Jak vyčistit zlato

Od: Datum: 31.10.12 13:22 odpovědí: 5 změna: 03.11.12 18:36

Dobrý den.

Potřebovala bych poradit, jak se dá doma vyčistit zlaté řetízky, náušnice a prsteny. Nechávala jsem si je vždy čistit 2x za rok ve zlatnictví, ale je to cenově dost nákladné. Po několika měsících mi vše opět zčerná (ztmavne). Děkuji za radu.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.12 13:27

Dobrý den. Bruni, mrkněte zatím, jaké rady zde již na toto téma proběhly. Možná ještě někdo přidá další...:

https://www.poradte.cz/nejen-…t-zlate-nausnice-retizky.html

https://www.poradte.cz/nejen-…jak-vycistit-zlaty-retez.html

doplněno 31.10.12 13:30:

PS: Já čistím zlato celá léta kartáčkem a zubní pastou.:)

doplněno 03.11.12 19:05:

Není zač, rádo se stalo. Tak hlavně, že něco zafungovalo.*palec*

Ohodnoceno: 3x

Datum: 31.10.12 13:38

Přesně, jak říká Kapka. Také doma čistíme zlato a stříbro zubní pastou a kartáčkem ;)

Datum: 03.11.12 18:36

Kapkanadeje, děkuji za odkazy. Zubní pasta a kartáček moc nepomohl. Nemám zlato zašlé nošením, i od zlatníka vyčištěné mi za několik dní vždy zčerná. Nakonec jsem vše vyčistila v té vodní lázni s alobalem a kypřícím práškem. Jenom na snubním prstenu uvnitř mi zůstal ještě černý proužek, tak tu lázeň ještě jednou zopakuji. Děkuji všem za rady.*pusa*

Datum: 31.10.12 13:34

Klasická babská rada je dát do kastrůlku, přidat kousek alobalu, prášek do pečiva, zalít trochou vody a povařit.

Ohodnoceno: 3x

Od: ron*
Datum: 31.10.12 13:37

Dobrý den.

Také čistím kartáčkem a zubní pastou s obsahem fluoru. Tento postup má stejný efekt, jako vyčištění zlata ve zlatnictví. A je téměř zadarmo.

Ohodnoceno: 2x

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.