Rakovina děložního čípku

Od: Datum: 01.11.12 23:51 odpovědí: 8 změna: 05.11.12 15:47

Mám ohrozný strach, je mi 15 let a moje mamka mi nechce dovolit očkování proti děložnímu čípku, říká že stejně za pár let by mi to mohlo něco udělat, že by to mělo vedlejší účinky a že stejně v naší rodině nikdo žádnou rakovinu neměl.. ale pořád mám strach, vždyť se to přenáší pohlavním stykem, ne? takže je jedno jestli v naší rodině neměl žádnou rakovinu nebo se pletu? ... vůbec nic o tom nevím, nemůžu ji přemluvit a mám strach, chci jít na to očkování. takže mé otázky zní... přenáší se to pohlavním stykem a je jedno, že nikdo v naší rodině nic neměl? A jak ji mám kdyžtak přemluvit a vysvětlit, že to očkování chci? .. děkuju za všechny odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.12 00:07
avatar

Ano, přenáší se to pohlavním stykem a dostat to můžeš, i když u vás v rodině rakovinu nikdo neměl. Ostatně rakoviny hrozivě přibývá a odhady jsou, že za pár let s ní bude mít zkušenost každý třetí člověk. Vysvětli matce, že je to pro tebe moc důležité, se cítit bezpečně a aby s tebou zašla na informativní pohovor o očkování ke gynekoložce, kde byste to společně probraly, že nemusí říkat ano, jen bys chtěla, aby si vyposlechla názor lékařky a na vše se jí vyptala a že věříš, že pro tebe chce jen to nejlepší, takže je nejlepší se informovat přímo u odborníka. Pokud na to kývne, vysvětli té gynekoložce předem, o co jde třeba po telefonu.

Pokud by ani toto nepomohlo nebo s tebou nikam nešla, nezbývá, než se důsledně chránit kondomem do té doby, než budeš plnoletá a očkování si zařídíš sama.

doplněno 02.11.12 07:51:
Mowla - to snad ani nemusím komentovat, předpokládám, že toto slečna dobře ví, navíc toto jsou nemoci celkem dobře léčitelné a nebyly obsahem dotazu. I tak se proti nim lze chránit jedině kondomem.
K očkování: články o tak silných vedlejších účincích mne překvapily. Moje matka očkuje Silgardem i jinými řadu let. Nikdy za ty roky neměla jediný vedlejší příznak, který je tam popisován a doporučila mi očkovat dceru. Kdyby si myslela, že to škodí, jistě by to neučinila. Dcera je očkovaná bez nejmenších potíží, stejně jako všechny její spolužačky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 02.11.12 00:22

No - nenech se zmasírovat reklamou farmaceutického průmyslu... *smich*

Toto očkování ti opravdu může za pár let nadělat značné problémy (ale taky nemusí) a vůbec tě před rakovinou děložního čípku ochránit nemusí (ale i může)...

Než začneš ´jančit´, promluv si s gynekologem/žkou nebo jiným lékařem/kou - ani sami doktoři nemají ujednocený názor, zda je očkování přínosem anebo ne... ;) Navíc - pokud máš dojem, že tímto očkováním se vyřeší možnost, že by ses připohlavním styku něčím nakazila, pak na to zapomeň - existuje několik dalších nepříjemných chorob přenosných sexem, proti některým z nich 100% nechrání ani kondom...

Být na tvém místě já, počkal bych a pídil se ´po všech čertech´ po informacích pro i proti - teprve poté bych se rozhodl...

;)

doplněno 02.11.12 00:25:

Dejavu: Promiň, ale vyznívá to, jako bys holce tvrdila, že po očkování se nemusí bás syfilidy, kapavky, chlamydií... - viz tvá poslední věta... :-D Předpokládám, že věta vyznívá jinak, než je myšlena - ale vyznívá tak... :-D

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.11.12 01:09
avatar

Četla jsem o hodně nepříjemných problémech po očkování vakcínami, jež se k očkování u nás používají. Je možné, že tvoje maminka také.

Měla by sis o tomto očkování sehnat více informací. Pokud i potom budeš očkování považovat za potřebné, můžeš si na ně vydělat a po 18. roce se nechat očkovat i bez souhlasu maminky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.11.12 07:04
avatar

No hlavně se rakovina (a to žádná) nedá přenést pohlavním stykem. Přenáší se viry, které rakovinu způsobují ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Lidsk%C3%BD_papilomavirus ) Někdo má tyto viry v těle celý život a žádnou rakovinu nedostane. Každý máme jinou dispozici rakovinu dostat. Je to přesně jako s kouřením cigaret...

Pokud tě maminka nechce nechat očkovat, je to jen proto, že má o tebe strach...Řešení už to někdo navrhoval, počkej až budeš plnoletá, do té doby se při pohlavním styku chraň prezervativem. Ono se za těch pár let ještě může v medicíně cokoliv změnit.

Jinak rakovina děložního čípku se mrcha, ale při pravidelných kontrolách u gynekologa, který dělá stěry, se včas odhalí změny, které rakovině předcházejí a vyléčí se to včas.

Ať už očkování máš nebo ne, je prostě důležité lékaře navštěvovat pravidelně každý rok, protože očkování také není 100% a čas je u tohoto typu nemoci moc důležitý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 02.11.12 07:18

Věřila bych mamince. Já osobně nemám moc důvěru k nevyzkoušeným vakcínám. Přečetla jsem si několik diskusí a moudrá z nich nejsem. Možná za pár let, až se prokáže, že vakcína je opravdu bezpečná. Jak Ti radí ostatní, pořádně si prostuduj dostupné informace o vakcíně. Poraď se s lékařem, kterému opravdu věříš.

Pro inspiraci viz: http://www.vitalia.cz/clanky/…e-delozniho-cipku-nebezpecne/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 05.11.12 08:50
avatar

Očkování proti rakovině děložního čípku se myslím provádí už u děvčat od 13-ti let,které ještě neměly pohlavní styk a podle nového to myslím hradí pojišťovna,tobě je 15 let,pokuď splňuješ tuto podmínku,zeptej se u svého děckého lékaře,od 15-ti let už možná ani souhlas rodičů potřebovat nebudeš.Lékař by ti měl poradit,co a jak a jak postupovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 05.11.12 12:00
avatar

Mám dceru - bude jí 14. Očkovat jsem ji taky nenechala, na radu gynekologa, který svou dceru taky očkovat nenechal...

Toto očkování nechrání proti rakovině jako takové ale proti papylomavirům, kterých je spousta druhů a očkování chrání asi proti pětině z nich...

Je to lobby farmaceutických firem, před pár lety toto očkování stálo 10 tisíc a dnes je zdarma? on ho totiž nikdo nechtěl a ani teď není zájem...

Je na trhu příliš krátce a zatím nejsou prozkoumány všechny vlivy na zdraví ženy - a já tedy z dcery pokusného králíka dělat nebudu!

Sázím na prevenci.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.11.12 15:47
avatar

Mnoho žen bohužel již se sexem začalo.. a stačí jeden partner, co přenáší vir ( aty viry má v sobě každý, je to prostě o štěstí, komu to jak zmutuje), a je vystaráno.

Všechny důsledky zatím neznám, ale mě se po očkování zastavily změny proíhající na čípku a od té doby jej mám "čistý".

Takže za mne - proč ne, když to pomáhá. Důsledky očkování v dětství také ještě nejsou pořádně známy a očkovaných je 97% populace.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.