Jak uvařit fazole

Od: Datum: 26.10.12 16:44 odpovědí: 8 změna: 15.11.12 08:57

Namočit přes noc, vím. Uvařit v té vodě, vím. Nikde se ale nemůžu dočíst, jak dlouho přibližně se fazole vaří do změknutí, jestli dvacet minut, nebo třeba dvě hodiny, abych věděl kdy mám začít.

Děkujůůů

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 26.10.12 16:52

Je to závislé i na druhu a velikosti fazolí (a pak že na velikosti nezáleží! :-D )...

Aby byly doměkka, nesmí se solit, nesmí při namočení ani trochu ´zkysnout´ (poznáš to podle šumu ve vodě). Fazole cca 2-3 cm (větší rozměr) vařím doměkka obvykle něco přes hodinu - ale už se mi podařilo ´potkat´ i fazole, které nezměkly za 3 hodiny, pak se rozvařily (zbyly v podstatě jen slupky a hustá ´kaše´)...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.10.12 17:15

Záleží na druhu a velikosti. Nejdéle vařím fazole, u nás se jim říká becoky, zhruba 2 hodiny, někdy i déle. Pokud z fazolí vařím polévku, tak mám raději fazole měkké i trochu rozvařené. Když vařím fazole na husto, nebo fazolový guláš, tak fazole trochu ke konci hlídám, aby se mi nerozvařily. Po špatné zkušenosti je už nevařím v tlakovém hrnci.

Ohodnoceno: 2x

Od: ron*
Datum: 26.10.12 21:25

Ano, namočit přes noc ve vodě, vařit v té samé vodě. Dávám hrnec s fazolemi do lednice, aby nezkysly. Přidávám do vody trošku jedlé sody, fazole dříve změknou.Solte až ke konci vaření. Vaří se podle velikosti a druhu. Běžné bílé malé fazole vařím jednu, max dvě hodiny. V tlakovém hrnci také fazole nevařím, nedají se kontrolovat.

doplněno 27.10.12 16:01:

Babkazov. Ano, ty fialové fazole jsem vařila také půl dne a pořád byly tvrdé. Je to asi nějaký odolný druh.:D Kupuji nejraději ty malé, bílé fazole.

Datum: 27.10.12 11:46

Mi zase lékařka doporučila vodu slévat a měnit při namočení přes noc. Kromě mých problémů, na které mi to doporučila, nenadýmají. :D Jak které fazole. Nedávno jsem vařila polévku, menší tmavě fialové fazole jsem měla namočené od rána předešlého dne a vařila jsem je od 8 hod až do odpoledne. A stále křupkaly. Jiné jsou hotovy za hoďku? *jasne* Když namočené fazole dáte do papiňáku, přivedete je otevřené k varu, chvilku povaříte, do té doby, než se přestane dělat pěna, pak můžete klidně poklici zakrýt, dotáhnout a nechat syčet jen trošku. *palec*

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.10.12 18:53

fazole svepomoci ne, nekdy se varej klidne cely den, a furt jsou jak orechy, hnus na vyliti... zlate pixle s fazolema ve slanem nalevu

Od: buss®
Datum: 28.10.12 19:05

Metodika je dobrá, jen ten čas nemůůže přece nikdo znát, druh fazolí, jejich stav, teplota vody, vstupuje tam vííce veličin.

Datum: 30.10.12 16:49

Každý druh fazolí namočím na noc a pak vařím 25min. v tlakovém hrmci.

Datum: 15.11.12 08:57

taky s tím mám problém, takže od jisté doby kupuju v plechovce - jsou ideálně uvařené, nestojí skoro nic a uvařit se z nich dá cokoliv, jen se přidají až na konci :)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.