Maturita, menses a já

Od: Datum: 01.05.13 09:52 odpovědí: 8 změna: 03.05.13 10:08

Asi nechci žádnou radu, jen se potřebuju vypsat:( Prostě skvěle to všechno vychází. V příštích 3dnech píšu maturitní písemky a dělám přijímačky na VŠ. Dnes jsem dostala menstruaci, jednou za čas to mám hodně silné a zvláštní, že se to povedlo zrovna teď(jo asi je to způsobené tím stresem teďka, ale tohle mi s ním už vůbec nepomůže..). Je to fakt jak naschvál :( Břicho mě bolí jako prase, musím se hrozně často "přebalovat", furt mám nepříjemný pocit, že to proteče, a celkově mi prostě není nejlíp. No tak v tomhle stavu, kdy bych si nejradši jen zalezla do postele s čajem a teplým obkladem, budu psát maturitní písemky a celou sobotu strávím na přijímačkách...jsem z toho docela zoufalá :,(... Holky, pokud to znáte, tak mi určitě rozumíte. Achjo... :(

tak mi aspoň držte palce :(

PS: A nejsou sakra pravdivé ty pohádky typu :"Menstruace není vůbec důvodem aby ses vzdala jakýchkoliv aktivit a nepůsobí žádná omezení" blablabla... :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.05.13 10:18

Ani nevíš, jak s tebou soucítím. Mně to vyšlo přesně na den ústních maturit a taky na přijímačky. Maturita člověka zabaví sama o sobě ,natož takhle. Ty pohádky jsou pravdivé, ovšem jen pro někoho. Já mám třeba první den spojený s migrénou - a když člověku třeští hlava při sebemenším zvuku a ještě se mu zvedá žaludek, tak to prostě omezení je, ne že ne. *smich* Naštěstí jsem si to ale spočítala dřív a antikoncepcí si to včas posunula. To už ty bohužel nestihneš, ale budeš se s tím muset vyrovnat - na ty kritické dny si vezmi s sebou třeba nějaký prášek na bolest, který ti zabírá. Je lepší se jim sice vyhýbat, ale myslím, že tohle je situace, kdy je užití více než odůvodněné. ;)

Nelituj se, dneska si odpočiň, klidně si vlez s tím čajem do postele - a zítra na to vleť! Z vlastní zkušenosti můžu říct, že až dostaneš před sebe zadání, budou nevolnosti (jak od menzesu tak od nervů) pryč. Tělo ví, že si takové myšlenky teď nemůže dovolit. ;) Držím ti palce!

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 01.05.13 10:24

Dobrý den, já, když jsem maturoval, tak jsem naštěstí menses neměl. Vzhledem k tomu, že jsem muž, tak na tom nebylo asi nic zvláštního. Ale, i tak to byla slušná "zabíračka". Maturita se dělá většinou jednou v životě, menses je častěji a pravidelněji. Možná, kdyby to bylo opačně, tak by to bylo pro Vás přijatelnější.

Přeji Vám, aby obojí proběhlo zdárně. Zdravím!

Od: mmmmm
Datum: 01.05.13 10:35

Soucítím, pokud mohu poradit vynechat konzumaci ,,tekutého,, vína rozšiřuje cévy a v době menzes není vhodné obyčejně menzes posílí. Jak pomocný prostřede funguje černý sezam - podporuje krvetvorbu a snižuje kvácení, posiluje dráhu ledvin.

Dohledejte si na netu a někde ve zdravé výživě je k dostání cena cca za sáček 24,- Kč Stačí jedna lžička denně rozkousat a sníst.

Držím palečky a´t vše vyjde podle představ

Od: pt®
Datum: 01.05.13 14:11

Budu držet palečky, dobře vím, co prožíváš a je mi to moc líto, že se ti to takto sešlo, taky jsem v mládí trpěla, jako ty. Hodně štěstíčka. - pt

Od: pb®
Datum: 01.05.13 16:47

Přiznám se, že od 14ti let, kdy jsem začala používat tampóny a od té doby, co mi matka prozradila, na co jsou analgetika, mě menstruace přestala obtěžovat a opravdu není důvod, abych se kvůli ní vzdávala nějakých aktivit. Na bolesti jsem nikdy moc netrpěla a po porodu se těch pár kapek snad nedá ani menstruací nazvat. Vem si analgetikum už při prvních známkách bolesti a silné krvácení řeš větším tampónem a intimkou jako pojistkou.

Datum: 01.05.13 16:54

... doporučuji jako první vyzkoušet kapky Algifen. Jsou mimojiné na tyto bolestivé potíže, a většina dívek s nimi nemá problém. Navíc sklidní i průvodní bolest hlavy.

Jo přijímačky na VS - z tech neni nervozní jen pár lidí, kterým na tom nezáleží, nebo to mají předem v kapse.

Bohužel patřit mezi ty, které to provází i bolest, je smutný díl osudu, ale jsou i horší věci.. ale jsou i takové (dívky), které jsou vyřazene uplně z provozu, během těchto dní, tak to ber, že to k životu patří ( aspoň jsi zdravá) a že je to jen více či méně obtěžující, ale můžeš u toho existovat. Vyzkoušej analgetika ...

držíme palce k přijímačkám .. i když u nás už většina proběhla

Datum: 02.05.13 09:24

Je to holt smůla, ale není to náhoda /že je to hodně silné/. Závisí to na Tvé psychice, ve věcech očekávaných jsi asi nervóznější, máš blíž ke stresu, tělo to, potvůrka, moc dobře ví a snaží se to odstranit. Důvodem pak je, že "to" máš delší, silnější a třeba i bolestivější.

Co naděláš, příroda si nevybírá. Prostě se to snaž zvládnout.

Tvoje PS je mi k smíchu a tvrdím, že pravdu zaručeně nemáš. Menstruace skutečně není důvodem...atd. Kdyby důvodem byla, budeš ležet v posteli, nebudeš psát maturitu ani dělat přijímačky na VŠ. Najdeš si snadno, že mnoho sportovkyň v období menstruace mělo naopak daleko lepší výkony, než jindy, dokázaly v tomto období udělat třeba i světový rekord.

Tak se vzchop, koukej to zvládnout, je to jen mírné omezení, jako bys měla třeba zlomenou klíční kost a na mozek, který budeš potřebovat, to nemá žádný vliv. Hlavně dbej na zvýšenou hygienu /častější "přebalování"/ a uvidíš, že to dobře všechno dopadne. Hodně štěstí.*placni* Jaga.

Pro jistotu si vezmi k maturitě i k přijímačkám do tašky náhradní kalhotky, třeba i vícery, ručník, žínku a také jedny gatě svrchní, kdyby něco, aby ses mohla uvést do pořádku. Profesorky jsou také jenom ženské a snad to pochopí.

Datum: 03.05.13 10:08

Dobrý den.Tak tohle moc dobře znám.Moje 13 dcera kvůli tomu jak měla silnou menstruaci musela první dva dny zůstávat doma ze školy .Každou chvilku si brala čistou vložku a i přesto se stalo že jí protekla a musela se převléct.Doktorka doporučila Askorutin a od té doby je to v pohodě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.