Vymlouvá se - je to kamarádka?

Od: Datum: 14.03.13 13:03 odpovědí: 14 změna: 28.03.13 15:49

Zdravím všechny.Ve škole mám nejlepší kamarádku.Tedy pochybuji o tom,že je to nejlepší kamarádka.Tak trochu jí tu popíši.Je občas fajn,ale chtěla bych vám sem vypsat spíše to co mi na ní vadí.Ano,vím,že každý má chyby,ale jen sami čtěte:Když se jí několik dní za sebou ptám jestli nepůjde ven,většinou řekne,že musí pomáhat mamce (v bytě 1+1 kde mají pořád naklizeno)takže mi to už příjde dost ohrané jako výmluva.Chci říci,že bych od ní radši slyšela,že se jí třeba nechce.Jen at mi nelže.Je taková slušná a se známkami průměrná a dost lidí jí ke všemu možnému využívá.Např.:chtěj po ní aby s němi na někoho čekala a když to chce náhodou ona po nich,teměř každý se na ní vybodne atd. je toho hodně.Když se jí to snažím říci tak mě odbije a řekne,že je to její věc.Když měla narozky jak idiot jsem nám dělala asi 100 společných fotek abych pak mohla vybrat tu nejhezčí,upravit jí,vyvolat,zarámovat a dát jí své kamarádce k narozeninám a k tomu ještě několik drobností jako je:prstýnek,který si moc přála,čokoládu atd.Když jsem pak asi za měsíc měla svátek...říkala jak už ví co mi koupí a že se mi to bude určitě líbit...nastal den mého svátku...nic,jakobych svátek neměla ani mi nepopřála...pak mi ve třídě přáli jiní kamarádi a ona jen tak řekla:joo vše nej...ani mi nepodala ruku což většinou preferuji,ikdyž se to někomu může zdát absurdní,ale je to slušnost a důkaz,že dotyčnému na tobě záleží.Vlastně mi vůbec nevadilo,že mi nedala dárek-od toho přátelé nemám.Jen mě fakt hodně mrzelo,že mi popřála jak kdyby si dělala srandu.Často davá přednost jiným kamarádům předemnou což je mi taky celkem líto.Úplně na mě kašle a občas je dost sobecká a myslí jen na sebe.Pořád jen-já,já,já..to chci já,dej to mě atd.Já většinou ustoupím.Nesčetněkrát mě už zklamala.Vím,že jí neznáte,ale co si o tom myslíte z tohoto článku?Je to opravdová (nejlepší) kamarádka?Upřímě se těším až půjdu na střední a najdu si opravdové přátelé.Zatím jsem v 8.třídě a je mi 14 let...vím,že mám taky chyby jako každý,ale taky si je uvědomuji...jen mám pocit že ani z 0,000001% nezapadá má kamarádka do ideálu nejlepší kamarádky(vím,že ideál neexistuje,ale je ona kamarádka?)...předem všem děkuji za rady a odpovědi...budu ráda za každou odpověd a názor


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.03.13 13:09
avatar

Ptáš se nás, já se zeptám tebe:

Považuješ za opravdového kamaráda (o slovu "nejlepší" se vůbec nebudeme bavit, že), někoho, kdo tě nesčetněkrát zklamal a kašle na tebe?

Až na toto upřímně odpovíš, budeš mít jasno.

doplněno 14.03.13 16:09:

Rádo se stalo;)

Netrap se s člověkem, který tě využívá a tváří se, že je kamarád. Uričtě ještě potkáš tu "pravou" kamarádku:)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.03.13 13:11
avatar

Ahoj, nějak jsem nepochopila, proč ji považuješ za nejlepší kamarádku? Jediné pozitivní, co jsi o ní napsala, je "občas je fajn"... To mě na označení "nejlepší kamarádka" přijde hrozně málo...

Vadí Ti na ní hodně věcí i na to, aby byla kamarádkou, natož "nejlepší kamarádkou"...

Prostě je to jen, podle toho co píšeš, jen spolužačka...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.03.13 13:17

Dle mého názoru to nejlepší kamarádka rozhodně není. Já bych ji ani nepovažovala za kamarádku, nýbrž bych ji brala jen jako spolužačku.

Opravdové přátelství vypadá úplně jinak.

