Extrémně mastná pleť

Od: Datum: 11.05.13 19:33 odpovědí: 4 změna: 13.05.13 08:08

Dobrý večer. Dřív jsem trpěl na akné, nyní už mám cca půl roku klid...zlepšení tak o 85%. Ale neustále se mi extrémně mastí pleť. Nepoužívám žádné agresivní prostředky plné alkoholu. Prostě si umyji obličej, a do půl hodiny se lesknu. Myl jsem si obličej asi v 5 hodin. Od té doby jsem nevykonal žádnou aktivitu, jen v klidu ležím, protože jsem nemocný. A teď když přiložím ruku jen k tváři, tak se lepí. Kosmetika tomuhle nepomůže. Nemáte prosím někdo nějakou radu? Fakt mě to trápí, teď až budou ty vedra si fakt užiju...jak politý olejem. Mimochodem, bude mi za měsíc teprv 20.
Předem díky!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cedita*
Datum: 11.05.13 19:56

Ahoj, Clean&Clear má vodu, která by tě měla zbavit lesku,ale zároveň pleť nevysušit. Je na ní napsáno zmatňující voda,tak ji prubni a uvidíš. Obličej si myješ jen vodou nebo používáš nějaký speciální mycí gel určený na obličej? Dále je taky hodně dobrá pleť. voda od Biodermy (jen lékárna) - Sebium - taková bledě modrá.

Přeju co nejméně lesku, pokud možno žádný a brzké uzdravení!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.13 00:06
avatar

Kůží se vylučují látky, kterých je v těle přebytek a tělo je nedokáže vyloučit jinak. Zjednodušeně řečeno - moc bílkovin, tuků, cukrů a zároveň nedostatek hořčíku, zinku, vitamínu B, pravděpodobně zároveň taky oslabené ledviny -> vylučování kůží. V době nemoci je něco takového normální, z těla se vylučují škodliviny ve větší míře. Mimo období nemoci je toto časté spíš u lidí s nadváhou nebo nějakou hormonální nerovnováhou. Na to, jak se mastí pleť mají minimální vliv vnější látky, záleží na vnitřním stavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.05.13 11:00
avatar

Dermacol má takovou bázi - mat control, která pleť po vyčištění zmatní a neleskne se, a kdyžtak po delší době.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarous1
Datum: 13.05.13 08:08

Toto není úplně příjemné, ale buď rád, že už nemáš akné, řekl bych, že i ta mastná pleť se časem zlepší. Ber to tak, že údajně mastná pleť pomaleji stárne. Nebudeš mít brzo vrásky, jako někdo, kdo má pleť suchou. Je třeba si na tom najít alespoň něco pozitivního. Sám mám velice bohaté zkušenosti, akné a mastná pleť jdou životem spolu, bohužel. Akné mi začalo někdy okolo 16 roku, dnes mi bude skoro 40 a občas nějaký pupínek se ještě udělá, teď už je to jen pupínek, dřív to bylo horší. Hlavní a zdaleka určující roli hraje genetika (geny) a hormony. Jakékoli úpravy stravy, vitamínové doplňky, zdravý životní styl - sport, sluníčko apod. mají na akné a mastnou pleť vliv pouze velice malý. Naopak např. sport způsobí zvýšenou tvorbu mazu a potu. V dnešní době je přehršel kosmetických, léčebných a jiných přípravků. Před 20 lety to bylo peklo a lékař mi předepsal pouze mast framykoin. To bylo žůžo - v pubertě, lovit holky mastný jak špekáček

Abych to shrnul pouze můj osobní poznatek mám takový, že čím méně se pleti do života čímkoli zasahuje tím méně se mastí. Platí to doslovně. To znamená, že jakékoli mytí, sport (pot), nemoc to zhoršuje. Neříkám, aby to někdo dělal doslovně, nejsem čuně a sport je fajn. Vypadá to třeba tak, ráno se umít (STUDENOU vodou), večer pleť omýt (k tomu určenou) pleťovou vodou - přípravků je hafo. Přes den jen případně osušovat ubrousky, kapesníky. HOLENÍ NA SUCHO - STROJKEM. Potravinové (vitamínové) doplňky jde zkusit - výsledek nejistý. Vůbec nejhorší je mýdlo, sprchový gel, agresivní pleťové vody (s alkoholem) a holení na mokro + případně voda po holení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.