Zázvor - jaká je jeho správná barva?

Od: Datum: 20.11.11 08:34 odpovědí: 8 změna: 03.12.14 22:04

Zázvor, používám doma do všeho, hlavně do polévek, tam je nejlepší a dá každé polévce jinou chuť. Většinou ho nastrouhám. Barvu má krásně žlutou.Kupuji zázvor v Globusu, nebo v Kauflandu, kde se dají vybrat pěkné kousky. Jeho cena se pohybuje kolem 80,-Kč kg. Nyní je všude zlevněný, stojí kolem 50,-Kč i méně, ale má jednu chybu. Uvnitř je zelený a nevoní. Dívala jsem se i v jiných obchodech, ale uvnitř je všude zázvor brčálově zelený a nevoní. Jaký má být zázvor? Proč je zelený, nevíte? Kde se dá koupit ten dobrý žlutý?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.11 09:15

Viky, také si myslím, že by zázvor měl mít jasně žlutou až béžovou barvu. Možná ten zelený je nějaká speciální odrůda, ale ještě jsem se s tím nesetkala. My zázvor kupujeme v Hypernově (Hyperalbertu) a nikdy jsme zelený nepřinesli.

Jen tak mimochodem, přítel požírá zázvor také ve velkém. Moji rodiče mu kus zázvoru koupili, když jsme k nim jeli. Nějak se na to zapomnělo a ve špajzce ze zázvoru vyklíčila zelená rostlinka. Takže zázvor se dá v pohodě pěstovat i doma - takže sehnat žlutý, zasadit a řezat

doplněno 20.11.11 09:17:

PS: Dívám se na google na obrázky a opravdu NIKDE není uvnitř zelený :(

Ohodnoceno: 0x

Od: viky®
Datum: 20.11.11 09:56

Zelený, protože nevoněl, ani nebyl dobrý, jsme vyhodili. Včera jsme v Makru koupili na zkoušku a tady je čerstvé foto. Taky nic moc. Byl taky levný 50,-Kč. Není brčálový, ale je takový jako by přešel mrazem, nebo nevím. Nevoní a barva taková na vyhození.

doplněno 20.11.11 10:02:

Nasadit, to je velmi zajimavé. Budeme mít další kytku na okrasu, jen do polévky strouhám tak 3 cm. Uvidíme zda poroste.

Datum: 20.11.11 10:05

No, ten makro-zázvor mi taky připadá takový šedivý...

http://www.zazvor.info/pestovani.php Tady je link na to pěštování Nám teda vyklíčil i bez hlíny

doplněno 20.11.11 10:06:

Viky, příště to normálně v obchodě rozlomte, čuchněte a je to. Nikdo Vás za to neukamenuje, někde je takových "cucků", že si to podle mě ani nikdo nekoupí.

Datum: 20.11.11 11:11

Děkuji za odkaz, trvá pěkně dlouho než zázvor vyroste. To je jednoduše koupím. Už jsem dostala vynadáno v Globusu, kde jsem nechtěla kupovat zelený zázvor, tak jsem ho vrátila, paní mi říkala, to kdyby dělal každý? Není jednoduché kupovat špatné zboží a chtít ho vrátit.

Datum: 20.11.11 09:57

Tak vypadal celý zázvor, to byl pěkný.

Od: zazvorovyguru
Datum: 02.12.11 19:18

Pokud ma zazvor v rezu modro-zeleny krouzek, pak nejde o plisen ci jiny indikator snizene kvality. Jde totiz o hawaijskou odrudu zazvoru, ktera je povazovana za nejlepsi odrudu co se tyce nutricniho obsahu a blahodarneho ucinku na travici trakt. Tim padem je i drazsi. Dovazi se hlavne z Ciny

U zazvoru je nejdulezitejsi, aby byl tvrdy na omak a v lomu co nejmene drevnaty.

Datum: 02.12.11 21:08

Zázvor žlutý, je krásně ostrý a voní. Zázvor zelený, je při krájení jako zmrzlá brambora, vodnatý, nevoní a nemá ani takovou chuť. Já určitě, zelený zázvor nebudu používat ať má jaké chce hodnoty. I v Globusu už je opět žlutý zázvor, tak je u nás spokojenost. Nikde na Google, jsem nenašla nic o zeleném zázvoru.

Datum: 03.12.14 22:04

Také ho někdy koupím v Globusu nebo Kauflandu. Nárazově ho mají i v Penny. Navrchu je takový světle hnědý až stříbřitý, dužinu má světle žlutou, vonící, dost šťavnatou.

Protože jsem jej pokaždé viděla v ceně 100 a víc Kč za kilo, dost mě překvapilo, že jsem ho nedávno viděla za 39 Kč. Takový skok. Ale ono to asi bylo proto, že zase někdo objednal šunt, nebo to cestou přišlo k úhoně, tak silně snížili cenu, aby se toho zbavili. Tak to u nás už bývá.:( Jaga.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.