Co proti silným křečím a bolestem?

Od: Datum: 31.10.12 21:19 odpovědí: 13 změna: 03.11.12 21:07

Dobrý den, už pár dní mám křeče a bolesti v podbříšku. Může to být nějaký zánět? A co by mi pomohlo? Nějaké tabletky, které bych mohla zakoupit v lékárně, zábaly? Je asi možné, že jsem někde přechládla... Pracuji v ne příliš dobře vytopené místnosti, přesto, že se hýbu a jsem oblečená, chodím domů zmrzlá, jako rohlík. :D :) Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 31.10.12 21:21

Nekupujte tabletky a jděte k doktorovy. Může to být cokoli od gynekologyckých problémů po slepák, bolesti v břiše by se neměly podceňovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 31.10.12 21:24

Křeče a bolesti můžou mít různé příčiny. Rozhodně je nepodceňujte a zajdětě k lékaři. Může to být zánět z prochladnutí, jak říkáte. Ale s tím si sama neporadíte.

doplněno 31.10.12 21:30:

K doktorovi mě nikdo nedostane? Komu není rady, tomu není pomoci.*nevi* Zkuste tedy být alespoň v teple a vzít si paralen nebo brufen. Pokud se ale bolest zhorší nebo budete-li mít zvýšenou teplotu, stejně bych radila lékaře navštívit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mati*
Datum: 31.10.12 21:26

Slepák to není :) To vím 100% :) No, ale k doktorovi mě nikdo nedostane. :D Bolestí nejsou až tak silné. A náš doktor píše na všechno antibiotika, bez ohledu na nemoc... Je tím téměř proslavený.

Od: mowla*
Datum: 31.10.12 21:35

..."k doktorovi mě nikdo nedostane"...

Hmmm... Měl jsem jednoho známého - chlap, tvrďák, taky k doktorům nechodil...

No - a už ho nemám, blbej zánět slinivky ´nerozchodil´...

Takže nekupuj prášky a v nejbližší době se k doktorovi vyprav - do břicha si člověk nevidí... Pokud svému doktorovi nevěříš, není nic jednoduššího, než mu říct o doporučení na internu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.12 21:36
avatar

Nechoďte k praktickému, ale jděte na pohotovost, do nemocnice. Jak si můžete být 100 % jistá, že to není slepák? Může to být taky žlučník, ledvinové kameny nebo něco se slinivkou. Nebojte, nic se vám nestane - udělají vám ultrazvuk a rentgen + se vás zeptají, kde vás bolí, jak dlouho a jestli už jste podobné problémy měla atd.

Taky vás může za týden odvážet sanitka nebo pohřebák...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: skye*
Datum: 01.11.12 07:30

Řekla bych, že na 100% si může být jistá třeba v případě, že už ho nemá

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.12 21:51
avatar

"No, ale k doktorovi mě nikdo nedostane." Tak čekejte na hrobaře,třeba to nebude dlouho trvat." A náš doktor píše na všechno antibiotika, bez ohledu na nemoc... Je tím téměř proslavený."A co takhle změnit lékaře,když nemá vaší důvěru *zed*!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mati*
Datum: 31.10.12 22:25

Představte si komedii za dob komunismu, kde je jen jeden lékař pro celou vesnici a jiný je až o několik hodin dál. Tak takhle to funguje u nás. Kvůli práci, která je pro mě momentálně jediným zdrojem financí není možno abych jela na celý den pryč. Asi se to zdá směšné, ale řeknou vám: Nejdete? Nevadí. Za branou jich je dalších dvacet..

Datum: 31.10.12 22:35
avatar

Tak u nás je taky jeden doktor/ka,ale určitě bych k ní nechodil kdyby na vše dávala antibiotika .Pokud je vám zle a nechcete přijít o práci vemte si dovolenou a jedte k lékaři.No a pak se uvidí.Pokud budete muset marodit,tak kvůli zaměstnavateli nechcípnete.To bych mu to tedy vysvětlil to by se divil.Nesmíte se ho bát.Máte taky snad nějaký práva a vyhrožovat frontou za branou umí kdejaký jouda!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.11.12 07:04
avatar

Já si myslím, že to nerozchodíte a prášky proti bolestem nezaženete. Že opravdu potřebujete antibiotika, ikdyž jsem s antibiotiky veeelmi opatrná. Doktor vám udělá odběry a sedimentaci! a pozná, že je to zánět jak stodola, ale čeho? *hej*Nemoc ve vaší situaci, to není asi žádná snadná záležitost. Sama to však svcépomoci určitě nezvládnete.*stop*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.12 08:31
avatar

Přestože chápu vaši situaci, že se bojíte o práci a s lékařem jste si nesedla, jiné řešení než lékaře nevidím. Nepíšete, jestli máte nebo nemáte teplotu, kde přesně vás bolí a jestli máte obtíže při močení. Nevím, z čeho pocházejí vaše potíže, jestli je to cysta na vaječníku, zánět vaječníku, zánět močového měchýře, zánět slepého střeva (většinou bolí vpravo dole) nebo je to od bederní páteře, ale vím, že neléčený zánět přechází dál a pak se může strhnout opravdová polízanice. Nepřála bych vám zažít zánět ledvinné pánvičky, jak strašné jsou to bolesti, nebo zánět pobřišnice, ani protržené slepé střevo. To jsou pak komplikace, kdy k lékaři přilezete doslova po čtyřech, pokud vůbec a léčba se protáhne na týdny až měsíce. Důležité pak není ani to, jestli vás doktor naštval nebo práce, ale jen přežít a ulevit si od bolestí.

Takže to, co byste dnes mohla zlikvidovat jednou, dvěma návštěvami u lékaře, antibiotiky, či nějakou laparoskopickou operací, se vám pak protáhne na veliký problém, který budete léčit opravdu dlouho.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.11.12 16:35
avatar

Opakovaně mne překvapuje, kolik lidí hledá v případě zdravotních problémů radu v internetové poradně, místo aby navštívili lékaře.

Bolesti a křeče ve zmíněné oblasti mohou signalizovat vážný problém. I kdyby měl někdo s podobným stavem zkušenosti, neznamenalo by to, že se jednalo o stejnou příčinu. V takovém případě nikdo nestanoví diagnózu na dálku.

Za zdraví jsme každý odpovědný sám. Včetně vyhledání schopného lékaře - takového, který provede (nebo nechá provést) potřebná vyšetření a teprve na jejich základě stanovuje medikaci. (= Nejste-li spokojena se svým lékařem, využijte své právo volby lékaře. A to i v případě, že byste za lepším lékařem musela dojíždět.)

Chcete být zdravá? Vyškrtněte větu "K doktorovi mne nikdo nedostane" ze svého slovníku!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mati*
Datum: 03.11.12 21:07

Nakonec jsem si poradila sama... Možná si budete klepat na čelo :) Ale urologický čaj a Urinal Akut pomohl. Takže podchlazení.

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.