělejte.Pustte si film,jdete na procházku.To většinou pomáhá.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.05.13 19:39

V čem je problém? Nevidíte ty krásné obyčejné věci, nebo jste si jich vědoma a jen je nedokážete "prožít"? Jestli je ani nevidíte, doporučuji projekt 365 - každý den si vyfotit jednu věc, která by vás mohla potěšit. Krásný výhled z okna nebo cestou do práce, hezkou chviklu doma, dobré jídlo.

Pokud chcete méně náročnou variantu, zkuste si je psát. Já si takové plusy psala snad dva měsíce - a do tří kategorií, Radost 1. - 3. stupně. A divila byste se, jak to pomáhalo! Musíte tomu jít trošičku naproti, když si dáte za úkol večer ty tři klady na tom papíře mít, budete je více vyhledávat. A časem Vám 3 položky v seznamu přijdou málo, nebudete vědět, kterou vybrat! Stačí maličkosti - pět minut na sluníčku, dobré jídlo, tip na zajímavou knížku či film. Milá SMS nebo dobrý vtip. Určitě něco najdete! ;)

Držím palce! ;)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 14.05.13 19:49

Zdravím. Lilu, Vy si uvědomujete, že se nechováte nejlépe k partnerovi. I svůj negativní postoj k životu. Je Vám tedy jasné, že toto můžete změnit jen Vy sama. Pracujte na tom, dokud je čas a dokud se máte o koho opřít. Když lidi ve svém okolí od sebe odpudíte, bude již pozdě. Bude z Vás zlá, zatrpklá ženská, s kterou nebude k vydržení a můžete skončit úplně sama. Je to škoda. Udělejte tlustou čáru za tím, co máte již odžito a otevřete se novému pohledu na lidi i na věci. Naučte se radovat se z maličkostí, těšit se na nové zážitky, prožitky, na svého partnera atd. Zkrátka si začněte život užívat. Naučte se ovládat své nálady, vztek si vybíjet třeba při nějaké aktivitě, ne na lidech. A pokud milujete partnera, dejte mu to najevo. Nemusíte mu to říkat slovy, ale činy. Hýčkejte si ho a nechte se hýčkat..Psycholog, či psychiatr může pomoci, ale změnit přístup k životu musíte Vy sama. Neodhánějte od sebe svým chováním člověka, kterému na Vás zřejmě záleží a kdo se Vám snaží být oporou. Dejte mu najevo, že si toho vážíte, že o něho stojíte a potřebujete ho ve svém životě mít...Krůček po krůčku zlepšujte svůj postoj a pohled na život, jinak časem nevydržíte ani sama se sebou. S depresemi člověk musí svádět neustále boj, aby ho nepřemohly a nezlomily..Tak bojujte. Přeji Vám hlavně odhodlání a snahu. Nejste na to sama, to by Vás mělo povzbuzovat a přimět na sobě pracovat usilovněji. Můj je to názor, Váš je to život. Tak ať se vše obrátí k lepšímu co nejdříve. Držím palce.

Datum: 15.05.13 09:06

Je od Vás hezké, že znáte své chyby, dokážete je popsat, jste si jich vědoma. To je první krok k jejich odstranění.

Píšete, že to špatné je za Vámi. Zapomeňte na to. Já vím, lehko se to píše, hůř realizuje, ale postupně, když budete chtít, určitě zapomenete.

K partnerovi se chováte příšerně, jak píšete. Je to také jenom člověk, jednou může mít všeho dost. Zavře za sebou dveře zvenku a Vy budete na své děti a na celý ten život zase sama. Není to škoda? Je zřejmě hodný, snaží se Vám pomoci, i dětem, které ani nejsou jeho vlastní a Vy na něj hodná nejste. Uvědomila byste si to, až byste zůstala sama. Proto se koukejte změnit, dokázat ho pohladit, políbit, pochválit ho. Udělat mu dobrou večeřim, říct mu, jak si ho vážíte, co pro Vás znamená.

Je to tak těžké? Stojí to hodně peněz? Nestojí, ale udělá to hodně radosti. Bude vidět, že si ho vážíte, že oceňujete jeho pomoc. Nezaslouží si za to všechno, abyste se k němu chovala, jak píšete, příšerně. Přemýšlím, zda si ho vůbec zasloužíte.

Tak se o toho dejte, zkuste se pomalu změnit. Nepůjde to ze dne na den, já vím, ale udělejte s tím něco dřív, než pána úplně odradíte, sebere své věci a bude pryč. Pak by už bylo pozdě na všechno, zatím čas ještě máte. A dobré slovo nestojí nic, ale hodně zmůže. Tak hodně štěstí. Jaga.

Od: lilu*
Datum: 15.05.13 19:09

Přesně teda nevím proč mi tady píšete,že přemýšlíte,zda si ho zasloužím.Psala jsem že muže nenávidím ,ale za to já nemohu a věřte mi že se snažím,se k němu tak nechovat.Jenže muj minulý manžel mi v hlavě způsobil jakýsi blok,který jen tak nezmizí.No ono po pravdě být zhruba 5 let psichycky týraná a pak nakonec ještě zmlácená...nese nějké celoživotní následky...jsem sice z toho venku,ale v hlavě je to stejný.A navíc spory s ex jsou tu stále,protože máme společné děti.Nechci být taková,ale za těch několik let jsem se naučila chovat se k chlapům asi jako chlap...nějak se tím vnitřně chráním,aby na mě nemohli i když se ke mě špatně nechovají*nevi*

Datum: 19.05.13 09:48

zivot jde dal nejsou vsichni chlapi grazlove ,je treba si najit toho spravneho

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.