Z vlastních zkušeností můžu napsat, že na základní škole jsem nejlepší kamarádku neměla, poznala jsem ji až později. Celkově druhý stupeň základní školy jsem tak přežívala a těšila se na střední, že tam snad bude líp a taky že bylo. Avšak kamarádka nebyla ani ze střední, našla jsem si ji mimo školu, ale na střední byl lepší kolektiv lidí než na základce.

Doufám, že brzy poznáš opravdové přátelství. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.03.13 13:20
avatar

Ahoj Wali. Myslím si, že takto se opravdová kamarádka chovat nemá. Nenech se využívat, zasloužíš si určitě lepší. Jen nelituj ničeho, co jsi pro kamarádku udělala Ty a nevyčítej to. Ber to jako ponaučení a zkušenost do dalších kamarádských vztahů. Pouč se z toho a vybírej si kamarády takové, kteří si tě budou vážit, budou mít na Tebe čas a nebudou Tě jen využívat. Dobrá kamarádka by měla umět podpořit, pomoci, udělat si čas, když jí potřebuješ, měla by zde pro Tebe zkrátka být a oplácet dobré skutky také jen dobrou mincí. Pokud Tě tato kamarádka přehlíží, nevnucuj se jí. Není to ta opravdová. Přeji Ti, abys alespoň jednoho takového přítele v životě potkala...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cobrak*
Datum: 14.03.13 13:22

Ahoj. Kdyby byla kamarádka, tak se chová naprosto jinak. Asi ses jí dřív hodila, tak Tě využívala, ale teď už z Tebe vyždímala všechno, co mohla, a tak se k Tobě otočila zády. Asi tím chce upoutat nějakého kluka, co já vím. Ale rozhodně bych jí jako kamarádku nebral a v žádném případě bych se s ní ani moc nebavil. Najdi si nějakou opravdovou kamarádku, tohle je je "polokamarádka." Umí jen brát, ale dávat ne. Je to podle mě pijavice a s takovou se nebav. Nedolejzej za ní, je to pod Tvou úroveň. Opravdu, přeruš s ní kontakty, je to bláznivá holka, která ani neví, co chce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: walina*
Datum: 14.03.13 16:01

Asi,spíše určitě máte všichni pravdu...vždy jsem chtěla mít dokonalou nejlepší kamarádku a asi proto jsem se snažila přesvědčit sama sebe,že je to právě tahle,ale vlastně není...moc jste mi pomohli...všem vám děkuji za rady a odpovědi...

Datum: 15.03.13 21:00
avatar

A nedělej si moc velké iluze, že na střední škole najdeš tu pravou a nejlepší kamarádku. Buď přátelská, ale ostražitá. Nauč se rozeznávat znaky toho, že tě někdo jenom využívá, a nedávej takové "kamarádce" celé svoje srdce na dlani. Přeju ti, abys měla opravdové štěstí na upřímnou a laskavou kamarádku, která se stane přítelkyní na celý život, ale buď taky připravená na to, že takovou nepotkáš, a že to není žádná tragédie. Stačí, když na své životní cestě potkáš aspoň slušné lidi.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: anonym*
Datum: 15.03.13 20:26

Hele, já jsem taky v 8.třídě:/ Sice takové problémy nemám, ale štve mě, že se v naší třídě kouká na peníze.
Jsou tam 2 holky co se chovají jako fifleny,všechno mají a chlubí se tím. Už se těšim taky na střední:/
Ta třída není moje třída, kterou jsem si představovala. Akorát nadávky, značkový věci.. A když něco máš tak to je jéé dej mi..:/
Jinak, na tu kamarádku bych se vybodla:) Tohle není nejlepší kamarádka a bylo by dobrý si promluvit. Nedělej ze sebe koberec, nedej se pošlapat. Občas se někdy musí ustoupit, ale v tomto bych ti doporučovala to vyřešit:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.13 08:39
avatar

Nejlepší kamarádka to není. Možná to není ani kamarádka. Spíš jen Tvoje spolužačka. Nejlepší kamarádka by na Tebe nekašlala, určitě třeba o tom svátku by se zaručeně zachovala jinak, chtěla by Ti udělat radost.

Víš, nejlepší kamarádka není ta, kterou se vybereš a řekneš si - tohle bude ta nejlepší! Cesta k nejlepší kamarádce je dlouhá a vyvíjí se. Z kamarádky se postupně stává opravdová přítelkyně, máte shodné názory, rozumíte si, doplňujete se. V 8. třídě máš ještě čas, tu nejlepší kamarádku si "vypěstuješ" klidně třeba v 18, nebo ještě později. Je to člověk, na kterého se můžeš s čímkoli obrátit, vždycky se Ti snaží pomoci. Ale zároveň Ti nepodlézá, dokáže Ti říct do očí, co se mu třeba nelíbí a co bys neměla dělat. Takového člověka si vážím, ale jak říkám, nejlepší přítelkyně se nevytvoří přes noc.

