Myom tři centimetry

Od: Datum: 01.11.12 09:29 odpovědí: 4 změna: 01.11.12 10:02

Mile ženy, lékař mi při vyšetření vnitřním ultrazvukem našel tří cm. myom v děloze. Vzal stěry, čekám na výsledek. Co bude dál? Ještě mi není ani 40 let. Máte některá zušenost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.11.12 09:33

Pokud to bude histologicky v pořádku, tak se nemusí dít vůbec nic, mám myom už řadu let a MUDr. ho při prevenci vždy změří, spokojeně zkonstatuje, že neroste a nedělá mi jiné problémy a nic se s tím nemusí dělat. Ale asi záleží i na umístění, švagrové ho operovali, protože byl někde, kde "zlobil" a měla z toho potíže, tak musel ven. Nemějte strach, je to celkem běžná věc kolem té čtyřicítky. Vyptejte se doktorky podrobněji, to vás nejlépe uklidní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.12 09:48
avatar

Myom v děloze netuším jak velký jsem mla také, stěry negativní, nedělalo se s tím vůbec nic pouze při každé kontrole se kontrolovalo jak píše "limetka".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dao
Datum: 01.11.12 09:56

Nedělalo se s ti vůbec nic, mám tomu rozumět tek, že se vstřebal, ztratil? Je to možné? Špinila jste po pohl. sty.?

Od: viky®
Datum: 01.11.12 10:02
avatar

Dobrý den Dao. Podle lékaře, když stěry budou v pořádku, tak můžete myom mít klidně do 100 let. Jen nesmí žena mít výtok, nebo krvácení, nesmí mít problémy s močením, nebo stolici. Jak lékař vysvětlil, myom může tlačit na střeva, nebo močový měchýř a to by dělalo problémy při vyprazdňování, pak by musel ven. Po třech měsících, vás může lékař poslat na sono, aby se zjistilo, jak je myom velký, zda neroste. Jen můj názor.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.