1xJaký nápoj místo jídla?

Od: Datum: 07.01.13 18:09 odpovědí: 19 změna: 08.01.13 20:00

Dobrý den,

nemáte někdo zkušenosti s nějakým nápojem, kterým by šlo nahradit jedno jídlo denně? V mém zaměstnání nelze obědvat ani se niajk jinak rozumně stravovat.Potřebovala bych nahradit oběd nějakým nápojem, který by obsahoval vitamíny, minerály a prostě to všechno, co by mělo mít denní jídlo. O nějakém zdravé stravování pomocí nachystaných krabiček si můžu jen nechat zdát. Ráno rychle shltnu jogurt s cereáliemi a pádím do práce. Polední přestávka zde neexistuje, a i kdyby, tak není kde jídlo normálně sníst. Svačina žádná, okusované jablko mi dřív zhnědne, než ho dojím, na teplý oběd není šance a ani prostor, takže krajíček chleba jím třeba i přes dvě hodiny,podle toho jak si stačím kousnout a rychle polknout. No a k jídlu se dostanu až kolem 20.00 hodiny, což už na teplé jídlo je pro mne pozdě, takže zase kousek něčeho studeného a rychle spát. Normálně se stravuje jen o víkendu. Tímto stylem stravování jsem v podstatě podviživená, ale tělo si ukládá tuk i z toho mála, takže tloustnu. Víc pohybu než dosud nezvládám ani časově ani po stránce energie. Hlavně mi začínají zdravotní obtíže spojené s tou podviživeností. Proto bych byla ráda, kdyby mohla v prácí popíjet nějaký nápoj, který by mě zasytil a vyživil. Zkoušela jsem Herbalife, ale bez výsledku. Nutridrinky pro nemocné jsou dost drahé na každodenní používání. Neznáte někdo něco jiného?

Děkuji. Nisla.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: astar*
Datum: 07.01.13 18:15

Jedině rozmixované vepřo-knedlo-zelo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 07.01.13 18:17
avatar

Zkuste víc času a pozornosti věnovat snídani. A pokud máte v práci alespoň rychlovarnou konvici, tak je dobré něco teplého do žludku, aspoň nějakou instantní polévku do hrníčku s pečivem...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.01.13 18:21
avatar

Ty instant. polévky nejsou špatný nápad- jenom bych doporučoval mít vlastní mix koření, protože ty klasické instantní polévky mají v základu pěkný humus *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.01.13 18:26
avatar

V lékárně se můžete koupit Nudridrink. Je to nápoj v krabičce, který obsahuje vše potřebné - je určený hlavně pacientům po operaci, kteří nemůžou pořádně jíst nebo starým lidem, kteří nemají chuť k jídlu. Myslím, že to je přesně pro Vás, o čem píšete, že potřebujete.

Jinak být na Vašem místě, tak změním zaměstnání. Takhle si vážně poškozujete své zdraví!

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.01.13 18:27
avatar

Dle ZP je nárok po 4 hodinách na přestávku.Navíc má zaměstnavatel povinnost toto zabezpečit.Toho bych se držel-nejde o zdraví majitele firmy ale o VAŠE a tím ,že se nenajíte si poškozujete zdraví!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.01.13 19:44
avatar

Co z přestávky, když jsou profese, kde nemáte kam jít na jídlo, jídlo s sebou v létě tahat nemá smysl a kolikrát není ani přístup k pitné a užitkové vodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 20:22
avatar

Kolik takových profesí znáte?

JJ pokud bychom všichni místo hledání výmluv proč něco nejde hladali způsob jak to udělat aby to šlo!To y se nám hned žilo lépe.

Zase-každý zaměstnavatel má povinnost zabezpečit dostatek sociálních zařízení (dle množství zaměstnaných!) má za povinnost zabezpečit pitnou vodu pokud na pracovišti není atd.

