Nechci a nepotřebuji sex

Od: Datum: 05.04.13 13:21 odpovědí: 33 změna: 08.04.13 15:57

Dobrý den. Sex by pro mě od prvního styku nic moc, prostě jen taková povinnost, že to musí být. Ale zvlášť mi to nevadilo. S předchozími partnery jsem orgasmu nikdy nedosáhla, takže o ničem. Se současným partnerem tohoto dosahuji pouze při orálním sexu, jinak také ne. Ovšem poslední rok mě sex velmi bolí, dá se říci, že úplně pokaždé, údajně kvůli zánětům, apod. - doktor se mnou konzultoval laparoskopii kvůli podezření na srůsty a endometriózu. A protože mě sex pokaždé bolel, začala jsem se mu vyhýbat do té míry, že máme s přítelem sex jednou za dva měsíce. On se drží, sice mu to chybí, ale snaží se moje problémy chápat.

Poslední půlrok se vyhýbám sexu, jak jen je to možné, a když se přítel trošku začne snažit, zpanikařím, ztuhnu a je z 90% konec. Protože vím, že to bude bolet (mnohokrát jsem to zkoušela stylem "dneska to bude určitě v pohodě"). Na sex nemám ani náladu, a ani mi nechybí. Lékař říkal, že odmítání sexu je zcela normální reakce na tu dlouhodobou bolest. To je určitě pravda... jenže co s tím? Přítele moc miluji, plánujeme budoucnost a bez sexu to prostě nejde. Jenže když se máme vidět, moc se na něj těším a zároveň se bojím, protože vím, že asi bude "muset" být sex. Je z toho velmi nepříjemná a bolestivá povinnost.

Poradí mi někdo, co s tím? Jsem z toho docela zoufalá, motám se v kruhu a houby z toho.

Jen podotknu, že tu jsem registrovaná, ale za tento problém se vcelku stydím, tak prosím respektujte anonymitu mého dotazu. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 05.04.13 13:44
avatar

Dobrý den.Vypadá to,že že Jste buď to částečně frigidní,nebo Jste doposud neměla partnera,který by to s Vámi uměl,a další varianta může být ta,že Vy sama neznáte vaše tělo,neumíte s ním v podstatě spolupracovat,jste s ním v nesouladu,a když ho neznáte Vy sama,jak ho mají znát druzí,že?*nevi*Váš gynekolog s Vámi konzultoval...A jak to dopadlo?Měla by Jste se asi podrobit chirurgickému zákroku,stejně se mu nevyhnete!Pak nastane samozřejmě nutná rekovalescence,a po ní by mělo být po problému...Vaše zdraví bude jistě v pořádku.Nebojte se,zvládly to jiné,zvládnete to také!Také se může stát,že Vám partner co nevidět odejde za tou,se kterou se bude moci milovat třeba 3x denně,to by Jste asi nechtěla,že?!Hodně štěstí!

Ohodnoceno: 4x
 
Od: nosex
Datum: 05.04.13 14:03

Děkuji Vám za odpověď, on ten sex i napoprvé byl velmi bolestivý, ale čekala jsem, že to časem přejde, Místo toho to bolelo pokaždé téměř celý první rok. Sama své tělo znám a s masturbací problém nemám, orální sex a jiné všemožné je super, ale klasický "zásun" prostě hrůza.

On mi foktor řekl, že bych měla jít na laparoskopii, že se v budoucnu dohodneme, ať si to pořádně promyslím. kamarádka na ní byla, druhý den šla domů a za dva pracovní dny do práce, byla to jakási tzv. jednodenní chirurgie. Aby přítel odešel, to určitě nechci...

Od: cobrak*
Datum: 05.04.13 13:45

Píšete, že se těšíte, ale zároveň bojíte. To je podle mě jeden z klíčových problémů, protože nejste naladěna na správnou notu, jelikož už předem víte, že Vás to bude bolet. Já bych Vám poradil, abyste se poradila s gynekologem, aby Vám udělal nějaké důsledné vyšetření a diagnostikoval Vám Váš problém, kvůli kterému se trápíte. Píšete totiž, že s Vámi konzultoval laparoskopii, ale už nepíšete výsledek. Z toho soudím, že jste ji nepodstoupila. Radím Vám, poradit se tedy s lékařem a nechat se vyšetřit. Pokud je Váš lékař Vám nevyhovující, máte právo ho změnit. P.S.: Važte si Vašeho přítele za to, že Vás respektuje, protože hodně jiných už by zmizelo. A ještě něco, nejste rozhodně sama, koho tento problém trápí, žen s podobnými problémy jsem v nemocnicích potkal desítky ;) Hodně štěstí a hlavu vzhůru!

doplněno 05.04.13 13:47:

Ještě doplním, že se stávají případy, kdy má muž abnormálně velký penis a právě ten při pronikání způsobuje bolest.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: nosex
Datum: 05.04.13 14:05

I Vám děkuji. Důkladné vyšetření proběhlo, měla jsem dost zánětů, jenže doktor povídal, že ty srůsty, ktré tam zřejmě jsou a při sexu se napínají a trhají, on neuvidí, bohužel. Lékař je velmi dobrý, u nás jeden z nejvyhledávanějších.

