Co jednoduchého na oběd?

Od: Datum: 07.02.13 12:43 odpovědí: 18 změna: 10.02.13 17:32

Ahoj, Dobrý den

Poradtě mám uvařit (v pátek) na oběd.. Jsem s dcerou dopoledne sama doma je nachlazená.

Neví na co má chut..

Prosímm něco rychlýho at můžu do práce!*pivo*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.13 12:46

kolinka , spagety s omackou ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.02.13 12:46

palačinky, bramborák,nudle s mákem, či tvarohem , bramborová kaše - koupit sekanou , párek,

třeba by jí zachutnala hustá polévka - kulajda, bramboračka , gulášovka k ní stačí kousek chleba.

je spousta věcí co se dají rychle uvařit

Od: keliska001
Datum: 07.02.13 12:58

a co třeba takhle čensnečka? *palec*

Datum: 07.02.13 13:22

Jak já bych si dala buchtičky s krémem nebo žemlovku (manžel taky ale jako zákusek).

Datum: 07.02.13 13:27

je to fakt, žemlovku jsem dělala převčírem je rychlá a dobrá i studená

Od: axus®
Datum: 07.02.13 13:42

Jako predkrm bych volil trojhranek tvrdeho taveneho syra, jen tak samotny bez niceho,

dale pismenkovou polevku z pytliku,

jako hlavni chod ohrate taliany s plnotucnou hortici a chlebem, zapijet desitkou gambrinusem (v pripade deti je mozno zamenit za caj od rana)

a jako zakusek rohlik s medem.

Datum: 07.02.13 21:10

Tak třeba čínu, boloňské špagety, kuře na paprice, tvarohové knedlíky... =). To mám ráda a je to jednoduché. =)

Datum: 07.02.13 21:14

Ahoj. Pečené kuře s bram. kaší, nebo jen s bramborem..

Datum: 08.02.13 08:13

Velice rychlá je buď koprová omáčka s brambory a zakysanou smetanou. K ní uvařit vejce. Budu to dělat zítra.

Druhá varianta: buřtguláš. Taky rychlovka, cibulka, brambory, kus měkkého salámu, mletá paprika, kmín, špetka pepře a mírně zahustit moukou, nebo jíškou. Někdo přidává i trochu majoránky a stroužek česneku.

Nezamaže se moc nádobí, je to rychlé a chutná to. Jaga.

Od: aus
Datum: 08.02.13 10:55

to babajaga - mám na vás dotaz. Když dělám rajčatovku nebo koprovku použiji vývar z masa, které k omáčkám dávám. Jak to děláte ve vašem případě, když nedáváte maso, ale pouze vejce? Díky za odpověď

Datum: 08.02.13 11:19

Nemáme rádi koprovku s masem. Do studené osolené vody dám vařit na kostičky nakrájené brambory. Když jsou skoro měkké, přidám kopr, povařím. Pak kyselou smetanu a nakonec trochu mouky rozmíchané ve vodě a povařit. Vejce vařím zvlášť /někdo dělá tzv. ztracená vejce přímo do omáčky/. Dochutím solí, octem a cukrem.

Vývar nedávám, pokud by se Vám to zdálo málo "silné", můžete přidat kostku masoxu, bylo by to jako z vývaru. Ale já ho nedávám.

Stejně vařím i houby na kyselo: do vody brambory, hned k nim sušené houby, 2 bobkové listy, několik kuliček pepře a nového koření, sůl a vařit. Jinak stejně. Omáčka je od hub pěkně světlehnědá, masox lze také přidat podle uvážení.

Dobrou chuť - Jaga.

Od: aus
Datum: 08.02.13 15:50

Takhle podobně vařím koprovou polévku, ke koprové omáčce dávám knedlíky + maso + vejce natvrdo a dělám ji tak, že do vývaru dám ochucený/kyselý/ kopr a zahustím smetanou, ve které rozkvrdlám hl. mouku. Je vidět, že to máme každá "nacvičené" jinak, ale hlavně, že nám to chutná. Díky za odezvu

Od: asiasi*
Datum: 08.02.13 09:00

Brokolice s těstovinami - podusit brokolici na cibulce, přidat tavený sýr a smetanu /nejlépe šlehačku/, pro chuť kousek masoxu. Jako příloha těstoviny. Také to netrvá dlouho.

Kuřecí nudličky s těstovinami - nakrájená kuřecí prsa orestovat na omastku, když jsou bílá přidat trochu kečupu a smetanu - v množství kolik chceme "omáčky" a ochutit. Jako příloha těstoviny. Je to velmi brzo hotové.

Datum: 08.02.13 10:14

Pokud je dcera nachlazená, není jí dobře, tak bych volila něco jednoduchého,lehkého a hlavně to, na co má ona chuť.

Děti mají rády většinou palačinky a lívance,nebo bych uvařila bramborovou kaši,a k tomu kuřecí kousky (něco jako v KFC - to mají děti rády) - jen aby to nebylo mastné.

Dobré jsou také zeleninové omelety.

Od: seherezada68
Datum: 10.02.13 17:32

Super díky váš tip nej!

Od: bmbx®
Datum: 08.02.13 11:34

Halušky se zelím nebo bryndzou. Kdo nemá rád bryndzu tak nastrouhat uzený sýr. Je to jednoduché a rychlé, z vlastní zkušenosti vím že to dětem chutná, přímo se po tom mohou umlátit, i ty které to jedí prvně :D

Datum: 08.02.13 11:37

Já dnes budu mít na oběd nudle s ořechy. Nebudu je mlít, jen je v igelitovém sáčku potluču válečkem na nudle. Máslo, cukr a čaj s citronem.;)

Datum: 08.02.13 12:31

Jako starý pardál jsem si včera večer dělal moji oblíbenou mlíkovku s rýži, či jak se tomu říká,prostě řídká mléková rýže, v mléce delší dobu ještě povařená, pak máslo a něco sladkého. Já jsem si tam pro změnu včera drcnul trochu nutely, jo, jo, . To miluju.Musel jsem se hodně přemlouvat, abych nechal našemu celobílému kocourovi. Ženským jsem pochopitelně taky nechal...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.