Také byste tak pane Ringo mluvil pokud byste musel pravidelně jíst protože máte třaba diabetes nebo další choroby a vědomě si takto (protože není kde atd ) si něco připravit? Když se chce ,jde všechno .To že není kde nebo není čas jsou jen výmluvy!

A pokud budou všichni zaměstnanci takto zaměsnavatelům ustupovat,tak za chvíli dopadneme tak,že nejenže nedostaneme za práci peníze,ale ještě budeme muset za práci platit!

doplněno 08.01.13 16:23:

Vážení vykládejte mi co je to vést jakýkoliv kolektiv lidí.Vše je jen v lidech ale bohužel většinou jsouv oblibě řitolezci co nic neumí nic neudělají a neustále výmluvy proč něco nejde než pár kteří nelezou do zadku ale opravdu umí a hledají jak udělat!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 21:02
avatar

Nemáte pravdu. Kamarád pracuje jako mistr odborného výcviku automechaniků. Nemají ani varnou konvici, ani mikrovlnku, prý jsou tam staré sítě a vyhazovalo by to pojistky. A na studeném se večně přežít nedá. A s tím časem... když máte učně, které každou vteřinu musíte hlídat a sám máte plné ruce, opravdu se moc nenajíte. Kdo takto nikdy nepracoval, neumí si to představit. A že je to povinnost zaměstnavatele? To je debil nad debily, prolhaný slizký parchant, který má kontakty hoooodně vysoko. Takže s ním klidně běžte do sporu, na Vaše místo čeká 100 dalších.

Skorotchán má diabetes a snaží se jíst normálně, ale kolikrát to nevyjde, dělá všemožné sližby týkající se přepravy a dovozu a někdy holt není čas na svačinku...

doplněno 08.01.13 16:53:

Ono je kolektiv a kolektiv. V pracovním kolektivu na finančáku nemusíte hlídat každý krok, každý šroubek, každou vteřinu, zda Váš podřízený udělá průser. Sama vím, co je na dvě vteřiny se otočit od třídy 26 dětí.

A když máte z šéfa blba, tak se jaksi nejde ani hádat, a potvrdí, že nejhorší je srážka s blbcem. Nebo můžete machrovat a riskovat vyhození, to je taky fakt. :) V dnešní době mnoho lidí raději mlčí a šlape brázdu, aby pak nemuseli šlapat chodník...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 21:59
avatar

Třeba zrovna ta moje!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 21:26
avatar

Diesele, inovujte svůj zákoník práce! Zaměstnavatel není povinen zabezpečit stravování zaměstnanců.

Zaměstnavatel je povinen zaměstnancům poskytnout nejpozději po 6 hodinách nepřetržité práce přestávku na oddech a jídlo v délce minimálně 30 minut. Přestávku může rozdělit na několik částí, z nich alespoň jednu v délce minimálně 15 minut.

Přestávka se neposkytuje na začátku ani na konci pracovní doby a nezapočítává se do pracovní doby.

___ Nemůže-li zaměstnanec z provozních důvodů opustit pracoviště, musí mu zaměstnavatel umožnit se najíst. V takovém případě se doba na jídlo od pracovní doby neodečítá.

___ Nislo, neodpovídám sice přímo na Váš dotaz, ale má odpověď se k Vašemu problému vztahuje.

I kdybyste pracovala na pracovišti s nepřetržitým provozem, kde byste po celou pracovní dobu nemohla opustit pracoviště, musí Vám zaměstnavatel umožnit najíst se.

doplněno 07.01.13 21:35:

K tomu jídlu:

Před instantními polévkami či nutričními nápoji bych dala přednost zelenině, masu (občas šunce) a sýrům. Vše si můžete doma nakrájet a v práci průběžně "uzobávat". K "uzobávání" se hodí i ořechy, hrozinky, sušené ovoce, ...

Z nápojů bych volila kefír, minerálku, vodu a čaj.