Je ale pravda, že přítel je vybavenější, což v tomto případě spíš proklínám, než abych to uvítala. Potěšil jste mě, že nejsem nijak zvláštní případ.

Datum: 05.04.13 13:47
avatar
Ja bych rekla, jedine byt naprosto uprimna k partnerovi a delat jen to, co je prijemne pro oba.. Nemela byste se bat pristiho setkani a mit obavy z toho, ze "zase bude sex" a pritel by ho po Vas nemel chtit.. alespon ne pohlavni styk, dokud nebudete sama chtit..
Asi nebylo dobre, ze jste svolovala k sexu, abyste partnerovi vyhovela, protoze ted z toho muzete mit treba uz jen blok v hlave, pokud uz se fyzicky podarilo vse vylecit.. Jedine co si myslim, ze se da poradit je, obratit se na odbornika.. Jak pres telo, tak pres hlavu (gynekolog, sexuolog, psycholog).
doplněno 05.04.13 14:32: Ja bych rekla, ze dneska uz to tak neni, ze by byl clovek za divneho, kdyz jde k psychologovi.. Navic jde o Vase zdravi, tak bych se na lidi v okoli vykaslala.. Opravdu si myslim, ze byste nemeli praktikovat pohlavni styk dokud nebudete chtit.. Taky co byste z toho mela, kdyz Vas to boli.. Pritele muzete uspokojit i jinak. Pokud budete delat jen to co je prijemne obema, casem Vas urcite prestane bolet bricho jen z toho, ze si jdete k priteli lehnout.. Vkladala bych nadeji do te laparoskopie. Chce to vylecit telo i "hlavu"..
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nosex
Datum: 05.04.13 14:07

Děkuji, ani jsem nečekala, že mi tolik lidí odpoví. Přítel o mých problémech ví, i o strachu, když za ním jedu. Nenaléhá, ale říká, že mu to samozřejmě chybí. Gynekologa mám dobrého, ale k psychologovi se bojím - víte jak, dneska jete za psychologem a hned jste za divného...

Od: nosex
Datum: 05.04.13 21:37

Presne, jak pisete... telo i hlavu. A co byla na te laparoskopii ta kamarádka, už se jí tolik neděsím. Hlavně mi šlo očas, potřebuji vydělávat a nemůžu si dovolit být týden doma...

Od: ladaadal*
Datum: 05.04.13 13:48

Nepíšeš, jestli tu bolestivost doktor vyřešil nebo ne. Pokud ano a jde o psychický blok, možná by stálo za to, konzultovat s psychoterapeutem nebo psychologem. Pokud bolestivost přetrvává, asi s tím moc nenaděláš, když nepomohl ani doktor. Taky záleží na tom, jestli ti sex nic neříká jako takový, nebo jde-li pouze o samotný pohlavní styk a s ostatními praktikami problém nemáš. Myslím tím třeba orální uspokojení. Pak by se to postupem času mohlo zlepšovat zvlášť s pomocí odborníka přes psychiku. Je fajn, že máš chápajícího přítele. Mohl by ti v tom hodně pomoci.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: nosex
Datum: 05.04.13 14:10

Moc děkuji. Doktor vyřešil dlouhodobé problémy se záněty, výtoky apod., ale řekl, že bolest nejspíš způsobují srůsty, které se vidí pouze na laparoskopii a musí se odstranit. S tím on prý nic nezmůže - ale jinak mi hodně pomohl, to je pravda. Myslíte, že může být bolest i psychická? je totiž fakt, že když jdu po sprše do postele za přítelem, cítím, jak mě začíná bolet břicho.. už jen z pocitu, že by mohlo "něco" být. Přítel je zatím super, ale nejde to takhle dělat věčně. Orální sex a jiné mazlení není problém, mě vadí samotný styk.

