Smradlavá kuřecí játra

Od: Datum: 04.12.12 12:36 odpovědí: 7 změna: 04.12.12 14:02

Dobrý den, stále mi to leží v hlavě. Tuhle sobotu (bylo chladno) jsem ráno v prodejně maso-uzeniny zakoupila čerstvá kuřecí játra, přišla domů (cesta cca 5 minut) a játra v pytlíku šupla do lednice. Když jsem kolem 17h chtěla dělat véču, játra smrděla. V prodejně byla ten den otevírací doba do 15h, a protože v neděli mají zavřeno a v úspěšnost pondělní reklamace jsem nevěřila, játra jsem vyhodila. Je jiná možnost jak postupovat příště? Teda kromě toho, že obsah zkontroluji buď přímo v prodejně nebo okamžitě po příchodu domů.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.12 12:42

No ano...Vy si myslíte že jste koupila čerstvá kuřecí játra...a když je donesete domů, že je jejich "stáří" 5 minut cesta...a 10 minut na pultě prodejny...Jenže zejména těch 10 minut v prodejně evidentně nebyla pravda...a spíše to bylo 10 dnů

Jiná možnost než je komntrolovat v prodejně asi není...

Těžko budete dokazovat (i když budete mít paragon), že jste játra koupila právě v té konkrétní prodejně..(oni klidně budou tvrdit, že jste je vyměnila za jiná játra z úplně jiné prodejny).

Ohodnoceno: 2x

Od: kudrlinka
Datum: 04.12.12 12:56

... ponaučení pro příště! Pod jejich osvětlením vypadaly super, paní za pultem se nabídla, že mi je pro jistotu dá do dvou pytlíků...*cert*

Datum: 04.12.12 12:44

Dobrý den, obávám se, že další jiná možnost není. Játra zkontrolovat hned na prodejně nebo hned po příchodu domů. Ještě mě napadá, že příště ty játra z pytlíku vyjměte, když víte že je budete ještě týž den dělat. Reklamovat jste mohla zkusit i v pondělí, bud byste dostala "do ni, nebo po ni" ;)

Od: mowla*
Datum: 04.12.12 13:03

No - když pominu možnost takovou surovinu nekupovat (jde snad o největší ´hnus´ mezi ´masy´ *), pak pomůže jen kontrola na místě koupě - očichat, ochutnat...

*) játra - obecně, odbourávají všechny jedy, které zvíře pozře - a mnohé z nich nevylučuje, ale uchovává (třeba těžkých kovů bych se, vzhledem k délce výkrmu brojlerů neobával, ale antibiotik ano), navíc se - vzhledem k obsahu krve, kazí rychleji, než ryba...

doplněno 04.12.12 14:35:

Já mám játra rád - ale jen čerstvá a jen vepřová... Drubeží - a kuřecí zvlášť, nejsou ani tak chutná (aspoň pro mne) a rozhodně jsou ´nejjedovatější´... ;) Shodou okolností si jdu za chvíli dělat k obědu restovaná... *smich* - jen tak naprudko, do polosyrova - musí zůstat vláčná... Ale jak píšu - jen vepřová a jen čerstvá (z ověřeného zdroje - v tomto případě domácí, ze dnes zabitého pašíka, skoro bych řekl - ještě teplá :-D )...

Datum: 04.12.12 14:02

Játra nejsou maso, ale vnitřnosti. Já z nich dělám pouze občasnou nádivku do kuřete a zavářku do silného hovězího vývaru... Po životu nebezpečných hromadách to do sebe určitě neperem... Ale na druhou stranu, játra obsahují i tělu prospěšné látky...;)

Datum: 04.12.12 13:18

Játra se velice snadno kazí. Asi je již měli dlouho v nabídce, Vy jste jim ještě přidala tím, že jste je nechala zavřené v tom igelitu. Měla jste je hned vyndat, vyprat - a pak už by se vidělo. Pokud by už tehdy byly cítit, šup s nimi zpátky. Otevírací dobu byste jistě stihla, prodavačka by si Vás jistě pamatovala.

Když něco koupím syrové, doma vybalím, operu, očichám a pak buď připravím k jídlu, nebo dám zamrazit. Tak příště hlavně použít nos hned, jak dojdete domů. Jaga.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 04.12.12 13:56

Ono nic jiného než kontrola na místě nezbývá. Přitom si na vše dávám takovýho majzla. Nevim proč jsem té usměvavé paní důvěřovala...*zed*

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.