Těsto na pizzu?

Od: Datum: 14.01.11 13:54 odpovědí: 9 změna: 31.01.14 14:24

zajima mě jake testa delate, slyšeli jste nebo jste našli atd na pizzu. Nepište prosím listové díky za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.01.11 13:59

Dobrý den, dělám si těsto sama z hladké mouky asi tak 30 dkg, pak 2 lžíce oleje, asi tak 15-20 g kvasnic (prostě půlka kostky kvasnic) a to je tak všechno. Nechám nakynout a pak zdobím oblohou a peču.

Ohodnoceno: 2x

Od: pb®
Datum: 14.01.11 14:06

Vsechno to neni chybi voda. Jinak delam testo stejne, kvasnice pouzivam susene. Zapomenout by se nemelo testo osolit, je pak mnohem chutnejsi.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 31.01.14 08:28

vždycky jsem bál solit kynuté těsto, že pak špatně nakyne, ale nepotvrdilo se mi to :) Na 0,5kg mouky dávám mírně navršenou kávovou lžičku - zdá se to hodně, ale je to akorát.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.01.14 13:51

Klidně solte,kynuté těsto hůř kyne,když je hodně cukru ;)

Datum: 14.01.11 14:05

Já dělám těsto podle tohoto receptu, je na dvě pizzy :
Ingredience: 0,5 kg hladké mouky, 1 lžíce olivového oleje, 1 lžíce soli, 1 kostka droždí, 2,5 dcl studené vody
Postup přípravy: Ingredience smícháme a necháme těsto vykynout asi 40 minut na teplém místě. Těsto rozdělíme na dvě poloviny a z každé vyválíme tenkou pizzu (okraje vyvýšíme), kterou potřeme kečupem, nebo rajským protlakem, který posypeme oregánem a dle chuti na pizzu naložíme co máme rádi - šunku, salám, anglickou slaninu, žampiony, hermelín, nivu atd.
Pizzu pečeme v dobře rozehřáté plynové troubě asi 10-15 min. V horkovzdušné asi 5-8 min.

Ohodnoceno: 5x

Datum: 18.01.11 14:01

Dělám tento recept. Chutná to jako pravá pizza...

Suroviny: 250g polohrubé mouky
1/2 prášku do pečiva
1 kelímek bílého jogurtu
1 vejce
sůl
tuk na vymaštění plechu
rajčata, kečup, salám, šunka, sýr, slanina... (na ozdobení)
Postup: Vše smícháme dohromady. Těsto vyválíme, aby vznikla placka (cca 5 - 10 mm). Ozdobíme a pečeme 20 - 25 min při 230°

Od: dara*
Datum: 21.01.11 11:20

doporucuju klasicke kynute testo,jako delas na kolace. Kdyz je velmi tenke chutna jako pizza v pizerii :)

Od: homina*
Datum: 21.01.11 11:35

Mě se osvědčilo uplně obyčejne, nekynute těsto.. Je to opravdu uplne jednoduche..Dáte do něj polohrubou mouku tak asi 200g(záleží jak silnou si jí chcete udelat), dvě žíce oleje, špetku soli, špetku oregana, vajíčko, a dolejete vodu podle potřeby aby bylo těsto takové lepivější... těsto rozňahňáte na plech s pečícím papírem(aby těsto nelepilo na ruce , můžete si pomoct namáčením rukou do vody)a dáte péct na 5minut, na 200stupnů. Pak na těsto pokládám náplň a dávám znovu do trouby ,jen na tak dlouhou dobu než se nápln zapeče.

Datum: 31.01.14 14:24

Jinak mohu doproučit trošku netradičně, pokud už nevíte co s nespotřebovaným pečivem (kromě žemlovky :)) recept na pizzu z rohlíků.

5 rohlíků
1 vejce
200 ml mléka
sůl,pepř

Uděláte z toho těstíčko, které rozetřete na plech na pečíčí papír, dáte na chvilku - cca deset minut zapéct do rozpálené trouby na 200°, pak vytáhnete a teprve začnete zdobit a dáte dopéct.

Dobrou chuť ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.