Od: ladaadal*
Datum: 05.04.13 16:38

Určitě to může být i o psychice, zvlášť, když ten pocit vnímáš již při pomyšlení blížícího se aktu. A zdá se, že jiné formy sexu ti naopak cizí nejsou. Opravdu by to chtělo jednak odborníka přes myšlení a taky něco s těmi srůsty. Když to je vidět jen na laparoskopii, tak proč ti ji nedoporučil jako možnou léčbu? Třeba by se větší část vyřešila tím. Nestálo by za to, konzultovat ještě s jiným gynekologem? Manželka mívala dost problémy po prvním porodu, taky to byl dost záhul, ale po změně gynekologa se to vyřešilo během dvou měsíců jednou pro vždy.Proto malinko vím, o co asi kráčí a je dobře, že máš takového přítele.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nosex
Datum: 05.04.13 21:41

Pocit blížícího se aktu je fakt hrůza... doktor laparoskopii doporučil, ale musím se rozhodnout sama. A s jiným gynekologem zkušenosti nemám, u nás není moc z čeho vybírat. Měla jsem paní, ta byla příšerná, a práve nynější pán je super, sjíždějí se k němu ženské ze širokého okolí. A moc mi pomohl, co se zánětů týče... příteli je super, to se musí nechat. Ale jak říkám, nejde to věčně.

Datum: 07.04.13 17:22

Tak psychika urcite zhorsuje a muze pusobit vetsi bolesti.Ale budete muset resit asi ty srusty a pak se teprve hojit psychicky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.13 13:48

Navrhoval bych sednout si s přítelem a otevřeně to probrat. Pakliže vám na sobě vzájemně záleží, jistě Vás nebude chtít trápit bolestí. Vždyť existuje celá řada možností, jak udělat příteli i sobě "dobře" - technikami začínaje a pomůckami konče. Jistě, není to sulož jako taková, ale jak se říká, láska hory přenáší. A Vy musíte uhánět lékaře, třeba Vám pomohou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nosex
Datum: 05.04.13 14:12

I Vám děkuji za odpověď. S přítelem jsme to probírali mockrát, vlastně se mu omlouvám a vysvětluji pokaždé, když ho odmítám. Nechce mě trápit, sám říká, že si prostě zvykl, že sex je málokdy. Jenže je to zdravý mladý chlap, jak dlouho mu to vydrží? To nikdo neví, a já tak mám další blok z toho, že mě opustí, protože jsem frigidka. Opravdu to vidím na tu laparoskopii, jinak to asi nepůjde.

Datum: 06.04.13 10:30

to je ten nejvetsi kec, co sem slysel, Vztah bez sexu NIKDY nebude v pohode a pokud je jakykoliv problem se sexem, tak vztah je odsouzenej k zaniku. A i kdyz laska hory prenasi, tak tohle opravdu neprenese...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.13 13:54
avatar

psychoterapeut.kvalitne.cz - to je kontakt na psychoterapeutku, která se mimo jiné podobnými problémy zabývá. Zkuste to řešit s ní. Pokud jste z opačného konce republiky, že nebudete moct přijet, tak vám aspoň třeba něco poradí nebo někoho doporučí. Třeba to bude přínosnější, než naše amatérské rady. (Ten kontakt bych možná raději napsal do vnitřní pošty, ale s ohledem na anonymitu asi nelze jinak).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nosex
Datum: 05.04.13 14:15

Děkuji za odkaz, je to docela blízko. Určitě se s paní zkontaktuji.

Datum: 05.04.13 14:45
avatar

Zdravím, určitě máte nějaké objektivní, fyzické problémy (srůsty), ale jsem přesvědčená, že z velké části jsou Vaše problémy psychické (psychosomatické). Nebojte se psychologa, není pravda, že když půjdete k psychologovi, že budete "divná"... Když si zlomíte nohu, také nejste divná, když jdete na chirurgii, že? :) Mnoho lidí, má pořád vůči psychologům předsudky, ale je to opravdu zbytečné, a hlavně je to škoda, protože dobrý psycholog může opravdu pomoci - a to srovnatelně s chirurgem...

To, že Vás bolí břicho, když Vás čekají "přijiemné chvíle" s přítelem, svědčí o jakémsi "bloku" ve Vaší hlavě... I mě napadlo, zda jste nebyla v dětstvi či mládí znásilněná...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nosex
Datum: 05.04.13 14:58

Děkuji Vám za odpověď. I já věřím tomu, že je to i v hlavě... jenže jak to dostat ven? S tím přirovnáním k chirurgii jste mě dostala*haha*... a žádné znásilnění, nic takového. Jen ten první sex byl takový trochu z donucení, rodiče od bývalého byli pryč, a že je dobrá příležitost, která se nemusí opakovat, a podobně. Tak jsem prostě ustoupila, že tedy ano, a udělala jsem chybu.

Od: pepr®
Datum: 05.04.13 18:04
avatar

To, že je třeba chirurg i pycholog už napsali předemnou.

