Testo na cukrovi - jak dlouho predem?

Od: Datum: 08.11.12 19:46 odpovědí: 6 změna: 08.11.12 21:33
Dobry vecer,zajimalo by me,jak dlouho dopredu si muzu udelat testo na cukrovi(klasika-linecke,apod.). Docela me zarazilo,ze hotova testa uz jsou v prodeji,tak jestli si taky muzu nadelat dopredu a pak je mesic skladovat v lednici? Dekuji.
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.12 19:52

Já si těsto na linecké cukroví dělám den před pečením. Mám vyzkoušené, že dobře zabalené ve fólii jsem měla v chladničce týden. Pokud je v těstě syrový žloutek, tak ho déle v chladničce nenechávám. Měsíc je podle mne moc.

Ohodnoceno: 2x

Od: hahanaj*
Datum: 08.11.12 19:56

ano jsou lidé, že pečou dlouho dopředu a dneska už by nejraději obchodníci slavili vánoce v létě

myslím, že je podle mne zbytečné skladovat těsto ,udělám ho a pak peču a ne abych ho měla jak dlouho v lednici

Od: luckam86*
Datum: 08.11.12 19:59

Mne to bylo divne. Ale zas na druhou stranu by bylo prakticke si udelat testo vzdycky ve volne chvili a v tom nejvetsim shonu uz jen vyndat balicek z lednice.
Od: hahanaj*
Datum: 08.11.12 20:17

jistě můžete si je nadělat na 10 dní dopředu, ale víc nedoporučuji

Od: pb®
Datum: 08.11.12 21:33

Já to tak dělám. Tedy ne že bych měla těsto v lednici měsíc, ale vždy jeden den nadělám těsto a druhý či třetí den peču. U některých receptů je i lepší, když se těsto odleží, lépe se s ním pracuje.

Od: viky®
Datum: 08.11.12 20:19

Dobrý den Lucko. Proč mohou být těsta v obchodě měsíc i déle. Je to jednoduché, doma dáváme vše čerstvé a to nejlepší. V obchodě potřebují zajistit trvanlivost. Dodají E, a sušené přísady, pak těsto vydrží. Doma je lépe dělat čerstvé těsto, do dvou třech dnů upéct. Jen můj názor.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.