Jaké bylinné elixíry?

Od: Datum: 17.10.12 15:22 odpovědí: 8 změna: 15.11.12 16:30

Jsem nějak unavená, průdušky mi daly zabrat. Uvažuji o užívání dlouhodobě, nějakého elixíru /bylinného/, nebo sirupů ke zpevnění zdraví a obranyschopnosti. V lékárnách je toho tolik, ale vždy Vám doporučí to nejdražší. Máte někdo zkušenosti, s užíváním potr. doplňků? díky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.12 18:27

Zdravím, mám dobré zkušenosti se sirupy od Dr. Müllera:)

Datum: 17.10.12 19:53

Kupujeme od DrBojdy v Globusu z téhle řady http://www.lekarna.cz/sirup-b…-nachlazeni-extra-silny-325g/ na kašel a na nachlazení a výsledky bezvadné.

Datum: 17.10.12 21:14

Delší dobu užívám Aloe vera. Vždy nejméně čtyři měsíce, pak si dám (zpravidla z finančnch důvodů) kratší pauzu. Cítím se svěží, běžná nachlazení a chřipky se mi vyhýbají, na problém s ledvinami však tento údajný "zázrak a všeholék" žádný vliv nemá...

Datum: 18.10.12 11:17

Dobrý je wobenzyn, ale je drahý. Ale na zlepšení imunity je hodně dobrý. Pak ještě zelený ječmen, užívám ho zatím krátce, ale nejsem tak unavená.

Ohodnoceno: 1x

Od: sweet
Datum: 18.10.12 22:03

Letos už to nestihnete ale nejlepší je nářezat sí v srpnu květy třapatky nachové «echinacea purpurea» a naložit do slivovice. Lžička denně dělá v chřipkové sezoně divy.

Od: vincentka
Datum: 01.11.12 09:04

Dobrý den,

na prevenci proti nachlazení je vhodná Vincentka. Přírodní léčivá voda svým obsahem a vyvážeností minerálních solí a prvků pomáhá rozpouštět hleny v dýchacích cestách, žaludku a střevech. Pro preventivní účely doporučujeme pít Vincentku studenou nebo ji použít k ředění ovocných šťáv, na zálivku zeleninových salátů, nebo k zapíjení při konzumaci alkoholu a kávy.

Od: lenice
Datum: 08.11.12 11:04

Pokud to jsou průdušky, tak doporučuji používat psí sádlo. Je z bylin a maže se na hrudník a pomůže odhleňovat plíce. Mám hodně problémy právě s průduškami, byla jsem dlouhodobě nemocná, dávali mi pořád antibiotika a úplně mi tím zničili imunitu. Snažím se jít spíše přírodní cestou, proto používám echinaceové kapky a taky denně piju zázvorový čaj. Jakmile cítím, že se na plíce něco usazuje, beru paralen a mažu psí sádlo, někdy i preventivně a zatím se držím.

Od: adela*
Datum: 15.11.12 16:30

Taky používáme psí sádlo a mohu jen doporučit. Ale musí to být ten s křížem na obale. Ostatní značky moc dobré nejsou. Ještě je dobrý česnek, ale ten se do dětí špatně dostává.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.