Co znamená brnění levé ruky

Od: Datum: 19.10.12 08:18 odpovědí: 6 změna: 21.10.12 12:03

Ahojky,neměl jste náhodou někdo stejný problém,jako já?Už několik týdnů,mě brní dva prsty levé ruky.dokonce pocituji bolest ,která vystřeluje ,až do ramene.Zdá se mi že se to zhoršuje.Jsem obj. k neuroložce ,ale ještě to je docela dlouhá doba,do prohlídky.Možná,že je tady někdo,kdo řešil podobný problém a mohl by mi o tom více říct.Předem děkuji za případné odpovědi.:)


avatar
Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: olaf71*
Datum: 19.10.12 08:22
 

já to mám od krční páteře

 
Od: polinek*
Datum: 19.10.12 12:56
 

,,mne by zajímalo,co se takového hrozného v těle děje,že se nemá sedět moc,na páteř,konkrétně,

doplněno 19.10.12 12:57:

také to mívám,,ale zas to přejde mi trpne malíček a prsteníček.

 
Od: ron*
Datum: 19.10.12 08:24
 

Dobrý den.

Brnění ruky jsem měla od zablokované krční páteře. Pomohla mi návštěva neurologa a rehabilitace. S krční páteří mám problémy opakovaně - sedavé zaměstnání. Návštěvu neurologa rozhodně doporučuji, může to být samozřejmě cokoliv jiného.

 
Od: drejdl*
Datum: 19.10.12 08:35
 

Nepíšete, které dva prsty to jsou. Pokud to jsou malíček a prsteník, jde o nervus ulnaris a nejčastější příčinou je jeho útlak v takovém žlábku na lokti. Pokud to jsou palec a ukazovák, jde o nervus radialis, jehož útlak nastává typicky v karpálním kanálu na zápěstí. Pokud jsou to prsty vprostředku, tak jde o útlak nervus medianus, ten bývá utlačen spíše v oblasti ramene. Neurolog bezpečně pozná, který nerv to je a kde je problém, většinou se to řeší cvičením a nepomůže-li to, tak chirurgické uvolnění nervu.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: ladaadal*
Datum: 19.10.12 08:41
 

Já měl brnění prstů kdysi. Na neurologii mi udělali fůru testů a nakonec mi poradili cviky a změnu polohy u počítače,a bych se neopíral předloktím, ale jen dlaněma a pravidelně procvičoval. Od té doby mám klid. Pravou příčinu asi stejně zjistí až neurolog.

 
Od: krkulinda*
Datum: 21.10.12 12:03
 

ještě jsem to neřešila ale mam stejny problem ..nemužu stou rukou nic dělat...jedině řašeni pro obě je zajit k doktorovy

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.