S touhle dívkou se klidně ve škole bav a chovej se k ní jako k ostatním spolužačkám, ale už ji nelákej ven, necho´d za ní a pomalu se dívej po ostatních a uvažuj, se kterou by sis mohla rozumět víc. A uvidíš, že si ji časem najdeš. Třeba ne na ZŠ, ale až na střední.

Já mám dvě, Alču z pedáku / už 40 let/ a Haničku ze základky / už 50 let/. I když nežijeme právě blízko, na stálé zprávy i občasnou návštěvu se najde čas pokaždé. Nechtěla bych je ztratit a myslím si, že o ně nikdy nepřijdu. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: walina*
Datum: 16.03.13 12:35

Já vám všem moc děkuji za rady a odpovědi...už jsem přesvědčená,že to opravdu není kamarádka...ještě bych chtěla dodat:ve třídě máme 2holky,které jsou tam nejoblíbenější...nic proti nim nemám...ale jsou tak falešný a vždy si vyberou toho "kdo má víc" což mi připadne dost hnusné...z toho také vyplývá,že lidi nejsou jen přátelští což ví dnes už každý,ale musíme si říct:někdo musí být zlý,falešný,pohrdavý atd. aby jsme ty praví přátelé mohli ocenit a vážit si jich... anonym:jo to znám...jak se každý snaží být lepší než ti ostatní a ti ostatní pak dávají přednost těm lepším(těm co mají značkovější oblečení),ale doopravdy lepší nejsou...pamatuji si když jsem ve 4.třídě neměla email a ty holky na mě úplně zírali a smáli se mi a říkali něco ve smyslu jak jsem nemožná což není to nejpříjemnější...no jo...pokud tedy máte opravdového přítele...nebojte se ho ocenit...ještě jednou vám všem děkuji

Datum: 16.03.13 16:17
avatar

Nesouvisí to až tak s tou Tvou otázkou na nejlepší kamarádku, ale napíšu Ti něco o tom oblečení. Nikdy jsem nic extra neměla, ale chodila jsem oblečená čistě, měla jsem i pěkné šaty, boty, kabelky.

Ale: zhruba v těch 17 letech jsem taky byla pořádná rebelka. V Praze v domě U Hybernů se konala ohromná výstava k nějakému výročí KSČ a všechny školy ji musely zhlédnout. Jelo tedy i naše gymnásium. Profesorstvo nám nakázalo, že na podobnou nevídanou akci bychom měli být obzvlášť svátečně ustrojeni.

To bylo něco na mě. Chudince mamince jsem napovídala, že jedeme na výlet k velkému rybníku, kde bude probíhat exkurze zaměřená na chov sladkovodních ryb. Tak mě nijak nepodezřívala, když jsem ráno natáhla ošoupané džíny, pruhované námořnické vytahané triko a žluté gumové žabky. /to víte, ta voda u rybníka...:D/ Podotýkám, že se tehdy psal rok 1972 a podobně ustrojený člověk byl krajně podezřelý.

Hlavní skupina nastupovala do vlaku ve městě. My z vesnic jsme přistupovali na zastávkách směrem ku Praze. Pro zajímavost: do třídy se mnou chodila dcerka místního zubaře, lékárníka, advokáta, váženého obvodního lékaře, ředitele velikého podniku, či syn veterináře, syn VŠ profesora. . A tak to ve vlaku vypadalo jako na rozkvetlé louce, jedna studentka předháněla druhou v nápaditosti svých modelů. Chlapci se potili v kravatách, které jim zbyly z tanečních.

Vlak přijížděl k zastávce a třídní profesor stál u okna, aby spočítal, zda nastupují všechny jeho "ovečky". Najednou prý zaúpěl: J...á má ŽABKY! a svezl se zoufale na sedadlo.

Po Praze jsem musela chodit za výpravou, abych jim nedělala ostudu. Výstavu k výročí KSČ jsem tedy navštívila, nechtěli mě nechat venku. Ale stejně si z ní nic nepamatuji.

