Vůbec nejím a nehubnu

Od: Datum: 12.05.13 09:45 odpovědí: 17 změna: 21.05.13 17:07

Dobrý den, mám určitý problém. Říkají že to bude anorexie, ale to je vedlejší. Chtěla bych se však zeptat na to že proč když nejím, proč nehubnu? Je tomu už skoro tři týdny co jsem nejedla (stale jsem vitální a energetická...) piji převážně čaje a růžné vody ať už ochucené nebo ne. Práci mám celkem náročnou takže i to co dostanu z cukrů do sebe spálím několikranásobně. Přesto se mi váha pohla asi o 7kg celkově (předtím jsem 14dní se nutila do jídla a jedla po troškách). Jenomže mě váha spadne třeba o 1-2kg a pak se mi třeba 4-5dní ani nehne a kolikrát mi třeba i 0,5 +/- stoupne. Takže i po třech týdnech nejezení a 14dnech se přemlouvání se vlastně moc nezměnilo, váha se lehce zredukovala a teď se při 67kg ani nehne jen směrem nahoru. Nijak mi to nevadí alespoň nebudu vypadat a chvíli jak kost a kůže, ale zajímalo by mě to, protože mi to příjde ne zrovna obvyklé, že by tělo nic nespracovávalo a přesto jsem měla energie na rozdávání.

Předem děkuji a odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.13 09:56

Děláte chybu, tím že nejíte, se tělo přeplo do režimu "očekávání horšího" a přešlo na úspornější režim a Vy nehubnete.

viz:


Jezte také častěji. Tím, že sníte pět až šest malých a středně velkých jídel denně, bude hlavním váš metabolismus spalovat kalorie rychleji, než kdybyste jedli tři jídla denně. Jezte menší jídla během dne - některé libové bílkoviny se salátem a vzdejte se svého večerního občerstvení. Uchovávejte si raději po ruce nouzové večeře, pokud jste příliš unavení nebo vyhladovělí vařit (celozrnný chléb, sýr cottage nebo mozzarella, šunka s větším obsahem masa). Ať je to pro vás pohodlné.

Zdroj: http://ona.idnes.cz/deset-osv…px?c=A100127_103616_faiyo_ves

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.05.13 10:03
avatar

Dobrý den. Zahráváte si se svým zdravím. Pokud nejste schopná přijímat potravu, pak tuto poruchu řešte s lékařem za včasu. Nepodceňujte to!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.05.13 14:19
avatar

Ano, tělo je velmi chytré a přeplo do úsporného režimu, vše zadržuje, aby co nejdéle vydrželo,když něco sníte, vše si uchová, bude počítat, že zase třeba bude dlouho bez příjmu.Zdravě a trvale zhubnout, znamená změnit životní styl a prvotně si to uvědomit a srovnat v hlavě.Začít pravidelně jíst zdravou vyváženou stravu 5x denně, snídaní počínaje a večer jíst naposledy 2 hodiny před spaním.Mezi jídly nic neuzobávat.Když se k tomu přidá pohyb, např.rychlejší chůze, plavání, aerobní cvičení třeba při taneční hudbě, jde to perfektně.

doplněno 21.05.13 14:22:

Tomu co preferujete, tj. nejíst tolik dní, se říká porucha příjmu potravy, psychická záležitost.Vím co to je i co to obnáší, na vlastní kůži a dostat se z toho není lehké.

doplněno 21.05.13 17:07:

Takto se z poruchy příjmu dostávám postupně sama https://www.facebook.com/pavlinka.paja

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mickeymouse*
Datum: 12.05.13 10:03

Možná že tím, že nepřijímáš žádné proteiny, máš narušenou osmotickou rovnováhu a tělo masivně zadržuje vodu.

Znáš takové ty fotky hladovějících afričanů, kde ty děcka umírají hlady, přitom vypadají odulé s velkými břichy? Jmenuje se to

kwashiorkor syndrom, a pozor! Jeden z následků je i mentální postižení! Takže jesli bereš peří nebo koule nebo efedrin, tak radim aspoň na čas vysadit a jíst hlavně maso a mléčné výrobky (proteiny).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.13 10:21
avatar

Hubnutí se neprovádí omezováním jídla, ale naopak kvalitní stravou a zvýšeným energetickým výdejem. Tedy pohybem. Ale to není tak pohodlné, že?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mayabey
Datum: 12.05.13 18:24

No jo kdyby to ale bylo za účelem zhubnutí. A předtím sem kvalitní stravu měla to mi problém nedělá spíše jsem si nedokázala představit nejíst no a teď zas pro změnu jíst

Datum: 12.05.13 20:55
avatar
Tak potom bych to viděl na návštěvu doktora, ne internetového fóra.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: mayabey
Datum: 12.05.13 21:37

No u doktorů jsem byla a ty na nic přijít nemohou...prostě se sami diví proto hledám odpověď nebo vodítko už všude a že to normálně nedělám

Datum: 12.05.13 10:42
avatar

Stejně jako pořád pracuje srdce, měl by pořád pracovat i žaludek. Proč myslíš, že diabetici mají jíst často, ale v malých dávkách? Aby trávicí soustava pořád pracovala.