A ráno bych doporučila vydatnější snídani: bílý jogurt, ořechy, med, ovoce, občas müsli (vlastní, nikoliv kupované).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 07.01.13 19:33

Není potřeba jíst teplé vařené jídlo, ale je třeba jíst jídlo nutričně vyvážené. Mám kolegyni, která tak nesnáší vaření, že podle jejích slov 40 let neměla vařené jídlo, obědvá za pochodu chleba se šunkou a sýrem a k tomu spoustu zeleniny. Je to štíhlá velice vitální paní, které táhne na 70 a vypadá na 50. Co to máte za práci, že nemáte čas pět minut na to do sebe nasoukat krajíc chleba?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 07.01.13 19:42

proteinovej nápoj *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 20:15

Váš problém není podvýživa, ale vaše práce. Pokud na to nechcete dojet, začněte změnou práce.

P.S. Docela by mě zajímalo, co vlastně děláte, že není prostor snědení kusu chleba, byť třeba za pochodu. Taky to tak občas bohužel musít dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.13 20:20
avatar

Asi by to chtělo nějaké ty amarouny, ne? Jinak při vašem způsobu stravování si dříve nebo později koledujete o pořádné zdravotní potíže. Aha, vy je už vlastně máte. Kdepak to pracujete, že vám zaměstnavatel neposkytne ani tu povinnou půlhodinku na oběd?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.13 17:05

Děkuji všem za rady, i když mi moc nepomohly. Změnit místo v dnešní době a v malém městě, skoro větší vesnici se rovná skoro zázraku. Povinnosti zaměstnavatele znám a on určitě také, ale tak, jak zde bylo již řečeno, na každé místo čeká dalších 100 uchazečů. Kdo nezažil beznaděj obcházení a žebrání o jakékoliv místo neuvěří. Pokud jste se ještě nesetkali s podobným zaměstnavatelem, tak vám přeji, aby vám to dlouho vydrželo. Já teď a před tím to bylo ještě horší. To byl čas, konvice i mikrovlnka bez omezení, ale udělejte si půlhodinovou siestu na jídlo při 10 stupních Celsia. Práce venku, zázemí jen buňka s el.topením, které bylo samorřejmě drahé. I tak ještě jednou děkuji. Při pátrání po nápoji jsem měla na mysli nějaké koktejly, které jsou pro sportovce nebo při dietách (znáte z reklamy - lze vynechat jedno jídlo denně). Jen bych nechtěla vyhazovat nemalé peníze za něco, co není užitečné a jen slibuje.

 

Datum: 08.01.13 18:11
avatar

Nitridrink je již hotový koktejl, takže si ho nemusíte nikde, třeba v nehygienický podmínkách míchat. Podává se nemocným místo jídla a "hubení" si ho dávají mezi jídly, aby přibrali. Je v něm vyvážený obsah všech látek. Jinak když se prodává v lékárně, asi je určitě užitečný a k něčemu... Pokud nevěříte, přečtěte si o něm na netu Jinak dietní nápoje seženete v lékárně také. Nápoje pro sportovce bych nedoporučovala, protože mají jen určité látky a předpokládají velký fyzický výkon. Ale koneckonců můžete sama pátrat na internetu. Pokud to potřebujete na jídlo na každý den, určitě by se Vám to vyplatilo nakoupit v internetové lékárně a koupit to ve větším množství.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.13 19:22
avatar

Nislo, odhaduji, že jste ještě dost mladá, takže případné zdravotní problémy házíte za hlavu.

Nedělejte to! Připravíte-li se o zdraví, nebudete mít nakonec ani tu práci.

Nápoj místo jídla můžete použít výjimečně, nelze z toho dělat pravidlo. Dlouhodobé nekvalitní stravování povede ke zdravotním problémům.

Jak píši výše, je zaměstnavatel povinen Vám umožnit najíst se. Nechcete-li situaci řešit s ním, obraťte se s podnětem ke kontrole dodržování zákoníku práce na oblastní inspektorát práce (podnět můžete podat i anonymně).

