Těhotná v 17-ti

Od: Datum: 08.12.12 17:00 odpovědí: 12 změna: 09.12.12 05:44

Mám takovej dotaz Jemi 17let a jsem v 5měsíci a chtěla jsem se právě zeptat na jednu otázečku:) Musím do rodného listu udávat otce když se k miminku nějak nehlásí a ,yslím že by ani alimenty na mimčo neposílal nebo jak to máme vyřešit. dostaneme něco když ho neuvedeme? :) Rodiče o tom ví a moc mě v tom podporují:) Termín mám 18.dubna a čekáme holčičku. :) Jsem moc šťastná i když bez otce dítěte. Vím že to budu mít moc těžké a některé maminy a dívky odsuzují mít dítě v tak krátkém věku, ale je to každého věc :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.12 17:06

nemusíš, ale bez peněz se těžko žije, a povinností otce je platit. I když je tady i riziko, že dítě bude chtít i otec ve střídavé péči.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kikavalentova*
Datum: 08.12.12 17:07

No to si právě moc nemyslím že ho bude chtít výdat ve střídavé péči. a když nebude platit tak nebude mít ani šanci ho vidět.

Datum: 08.12.12 17:20

Tak to ti sice moc gratuluji k holčičce, nicméně bych měl drobné obavy o záležitosti týkající se financí. Budou tě dotovat rodiče? Máš nějaký pasivní příjem?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kikavalentova*
Datum: 08.12.12 17:28

Tak tedkom budu mít normálně mateřskou nic méně věcičky,postýlku,kočárek a všechny ty důležité věci už máme naštěstí koupené :) a ještě dostávám od otce (mojeho) alimenty protože moji rodiče jsou rozvedení a mamka žije s přítelem :) tak se to dá :) a tedkom jestli se vyřeší to s tím otcem tak ještě on bude na malou platit alimenty tak to bude v pohodě:) všechno přece v tuto dobu záleží na penezích :) a kdybych věděla že nemáme peníze nebo by jsme to nějak nezvládali at už se jedná psychicky,finančně nebo jakkoliv určitě bych si mimčo nenechávala :) a jinak děkuju

Datum: 09.12.12 05:44
avatar

Mateřskou mít nebudete - ani dovolenou ani peněžitou pomoc v mateřství (PPM).

Na PPM byste měla nárok v případě, že byste ještě před porodem úspěšně dokončila vzdělání. Budete mít nárok "jenom" na rodičovský příspěvek (RP, sociální dávka), a to od porodu do 4 let věku dítěte.

RP bude prvních 9 měsíců činit 7.600 Kč měsíčně, potom až do 4 let věku dítěte půjde o částku 3.800 Kč měsíčně. Ledaže byste dále studovala a péči o dítě by za Vás převzali Vaši rodiče.

___ Obávám se, že současně přijdete i o výživné od svého otce, protože pokud budete pečovat o dítě, nebudete se soustavně připravovat na budoucí povolání. (Má-li Váš otec výživné vyměřeno soudem, může se obrátit na soud s návrhem na jeho zrušení.)

Otec dítěte by měl přispět na náklady spojené s těhotenstvím a porodem a i dále bude mít vůči dítěti vyživovací povinnost.

Nezajímá-li se o dítě on sám, měla by ses obrátit na soud.

doplněno 09.12.12 05:47:

Ještě odkaz:

Rodičovský příspěvek

Ohodnoceno: 7x
 
Od: kikavalentova*
Datum: 08.12.12 17:29

A za rok končím střední školu tak potom nějakou brigádu a nebo už normálně práce :)

Datum: 08.12.12 17:29
avatar

Kdyš otce neuvedeš, tak také žádné peníze nedostaneš. To je logické. Je tedy na Tobě a Tvých rodičích, abyste uvážili, zda to finančně zvládnete sami. Pokud otce dítěte neuvedeš do rodného listu, budeš mít na jedné straně klid - nebudeš muset v nejbližší době řešit výživné a případné návštěvy. Nicméně jednou se Tě Tvé dítě zeptá, kdo je jeho otec, a proč ho nemá uvedeného v rodném listě... Tyhle všechny věci musíš zvážit, a to zodpovědně, protože už z Tebe bude matka... Mimochodem - gratuluji!:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 08.12.12 17:56

Do rodného listu se zapisuje otec buď podle oddacího listu nebo u nesezdaných podle souhlasného prohlášení rodičů, které oba podepíší na matrice ještě před narozením dítěte a tenhle papír pak žena předloží v porodnici. Pokud ani jeden papír nemáte, dítě nebude mít v rodném listu otce uvedeného a po narození dítěte lze určit otce jen soudně, o to byste musela požádat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.12 18:00
avatar

Můj názor je otce uvést, protože se na to dívám dnešníma očima 56ti leté ženy.

Ať už se zachoval-nezachoval, tím, že ho uvedete si možná v budoucnu ušetříte vysvětlování své dceři.

Ale uvedený otec má svá práva i povinnosti, ale též vaše dítě má svá práva.

Pokud nebude otec uveden, neberou úřady matku jako samoživitelku a dostává méně peněz, ...jsem slyšela

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kikavalentova*
Datum: 08.12.12 18:02

děkuju všem :))

Od: kalu
Datum: 08.12.12 19:11

Ahoj, mám dcerku a jedno ti řeknu, pokud bych já neměla s tím otcem dobrý vztah a neznala o dobře tak bych ho tam nenechavala zapsat, protože tím pádem mu vzniká nárok na to dítě. Já bych nesvěřila své dítě někomu koho moc dobře neznám, protože když se podíváš na televizi tak je to ... Když jsem řekla že bych ho musela znát, tak to znamená že min mimálně rok bych s ním musela intezivně být. Dneska co se děje je děs! a jak to pozoruji lidi začínájí být čím dál tím větší h..., že to dětem vůbec udělají. Být tebou si napíšu na papír pro a proti a zvážím to jak moc ho dobře znám. Pa

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.12 19:40
avatar

Toz gratuluji , budes to mit silene tezke , ale kdyz se na to citis tak proc ne. Dite , pak skola , prace ... no drzim palce. Pokud nechces vubec nic uz mit s otcem a nema zajem , nepis ho tam. Do budoucna nebudes muset resit treba problemy ze by ho chtel atd... jinak bez penez s ditetem extreme tezke ...

Ohodnoceno: 5x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.