Pokud nejíš, tělo se brání, hladoví, chybí mu dostatek energie. Jenže tělo není hloupé a tak si nechává zásoby na ůšpatnou dobu". Proto nehubneš.

Takže jíst pravidelně, kvalitně, přiměřeně, ne se přecpat jednou denně a pak nic. Jako doplněk vhodný pohyb.

Není nic horšího, než když si zdravý, ale nevědomý člověk z neznalosti zkazí zažívání. Pak se to dlouho a obtížně vrací zpátky. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mayabey
Datum: 12.05.13 18:28

Jo...tak to říkají všichni. A na špatnou dobu když je to tři týdny. Každopádně energie mám více než dost.

Datum: 12.05.13 11:06
avatar

Tělo v případě nutnosti dokáže jet celkem dlouho "na rezervu". Je to vlastní každému živému organizmu - snaží se automaticky udržet při životě i za cenu velkých poškození v budoucnu. Pokud přestanete jíst, sice ihned neumřete, ale chystáte si "invalidní" budoucnost. Když tělo nemůže brát "stavební materiál" z jídla, začíná ho brát z míst, kde je to krátkodobě možné. Takže třeba aby nedošlo k překyselení krve, bere vápník z kostí, kloubů, svalů. Ledviny přestávají správně pracovat, proto se začne hromadit v těle tekutina a Vy nehubnete. Výsledkem bude zcela jistě kolaps. Jak moc si poškodíte orgány záleží na tom, jak dlouho ještě budete v tom nejezení pokračovat. Pravděpodobně Vás čeká cukrovka, osteoporóza, poškození všech kloubů, vysoká kazivost zubů, kardiovaskulární onemocnení - poškození srdce, selhání ledvin.

Tohle není strašení, bohužel i ve svém okolí jsem už podobný "případ" zažil. Doporučuji Vám ihned začít jíst po malých dávkách - hodnotná jídla (obilniny, vařenou zeleninu, maso) a vysadit cukry - blokují vstřebávání živin z jídla a překyselují krev. Nepít colu a podobné břečky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mayabey
Datum: 12.05.13 18:26

Mám za sebou několik vyšetření...za tři týdny 3x odběr krve a stále dobrý na vitamíny i mineráli prostě na vše. A kdyby bralo stavební materiál tak by se to taky někde projevilo. Jen si to nedokažu vysvětlit že to dolů nejde a šetřit na horší časy. To by mě měla už dávno doběhnout únava, slabost atd. ALe vitality mám více než dost a síly mi taky neubylo. Sami doktorři se diví.

Datum: 12.05.13 16:33
avatar
Pak napište, kolik jste přibrala, az začnete jíst. Myslím, ze se velmi lehce dostanete nad původní váhu pred hladovkou.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 12.05.13 16:37
avatar

Nediv se, tyhle debilní hladovky jsou pro tělo neúčinné. A pokud ano, jak začneš jíst zase trochu normáně, okamžitě máš všechna kila zpět plus nějaké navíc. Protože tělo ví, že další jídlo je v nedohlednu, zastaví metabolismus, aby netrpělo hlady.

Vykšli se na podobné nesmysly, jez 5-6 denně malé porce, hodně ovoce (dopoledne) a zeleniny (kdykoli) a hlavně se hýbej!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.13 17:07
avatar

Tyhlety hladovky si tělo zapamatuje a při první příležitosti začne ukládat zásoby do tuku na dobu, kdy bude o hladu. Říká se tomu jojo efekt. Musí vědět, že hladovět už nebude a nic si nemusí ukládat. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.05.13 16:43
avatar

To je ale strašlivý dotaz se strašlivým nápadem.

Sice nejsem ani doktor, ani nutriční specialista, ani nedržím odtučňovací diety, jím co chci a kolik chci, Racio výrobky neberu ani do ruky, mám pětadvacet (podle BMI třicet) kilo nad váhu a přesto si vám dovolím radit.

Jak vám tu správně napsali, tělo se vám přepnulo do nouzového režimu a jen co začnete trochu jíst, všechno půjde na sádlo.

Já jsem totiž tu vaši drastickou dietu zažil. Po potopě jsem dostal salmonelózu. Za první tři dny mi odešlo 13 kg, pak se úbytek váhy zpomalil a zastavil se na -20 kilech. Už nebylo co ztrácet. Pár týdnů jsem se pořádně nenajedl, protože to nešlo. Zkusil jsem si na vlastní kůži, co znamená slovo porucha příjmu stravy. Jsem do sebe sice nasoukal nějaké to sousto, najednou klapka, *blee* a všechno letělo ven. No a potom, jak jsem se začal uzdravovat, všechno, úplně všechno šlo do sádla. Už jsem se ho nikdy nezbavil.

*

Tak vám radím, jestli chcete být krásná štíhlá rovná zkrátka akorát, jezte opatrně a méně, ale normálně. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 21.05.13 17:07
avatar

Furt nic, furt "dobrý" a pak to s tebou třeba šlehne. A pak špitály a dlouhodobé léčení ...

Neblbni.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.