___ Inspekce práce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.13 19:41
avatar

Ráda bych Vám poradila, ale něco mě prosím vysvětlete. Jak to, že nemáte ráno čas na snídani? Během dne v práci, to chápu, také kolikrát nemám čas se ani napít, jídlo vůbec. A dále píšete, že večeře přichází v úvahu okolo 20. hodiny!

V dalším příspěvku píšete, že sehnat práci v malém městě, skoro vesnici je těžké, takže je člověk rád, že nějakou práci vůbec má.

Takže pracujete v místě svého bydliště? Nebo dojíždíte? Dojíždíte autobusem, vlakem, autem? Kolik hodin pracujete? V místě svého bydliště práce na 8 hodin by mělo být v pohodě.

Proč se ptám? Abych poradila dobře.

Zaměřím se na snídani. Udělala bych si snídani na vidličku. To znamená třeba vajíčka na cibulce, vajíčka se šunkou, vajíčko na měkko, omeletu, opečené knedlíky s vajíčkem, obložený chleba se sýrem, s uzeninou, nebo mix, vždy doplnit kouskem jakékoliv zeleniny, co máte ráda. Pokud máte ráda sladké snídaně, tak doporučuji uvařit ovesnou kaši s máslem, medem, kakaem, skořicí. Ovesné vločky namočíte večer a ráno jsou vařené za chvilku. Když se ráno vydatně najíte, tak už potom déle vydržíte a přes den stačí, jak někdo zde píše popíjet nějaký nápoj.

Pokud dojíždíte dopravním prostředkem, tak by byl problém pojíst snídani během cesty? čaj z termosky a k tomu chléb? Jezdíte brzy ráno? Třeba není dopr. prostř. tak plný a bylo by to možné? Já to totiž tak praktikuji ve vlaku. Když se nestačím nasnídat doma, zabalím si to na cestu.

Na den si udělejte do nějaké šikovné lahvičky třeba banánový kokteil, nebo si koupit ochucené kefírové mléko.

Pokud pracujete od brzského rána až do večera v místě bydliště, tak nevím, jestli to je taková výhoda, než někam dojíždět, časově by to vyšlo asi nastejno? Nebo možná máte tak pěkný plat, že se místa nebudete chtít vzdát. Potom doporučuji večer lehkou večeři, řýži, brambory s drůbežím masem, rybou. Salát, ovoce.

O víkendu si připravte jídelníček, uvařte si v neděli vhodná jídla na večeři na pondělí a úterý, která jdou přihřát. A večer v pracovním týdnu již nemusíte ty dva dny vařit. Myslete vždy dopředu. O víkendu upečte koláče, buchty, bábovku, karásky apod. Uvidíte, jak tím ušetříte nejen rozpočet, ale i čas během týdne, když Vás chytne hlad.

Jídelníček doplňte jogurty, tvarohem /pomazánkami/, snad by se to dalo nějak skloubit.

Rychlé polívky /nemusí být jenom náročné vývary/ Vařím polévky během 15 minut. Zeleninové, jíšku mám vždy připravenou v lednici a pak stačí jenom přidat lžíci jíšky do porkové, mrkvové, čočkové, rajské, bramborové, hráškové apod. Fígl je v tom, že zeleninu vždy nakrájím na malé kousky. Případně zahušťuji ovesnými vločkami, dětskou krupičkou.

Rychlé večeře jsou těstoviny, ty ale moc ráda nemám, tak moc neporadím ,ale žádný zázrak to asi také není, též by se dalo uvařit během těch 20 minut než se uvaří tak si připravit nějakou zeleninku na vmíchání, nebo nudle nasladko s tvarohem, ty jsou za chvíli.

Tak snad jsem trochu poradila.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 08.01.13 20:00
avatar

*palec* Tak tak. Vstávám o půl páté ráno a svůj Pribiňáček si slupnu pěkně v buse...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.