Vlasy - podrosty, patka, mytí, objem

Od: Datum: 22.04.13 22:36 odpovědí: 7 změna: 27.04.13 09:45

Dobrý večer, chtěla bych Vás poprosit o rady a odpovědi :) .

Jak často si myjete vlasy? Uškodí vlasům, když si je budu mýt každý den?

Jak docílit největšího objemu? Používám šampón na objem i pěnu taft pro objem, ale postupem jednoho dne všechno zmizí. Vlasy mám sestříhané na 2 vrsty, mám je tak na ramena. Ale ta spodní slabá, jemná vrstva se rozdělí na několik pramínků tzv. na myší ocásky. Co s tím mám dělat? Žádné tupírování ani sprejování nechci.. A ani rozčesání nepomůže, aspoň ne na dlouho. Neměla bych použít nějakou trvalou nebo naopak něco pro rovné vlasy? Můžete mi prosím, kdyžtak poslat i nějaký odkaz?..

A taky se chci zeptat, jak mám vytvořit takovouhle patku? http://www.leratpendu.com/aya01.jpg Však opět žádné tupírování ani sprejování. Tupírování by akorát poškodilo vlasy a sprej slepilo nebo uhladilo.. Já bych chtěla mít tu patku takovou nadýchanou a sprej by rozhodně nepomohl. Nebo by si mi taky líbilo něco takovýho: http://img2.animeartbooks.net/ayaueto/56.jpg .. Ale zase já mám ty podrosty! A to moc krátké a ony se ne a ne dát na tu druhou stranu. Takže jak si vytvořit jednu nebo druhou patku? Jak si jí takto vyfénovat nebo jak? Jak s ní přežít noc, aby se nerozničila? Co dělat aby se mi nezkroutila a nebo, aby mi neodstávaly od hlavy malý vlásky?

Moc děkuju za odpovědi mých otázek ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.04.13 09:51

Pokud ti nedrží objem a z vlasů máš ocásky, musíš je nechat kvalitně sestříhat - ne na dvě roviny, ale celkově - sestříhat, prostříhat. Odlehčí se a budou lépe držet objem. A ohledně patky - kup si dobrý kulatý kartáč, ideálně z přírodních štětin, a patku při foukání "pročesávej" nahoru a do strany. Kartáč vlasy krásně vyhladí, natočí.

A bohužel tě zklamu, neexistuje žádné kouzlo, aby patka a vasy přežily noc v super stavu... buď ráno upravit trochou laku, nebo přeležené části namočit a znovu vyfoukat.

doplněno 23.04.13 13:24:

Není zač:) Teď s tím taky bojuju, normálně jsem si hlavu foukala 7 minut, po sestříhání a vytvoření účesu to trvá 15-20 min*smich*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.04.13 11:04

děkuju :)

Od: barb*
Datum: 24.04.13 14:43

Tak zaprvé si vlasy rozhodně nemyj každý den,protože si můžeš přivodit nějakou poruchu mazových žláz. Mně taky postupem dne mizí objem,takže to řeším tak,že si večer dám na vlasy trochu tužidla,aby byly vlhké (ale ne mokré) a zapletu si je do dvou culíků. Když pak vstanu,mají fajn objem.. pokud je nechceš zvlněné,tak si je pak rozčeš a mírně vyžehli a potom se předkloň a rozčeš je jakoby z opačné strany a zalakuj. A ta trvalá je dobré řešení. Já ji nemám proto,že mi ji nechtěli udělat na delší vlasy (mám je pod lopatky),ale ty to se svou délkou vlasů můžeš určitě zkusit.

doplněno 24.04.13 14:46:

A s tou patkou to řeší asi každej. Já mám rovnou ofinu a taky ji zkrátka každé druhé ráno musím znova vyfoukat,to prostě víc než jednu noc nevydrží ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.04.13 16:06

S těmi mazovými žlázami je to blbost, tchyňka je kadeřnice a mytí hlavy každý den prý není žádný problém. Znám dost lidí, co si myjí hlavu každý den.

doplněno 25.04.13 10:16:

ONo také záleží, čím myješ a jak moc dráždíš vlasovou pokožku, aby produkovala maz. Když si vlasy každý den jen tak lehce opláchneš, moc nemasíruješ (aby se neaktivovaly mazové žlázky), tak by neměl být problém (ovšem neměl by být je velmi individuální:))

Ohodnoceno: 0x

Od: barb*
Datum: 24.04.13 23:23

Já taky. Já jsem si dřív myla vlasy každý třetí den,pak jsem začala obden a teď už je mám mastné už ten druhý den ráno. Čím častěji se myjí,tím víc se mastí a to nekecám,protože já jsem si to taky přivodila.

Datum: 26.04.13 15:55

Myslím, že už na to pomalu přicházím.. Vlasy si budu mýt každý druhý den, protože kdybych je nechala dýl, tak budou mastný. Ten večer, co si je umyju, tak je vyfenuju v předklonu, a pak vyžehlím. Potom půjdu spát, patku si hodim směrem dozadu, abych na ní neležela. Ten další večer, si patku můžu taky přežehlit podle toho, jak bude vypadat. Abych neměla ráno vlasy jako ulízaná slípka :D . Tak si dám na spaní vysoký culík, a ten postříkám, tím zeleným taftem pro objem - je to sprej, a vůbec nelepí. Patku si opět hodim dozadu, abych si na ní neležela. Ráno culík rozpustím a objem mám jako 1. den po umytí. :)

Datum: 27.04.13 09:45

Svázat vlasy na noc není dobrý nápad, a už vůbec ne nějakou těsnou (třeba tou tenkou plastovou) gumičkou. V místě svázání se vlasy začnou lámat, budeš-li to dělat často. A čím víc laku a žehlení, tím více se vlasy budou mastit. A lakovat vlasy na noc je už úplná blbost...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.