Ale potrestala jsem se sama. Chodila jsem za naší skupinou jako vyvrhel a spolužačky se ke mně moc nehlásily. Bály se profesora, aby u něho neupadly v nemilost.

A tak jsem zjistila, že: ...je to pravda odvěká, že šaty dělaj člověka...Navíc, když se pak mamka někde dozvěděla, že jsme byli v Praze, pořádně si mě za tu mou ústroj podala. Dodneška mě brní hlava.:D

Od té doby jsem si už nikdy podobný výstřelek nedovolila. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lentilkao*
Datum: 18.03.13 14:14

Nejlepší přítel pro Tebe udělá maximum a nikdy Ti to nevyčítá. A naopak i Ty pro něj. Moje kamarádka kvůli mně přestoupila z paraelky do mojí třídy, kde znala jen mě a pár dalších, ale věděla, že mě tam šikanují a nechtěla, abych v tom byla sama. Tohle myslím. Když člověk tomu druhému věří, nezáleží mu na tom, co si myslí okolí, na tom, jak na ně koukají nebo co kdo říká o tom druhém, ale na tom, v čem přátelství funguje, v čem je krásné a nenahraditelné. Jednou to poznáš, uvidíš. S druhou kamarádkou jsem si 4 roky dopisovala, normální dopisy na papíře, v obálce, poštou, bydlíme každá v jiné části ČR - ona v Ostravě, já v Praze. Viděly jsme se jeden den na soustředění, vyměnily si adresy a začaly si psát. Poznaly se přes dopisy, v létě se viděly 10 dní a celý koloběh jel nanovo. Dneska se vídáme už tak 6x v roce, bereme se jako nejlepší kamarádky, i když někd yuvažuji, jaké by to bylo, kdybychom se spolu vídaly denně - nelezly bychom si na nervy? Někdy nám stačí 4 dny a máme menší ponorku. Ale tady nejde o tohle, ale o to, že cesta k přátelství a dobrému přátelství, je opravdu jedinečná a dlouhá. S první kamarádkou už úspěšně třičtvrtě roku chodíme do stejné třídy a pořád si máme co říct. Je to krásné...to přátelství... Hezký den!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joolie*
Datum: 28.03.13 09:59

Podle tvého popisu mi přijde, že musí mít kamarádka nějaké problémy doma. Nijak bych do toho neštourala, asi by na tebe asi jen vyjela...

Tady ale teď nejde o nějakou lítost k ní. Musí jít prvotně o tebe. Když ti s ní není dobře (necítíš se uvolněná), tak to asi prostě není ta pravá. Máš spoustu života před sebou, já třeba potkala pravou nejlepší kamarádku až v 16ti letech.

Velký vliv na to bude mít puberta, kdy někteří lidé chtějí pořád jen zůstávat doma. Radu bych pro tebe měla takovou: najdi si nějakou kamarádku, se kterou se cítíš uvolněná a dokážeš se jí svěřovat. To jsem shledala jako nejdůležitější kritéria, z vlastní zkušenosti. Vím, že asi bude těžké to téhle kamarádce nějak oznámit, že už se s ní nechceš bavit. Ale já sama vím, že jakmile s tím něco uděláš, ohromně se ti uleví.

Ale jak říkáš, v tomhle případě asi nebude problém, že by ona nějak dolejzala, takže to budeš mít o to jednodušší. Asi bude stačit, když jí prostě přestaneš psát a ona to asi taky uvítá.

Ještě jedna věc: sympatie jsou vždycky vzájemné - takže pokud ona ti není sympatická, ty jí taky ne a tím pádem nebude co řešit :) Přeju hodně štěstí!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.03.13 15:49
avatar

Toto není kamarádka a už vůbec ne ta nejlepší. Mám nejlepší kamarádku asi už 40 let, co řekne ona mě a já jí zůstane jen u nás dvou, kdykoli potřebuje některá pomoc, radu vždycky to probereme, pomůžeme si. Když jsem po úrazu byla v nemocnici jezdila 3x za týden 50km (jezdila bych taky). Dnes když chci třeba otrhat jabka na zahradě nebo pořezat dříví stačí zavolat a přijede i s manželem, zrovna tak i můj muž jde jejímu pomoct na chalupu co je třeba. Znají se naši manželé, znají se naše děti a vnoučata, odjakživa ji moje dcera říkala teto a její děcka zase mě a moje tříletá vnučka dnes říká pojedeme ke druhé babičce co má toho Filípka. Tak to je kamarádství.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.