Loupání kůže ve vlasech

Od: Datum: 29.11.12 11:45 odpovědí: 6 změna: 10.12.12 12:28

Poradí mi někdo s problémem pokožky hlavy?Už spoustu měsíců mě svědí pokožka hlavy,po umytí vlasů je napnutá a tvoří se kousky odlupující se kůže,na hlavě jsou viditelná červená kola a je to velmi nepříjemné.Doktor na kožním mi poradil šampon jenže to je šampon co pokožku po umytí trochu zklidní ale problém neřeší.Děkuji za jakoukoliv radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 29.11.12 11:54

Poradím - znovu na kožní! - může jít o psoriázu (pak pomůže zejména úprava jídelníčku, lupenka jako taková je neléčitelná), příznaky lze mírnit např. solnými koupelemi (švagrovi jsem dovezl pár desítek kilo solné krusty z Mrtvého moře - pomohlo) nebo o nějaký ekzém, plíseň... Každopádně pokud doktor na kožním nevymyslel nic jiného, než nějaký šampon,šel bych za jiným...

Ohodnoceno: 0x

Od: ladaadal*
Datum: 29.11.12 11:54

Obávám se, že to budeš mít to co já a můj brácha. Oběma nám na to pomáhala taková modrá voda na lupy "DIXI", ale muselo se to natírat denně. Bráchovi pak doktor předepsal nějaký šampon s kortikoidy a teď mu stačí jednou měsíčně se s tím umejt (nebo možná natřít po umytí, to si nejsem jist) a má na měsíc pokoj. Já zůstávám u té DIXI, ale zabírá čím dál míň. A jinak to vyčesávám a denně meju. Stačí si hlavu neumejt jeden dva dny a mám tam koláče jak krátery. Navíc se to rozlejzá i na nos a pod nosem ve vousech. Taky to někdy sleze před ušima jakoby na kotlety.

Datum: 29.11.12 12:08

Jestli je to psoriaza, lupenka, tak problém nevyřeší nic. Ona ta potvora psorka se právě takhle tváří. Budete muset ke kožnímu chodit jako do houslí. *hej* http://www.samoleceni.cz/5011…74/polytar-liquid-liq.1x150ml O tomhle šamponu jsem se zmiňovala několikrát. Je skvělý. V lékárně, bez předpisu, stojí něco málo přes 100 kč, ale opravdu pomáhá. Zklidní oloupaná ložiska. A časem se nová nedělají. Když ho v lékárně nebudou mít, ať vám ho objednají. Na netu je škoda poštovného.

doplněno 29.11.12 16:00:

Laďo, brácha vydržel cca měsíc? Nebo to vzdal po týdnu?

Od: ladaadal*
Datum: 29.11.12 12:15

No, brácha dehtový šampon zkoušel a mělo to nulovou účinnost, tak to bude něco jiného. Ale kdyby tazatel zkusil, rád bych znal výsledek u něho.

doplněno 29.11.12 17:27:

Nene, zkoušel to za mlada asi 3 měsíce. Nadával, že smrdí a nefunguje. Já to pro jistotu ani nevyzkoušel - cejtil jsem ho párkrát a byl to teda puch.*smich*.

Ale jelikož se mi to postupem let zhoršuje, tak pokukuju po něčem, co by mohlo pomáhat. Nějak se nemám čas či náladu dostavit na kožní

Datum: 10.12.12 09:49

Polytar je dlouhodobe nedostupny...

Da se vubec lupenka vylecit?

Datum: 10.12.12 12:28

Lupénka, psoriáza, je systémové genetické onemocnění, kdy se imunita obrátí proti vlastnímu tělu. Léčit se nedá. Dají se pouze zmírnit projevy. *plac*Existuje biologická léčba, která funguje, ale kterou nemusí každý snášet. Je nesmírně náročná, takže ji nedostane každý. Jen lidé v aktivním věku, kterým nepomohlo nic, vůbec nic. Tuto léčbu dělají jen speciální lékaři. Většinou kožní a revmatologové. ;) V Ostravě na objednávku v lékárně je Polytar k dostání. A na netu ho také nabízejí, ale s dopravou výjde dráž.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.