Jak vyčistit zlato

Od: Datum: 31.10.12 13:22 odpovědí: 5 změna: 03.11.12 18:36

Dobrý den.

Potřebovala bych poradit, jak se dá doma vyčistit zlaté řetízky, náušnice a prsteny. Nechávala jsem si je vždy čistit 2x za rok ve zlatnictví, ale je to cenově dost nákladné. Po několika měsících mi vše opět zčerná (ztmavne). Děkuji za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.12 13:27

Dobrý den. Bruni, mrkněte zatím, jaké rady zde již na toto téma proběhly. Možná ještě někdo přidá další...:

https://www.poradte.cz/nejen-…t-zlate-nausnice-retizky.html

https://www.poradte.cz/nejen-…jak-vycistit-zlaty-retez.html

doplněno 31.10.12 13:30:

PS: Já čistím zlato celá léta kartáčkem a zubní pastou.:)

doplněno 03.11.12 19:05:

Není zač, rádo se stalo. Tak hlavně, že něco zafungovalo.*palec*

Ohodnoceno: 3x

Od: cobrak*
Datum: 31.10.12 13:38

Přesně, jak říká Kapka. Také doma čistíme zlato a stříbro zubní pastou a kartáčkem ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.11.12 18:36

Kapkanadeje, děkuji za odkazy. Zubní pasta a kartáček moc nepomohl. Nemám zlato zašlé nošením, i od zlatníka vyčištěné mi za několik dní vždy zčerná. Nakonec jsem vše vyčistila v té vodní lázni s alobalem a kypřícím práškem. Jenom na snubním prstenu uvnitř mi zůstal ještě černý proužek, tak tu lázeň ještě jednou zopakuji. Děkuji všem za rady.*pusa*

Datum: 31.10.12 13:34

Klasická babská rada je dát do kastrůlku, přidat kousek alobalu, prášek do pečiva, zalít trochou vody a povařit.

Ohodnoceno: 3x

Od: ron*
Datum: 31.10.12 13:37

Dobrý den.

Také čistím kartáčkem a zubní pastou s obsahem fluoru. Tento postup má stejný efekt, jako vyčištění zlata ve zlatnictví. A je téměř zadarmo.

Ohodnoceno: 2x

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.