Ale není mi jasné, proč už jste dávno nepodstoupila tu laparoskopii, když by vám to mělo pomoct? A navíc to (podke zkušenosti kamarádky) nevypadá na složitou operaci.

doplněno 05.04.13 18:13:

Pardon...chirurg i psycholog... To co jsem napsal prve, už máte :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nosex
Datum: 05.04.13 21:43

Děkuji i Vám. Na laparoskopii jsem zatím nešla proto, že se jednoduše operace bojím a také si nemohu dovolit zůstat doma z práce. Pokud by ale šel ten jednodenní zákrok, tak by to bylo prima. Složitá operace to určitě není - pokud se však nevyskytnou komplikace. Nedávno byla přítelova máma na sterilizaci ze zdravotních důvodů a našli jí také srůsty plus křečové žíly v břichu...

Datum: 08.04.13 00:38

Nosex,kazdy se boji,ale je fakt,ze jsou ruzne druhy strachu.jenomze zvazte rozumne,ze takhle to dal nejde.Znicite si psychiku a zustanou vam psychicke nasledky.ty se tezko vraci nazpet,to snad ani nejde.Je to zbytecne.zatnete zuby a zacnete jednat.Byla jsem na zenske plastice vnitrku,za 3 dny jsem byla doma a v pohode,jen jsem nesmela po nejaky cas zvedat nic tezkeho.byla jsem i na laparoskopii vajecniku a mela srusty v brise,ze si me chteli nechat ve spitale misto 1 dnu,dva.Dyl jsem tam nebyla,sla jsem uz prvni den,rozhodla jsem se sama.zadne bolesti jsem nepocitovala.Bojite se narkozy?Nebo samotne operace?Uvedomte si,ze tyto operace delaji lekari denne a je to pro ne zalezitost jako kdyz jdete k zubari.co maji rikat lidi,kdyz jdou na operaci se srdcem nebo z hlavou.Ono jim treba jineho nezbyva a na konec to dobre dopadne.A vy ,uz se prestante trapit a myslete i na partnera.jiste vam bude oporou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.04.13 18:16
avatar

Existuje gynekolog, sexuolog, řešte to ať za čas nelitujete promarněných dní. Přítel to dnes sice respektuje ale co bude zítra?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nosex
Datum: 05.04.13 21:44

Také Vám děkuji, promarněných dní lituji už teď... takže se budu snažit.

Datum: 06.04.13 10:36

z toho co sem tady cetl bych rekl, ze na 99% je ten nejvetsi problem v hlave. Psychika vs zdravi je totiz propojena s telem vice, nez si lide uvedomuji, co se tyce sexu je to snad jeste vice. Ja bych na tvem miste urcite vyhledal pomoc psychologa.

Chci se zeptat, je to vas prvni pritel? Mela ste vice sexualnich partneru a vzdy ste mela bolest pri sexu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 06.04.13 11:42

"S předchozími partnery jsem orgasmu nikdy nedosáhla, takže o ničem."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 07.04.13 12:53

když budete souložit cca 1x za dva měsíce , tak se nemůže zmenit vůbec nic .buď se překonáte a budete ho provozovat 3x týdně , nebo brzo přijdete o manžela

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nosex
Datum: 07.04.13 17:16

Děkuji. Nejedná se o manžela... a zkuste si představit, že Vás každý sex bolí. Každý, úplně každý. Dokážete to s nadšením provozovat 3x týdně?

Datum: 07.04.13 17:45
avatar

To určitě ne. Nechal bych to v rovině laskání až po únosnou mez. Příteli bych pomohl /nám chlapům stačí málo/ a na tu laparoskopii bych určitě šel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 08.04.13 00:42

nosex,ale ten muzsky jednoho dne, toho bude mit vazne dost a prestane byt tolerantni.Vite ono casem vsechno ochladne a kdyzpak jeste navic neco skripe,nebude to mit dlouhe trvani.Berte to jako dobrou radu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nosex
Datum: 08.04.13 15:57

Děkuji, to nepochybně věřím, že pořád to takhle nejde. Jen jsem chtěla poukázat na svůj úhel pohledu, že nelze často a ndšeně dělat něco, co Vás bolí a z čeho tím pádem ani nic nemáte...

Datum: 08.04.13 11:41
avatar

zdravím,nepročítala jsem všechny odpovědi a třeba někdo poradil stejně jako já. je mnoho podob sexu a nemusí vždy každý končit pohlavním stykem, dalo by se to řešit vzájemným laskáním tedy orálním sexem . buď vzájemě nebo jen vy jemu. hlavní věc je ta že se máte s přítelem rádi, chápe vaše problémy a to věste že není pravidlo,

chce to jen čas, nebraňte se ničemu co vám lékař doporučí za léčbu. dřžím vám palce určitě budete brzy v pořádku.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nosex
Datum: 08.04.13 15:56

Děkuji, Kyticka777, jste milá:) Také sice nevěřím tomu, že by přítel dlouho vydržel bez sexu, ale někdy se to dá "nahradit"..

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.