První gynekologická prohlídka

Od: Datum: 28.10.12 18:01 odpovědí: 2 změna: 28.10.12 18:26

ahoj, chtěla bych se zeptat, co všechno vám dělá ten gynekolog na první prohlídce?
a kdy bych tam asi tak měla jít?
děkuju moc všem za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 28.10.12 18:14

Ahoj.

Na první gynekologickou prohlídku se chodí při zdravotních problémech nebo před zahájením sexuálního života. Určitě je dobré tuto prohlídku absolvovat do 18 let. Prohlídky se rozhodně neboj, nic hrozného to není. Nemusíš se ani stydět, lékař je zvyklý zodpovědět na každý dotaz. Doporučuji Ti vzít si delší triko či svetr (nebo sukni). Po svlečení nebudeš úplně odhalená.

Úplně podrobně máš prohlídku popsanou zde: http://www.sexus.cz/poprve-ke-gynekologovi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.10.12 18:26
avatar

Zdravím. Začít gynekologa pravidelně navštěvovat, se doporučuje v patnácti letech. Preventivní prohlídku byste měla absolvovat jednou za rok. Před tím, než gynekolog přistoupí k samotnému vyšetření, bude se vás vyptávat na vaši anamnézu. Zapíše si, jaká jste prodělala závažnější onemocnění či zda se s něčím v současné době léčíte. Zajímat se bude o menstruační cyklus, proto je vhodné vést si menstruační kalendář, aby bylo možné posoudit, zda je cyklus pravidelný či nikoliv. Vždy se zeptá na datum poslední menstruace, tj. den, kdy poslední menstruace začala. Samotné vyšetření spočívá ve vyšetření zevních a pohmatovém vyšetření vnitřních pohlavních orgánů (dělohy, vaječníků a vejcovodů) a obvykle i vyšetření ultrazvukem. Pokud jste již měla pohlavní styk, podívá se do pochvy pomocí takzvaných zrcadel, zkontroluje děložní čípek a odebere z něj vzorek na cytologii. Žádné z těchto vyšetření není bolestivé, pro někoho jen trochu nepříjemné, takže není třeba se bát.

Další info zde: http://www.ordinace.cz/clanek…/prvni-navsteva-u-gynekologa/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.